Reklama

Reklama

Nowy proboszcz parafii na osiedlu Olsztyńskim. Zostanie nim duchowny związany w przeszłości z Bełchatowem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archidiecezja łódzka

Nowy proboszcz parafii na osiedlu Olsztyńskim. Zostanie nim duchowny związany w przeszłości z Bełchatowem - Zdjęcie główne

foto Archidiecezja łódzka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ks. Mariusz Kuligowski nowym proboszczem parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy na osiedlu Olsztyńskim. Oficjalnie zostanie powitany w niedzielę, 6 grudnia. Duchowny zastąpi zmarłego ks. Antoniego Pietrasa.

Reklama

Szybki wybór nowego proboszcza w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy był koniecznością. Po śmierci ks. Antoniego Pietrasa kościół na osiedlu Olsztyńskim pozostał bez kapłana. Kilka miesięcy wcześniej zmarł bowiem również wikary.

- Stąd szybka decyzja kurii w tej sprawie. To było konieczne, bo parafia była osierocona, a mszę święte odprawiali inni księża – mówi ks. Zbigniew Zgoda, dziekan dekanatu bełchatowskiego.

Na nowego proboszcza został wyznaczony ks. Mariusz Kuligowski. To osoba związana z regionem bełchatowskim. Pochodzi z okolic Parzna. Ma 44 lata. Święcenia kapłańskie otrzymał w 2001 roku. W latach 2004-2009 związany był z parafią pw. Narodzenia NMP w Bełchatowie, gdzie był wikariuszem. Przez ostatnie trzy lata był proboszczem w Żeroniach. Wcześniej sprawował posługę kapłańską jako wikariusz w parafii pw. św.. Wojciecha Męczennika w Łodzi.

Uroczyste powitanie nowego proboszcza w parafii na os. Olsztyńskim zaplanowano w niedzielę, 6 grudnia. Wówczas odbędzie się kanoniczne wprowadzenie na urząd proboszcza, którego dokona dziekan dekanatu bełchatowskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy