Reklama

Niebieska Linia - ten numer warto znać

Opublikowano:
Autor:

Niebieska Linia - ten numer warto znać - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" ogłasza swoją akcję w celu przeciwdziałaniu przemocy. Osoby dotknięte przemocą oraz będące jej świadkami mogą uzyskać bezpłatne i anonimowe wsparcie pod dwoma numerami telefonów.

W ramach Ogólnopolskiego Pogotowia "Niebieska Linia" jest prowadzony całodobowy telefon dla osób doznających przemocy i jej świadków. Dzwoniąc pod numery: 22 668 70 00 lub 800 12 00 02 możemy liczyć na pomoc wykwalifikowanych specjalistów ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, psychologów, pedagogów i prawników w wydzielonych dyżurach prawnych.

- Bardzo często kontakt telefoniczny jest pierwszym krokiem do walki z tym problemem. Przemoc domowa z reguły jest złożoną trudnością, w którą uwikłane jest szersze grono ludzi. W takiej sytuacji potrzebne jest wsparcie najbliższych oraz wyspecjalizowanych służb. Przemoc nie jest tylko wynikiem znęcania się fizycznego, ale także wywierania wpływu na proces myślowy, psychiczny oraz stosowania gróźb. Osoby narażone na taką manipulacje często są w ogromnym niebezpieczeństwie i nie mogą same się z tym uporać. Są zastraszane, dlatego boją się zwrócić o jakąkolwiek pomoc - informują pomysłodawcy "Niebieskiej Linii".

Jej pracownicy alarmują i apelują, by dzwonić bez obaw - jedno zgłoszenie problemu związanego z przemocą, czy fizyczną czy psychiczną - może uratować komuś życie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE