Reklama

Nowe leki i terapie testowane w Bełchatowie. Szpital szuka chętnych na badania kliniczne

Opublikowano:
Autor:

Nowe leki i terapie testowane w Bełchatowie. Szpital szuka chętnych na badania kliniczne - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pacjenci mogą zyskać dostęp do nowej formy terapii, a szpital w Bełchatowie prestiżowe miejsce w historii rozwoju medycyny. Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie idzie z duchem czasu i otwiera nowy rozdział w ponad 30-letniej działalności placówki.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat postęp w medycynie – w tym, opracowanie wielu nowych leków i terapii – sprawił, że dziś potrafimy poradzić sobie z chorobami, które do niedawna były nieuleczalne. Dziś, bełchatowski szpital chce w ten rozwój dołożyć swoją cegiełkę. Po raz pierwszy w lecznicy przy Czaplinieckiej prowadzone są badania kliniczne. Co to takiego?

- To programy badań nad lekami, prowadzone z udziałem pacjentów, mające na celu określenie czy nowa forma terapii jest bezpieczna i skuteczna. Badania kliniczne mogą również pełnić funkcję profilaktyczną - służą sprawdzaniu nowych metod zapobiegania chorobom. W efekcie, określane są nowe sposoby zapobiegania, diagnozowania lub leczenia poszczególnych schorzeń – informuje Katarzyna Babczyńska, rzecznik prasowy Szpitala Jana Pawła II

Badania kliniczne odbywają się zgodnie z przepisami unijnymi oraz po uzyskaniu zgody Komisji Etyki Badań Klinicznych.

Udział w każdym badaniu klinicznym jest dobrowolny. Zgodę na udział w badaniu pacjent wyraża po uzyskaniu kompleksowej, rzetelnej i całościowej informacji o stanie swojej choroby, możliwościach leczenia, spodziewanych korzyściach i niebezpieczeństwach związanych z niestandardową formą leczenia. Pacjent w każdej chwili może zrezygnować z udziału w badaniu, bez konsekwencji formalno-prawnych. Wyrażając zgodę na udział w badaniu klinicznym pacjent zobowiązuje się jednocześnie do przestrzegania warunków związanych z prowadzeniem tegoż badania (systematyczna, okresowa kontrola lekarska oraz wykonywanie wyznaczonych badań w określonym czasie).

Korzyści dla pacjenta z udziału w badaniu klinicznym leku:

  • możliwość zastosowania skutecznego sposobu leczenia choroby,
  • dostęp do leczenia, które jest mało powszechne,
  • bezpłatna ponadstandardowa opieka medyczna.
Szczegółowe informacje (wyłącznie dla pacjentów zainteresowanych badaniami):

  • Magdalena Sasiak m.sasiak@szpital-belchatow.pl; tel.: 44 63 84 23
  • Katarzyna Gniewaszewska k.gniewaszewska@szpital-belchatow.pl; tel.: 44 635 84 07

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE