Reklama

Reklama

Nocą trzeba będzie jeździć wolniej. Zmiana przepisów już od 1 czerwca!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nocą trzeba będzie jeździć wolniej. Zmiana przepisów już od 1 czerwca!  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od wtorku, 1 czerwca w Polsce zaczynają obowiązywać nowe przepisy ruchu drogowego. Koniec z jazdą na zderzak i przyspieszaniem w terenie zabudowanym nocą – co dokładnie się zmienia?

Reklama

Pierwsza zmiana dotyczy pieszych, którzy od teraz będą mieli pierwszeństwo, jeszcze przed wejściem na pasy. Zgodnie z treścią nowych przepisów, kierowca, który zbliża się do przejścia dla pieszych, będzie musiał zmniejszyć prędkość oraz zachować szczególną ostrożność.

Piesi z kolei muszą pamiętać o zakazie korzystania z urządzeń elektronicznych, takich jak telefony czy tablety, w trakcie przechodzenia przez pasy.

Dodatkowo, zapisy nowelizacji ujednolicają prędkość w obszarze zabudowanym. Oznacza to, że w godzinach 23:00 – 05:00 nie będzie już można przyspieszać do 60 km/h. Autorzy projektu twierdzą, że te 10 km/h ma istotne znaczenie w kontekście długości drogi hamowania, a co za tym idzie, potencjalnych wypadków bądź kolizji.

Ważne zmiany pojawią się też na autostradach i drogach ekspresowych. Koniec bowiem z tzw. jazdą na zderzaku. Kierowca ma teraz obowiązek zachować odstęp od jadącego przed nim pojazdu nie mniejszy, niż połowa prędkości, z jaką się porusza. W praktyce więc, jadąc 100 km/h, kierujące musi jechać 50 metrów za pojazdem przed nim.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy