Reklama

Niezwykły eksponat trafił do bełchatowskiego muzeum. Pochodzi z Grocholic i ma około 200 lat!

Opublikowano:
Autor:

Niezwykły eksponat trafił do bełchatowskiego muzeum. Pochodzi z Grocholic i ma około 200 lat! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Muzeum Regionalne w Bełchatowie otrzymało od jednego z darczyńców niezwykły eksponat, który według szacunków historyków może mieć około 200 lat. Muzealne zbiory wzbogaciły się o pieczęć Urzędu Starszych Zgromadzenia Kunsztu Szewskiego Miasta Grocholice. Placówka zachęca bełchatowian to podzielenia się historycznymi przedmiotami związanymi z miastem lub regionem.

Pracownicy bełchatowskiego muzeum pochwalili się nowym eksponatem, który otrzymali od jednego z darczyńców. To pieczęć Urzędu Starszych Zgromadzenia Kunsztu Szewskiego Miasta Grocholice.

- Nowo pozyskany eksponat jest może niewielki i na pierwszy rzut oka niepozorny, ale jest kolejną cegiełką wypełniającą naszą przestrzeń historyczną, pełną jeszcze luk i białych plam – poinformowało bełchatowskie muzeum.

Według ustaleń muzeum pieczęć została sporządzona w okresie pomiędzy 1816 a 1837 rokiem. Tak więc może mieć około 200 lat.

- Bardzo dziękujemy darczyńcy, a przy tej okazji zwracamy się z ogromną prośbą do Was – mieszkańców Bełchatowa. Jeśli posiadacie w domach przedmioty związane z miastem lub regionem – jego historią lub tradycjami – i chcielibyście, by znalazły się w miejscu, gdzie zostaną pokazane szerszej publiczności i dostaną, co tu kryć, szansę na drugie życie, przynieście je do nas. Zaopiekujemy się nimi – napisali w komunikacie pracownicy muzeum.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE