Reklama

Reklama

Nie ma przełomu w sprawie Wawrzkowizny. Jaka przyszłość czeka podbełchatowski ośrodek?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OSiR Wawrzkowizna

Nie ma przełomu w sprawie Wawrzkowizny. Jaka przyszłość czeka podbełchatowski ośrodek? - Zdjęcie główne

foto OSiR Wawrzkowizna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Elbest poszukuje kolejnych chętnych na dzierżawę Wawrzkowizny. Spółka zapewnia jednak, że wciąż trwają rozmowy z zainteresowanymi, którzy zgłosili się wcześniej. PGE decyzję o pozbyciu się kopalnianego ośrodka tłumaczy restrukturyzacją i stratami, jakie od wielu lat przynosi cały kompleks.

Reklama

Wciąż nie ma rozstrzygnięcia w sprawie przyszłości Wawrzkowizny. Spółka Elbest na początku września podjęła decyzję o dzierżawie ośrodka. Tłumaczono to konieczną restrukturyzacją i stratami finansowymi, jakie od wielu lat przynosił cały kompleks, a sama dzierżawa to „poszukiwanie alternatywy”. Zainteresowani przejęciem kopalnianego ośrodka musieli jednak spełnić konkretne warunki m.in. zapewnić dalsze funkcjonowanie stadniny koni oraz kąpieliska w okresie letnim, a także utrzymać zatrudnienie pracowników ośrodka.

Na początku października, jak zapewniała spółka, zaproszenie do składania ofert spotkało się z zainteresowaniem „zewnętrznych oferentów” i rozpoczęto negocjacje. Dlatego tym bardziej zaskakujące było kolejne, opublikowane kilka tygodni później, ogłoszenie o poszukiwaniu chętnych na dzierżawę. Czy to oznacza, że pierwsi zainteresowani wycofali się z rozmów? Spółka temu zaprzecza i zapewnia jednocześnie, że negocjacje zapoczątkowane ogłoszeniem o dzierżawie z września w dalszym ciągu się toczą.

- Drugie ogłoszenie o dzierżawie służyło ewentualnemu poszerzeniu kręgu potencjalnych zainteresowanych – mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy koncernu PGE GiEK.

Koncern twierdzi również, że wymogi odnośnie dzierżawy stawiane zainteresowanym podmiotom wciąż pozostają niezmienne. Spółka nie informuje jednak kiedy mogą zapaść rozstrzygnięcia w tej sprawie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE