Reklama

Reklama

Nie ma przełomu w sprawie Wawrzkowizny. Jaka przyszłość czeka podbełchatowski ośrodek?

Opublikowano: czw, 29 paź 2020 10:06
Autor: | Zdjęcie: OSiR Wawrzkowizna

Nie ma przełomu w sprawie Wawrzkowizny. Jaka przyszłość czeka podbełchatowski ośrodek? - Zdjęcie główne

foto OSiR Wawrzkowizna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Elbest poszukuje kolejnych chętnych na dzierżawę Wawrzkowizny. Spółka zapewnia jednak, że wciąż trwają rozmowy z zainteresowanymi, którzy zgłosili się wcześniej. PGE decyzję o pozbyciu się kopalnianego ośrodka tłumaczy restrukturyzacją i stratami, jakie od wielu lat przynosi cały kompleks.

Reklama

Wciąż nie ma rozstrzygnięcia w sprawie przyszłości Wawrzkowizny. Spółka Elbest na początku września podjęła decyzję o dzierżawie ośrodka. Tłumaczono to konieczną restrukturyzacją i stratami finansowymi, jakie od wielu lat przynosił cały kompleks, a sama dzierżawa to „poszukiwanie alternatywy”. Zainteresowani przejęciem kopalnianego ośrodka musieli jednak spełnić konkretne warunki m.in. zapewnić dalsze funkcjonowanie stadniny koni oraz kąpieliska w okresie letnim, a także utrzymać zatrudnienie pracowników ośrodka.

Na początku października, jak zapewniała spółka, zaproszenie do składania ofert spotkało się z zainteresowaniem „zewnętrznych oferentów” i rozpoczęto negocjacje. Dlatego tym bardziej zaskakujące było kolejne, opublikowane kilka tygodni później, ogłoszenie o poszukiwaniu chętnych na dzierżawę. Czy to oznacza, że pierwsi zainteresowani wycofali się z rozmów? Spółka temu zaprzecza i zapewnia jednocześnie, że negocjacje zapoczątkowane ogłoszeniem o dzierżawie z września w dalszym ciągu się toczą.

- Drugie ogłoszenie o dzierżawie służyło ewentualnemu poszerzeniu kręgu potencjalnych zainteresowanych – mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy koncernu PGE GiEK.

Koncern twierdzi również, że wymogi odnośnie dzierżawy stawiane zainteresowanym podmiotom wciąż pozostają niezmienne. Spółka nie informuje jednak kiedy mogą zapaść rozstrzygnięcia w tej sprawie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -0

  Traper

  To spółki córunie rządzone takim samym nierządem Jak matka, która wyssała wszystko jak pijawka i ma potężne straty. Wyobrażacie sobie? Mieć złotą żyłę w postaci taniej energii elektrycznej i 100% pewnej sprzedaży, gdzie sponsorowany milionami marketing promocyjny to błazeński zbytek i mieć straty - prowadzić do bankructwa. No ale nic dziwnego gdy t... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +6 / -0

  Kot

  Do tego prowadzi rozdrobnione całośći na spółki. W każdej prezes i sfora przydupasów i po 5 tyś do wypłaty

 • 2 lata temu | ocena +7 / -0

  hH

  Ośrodek przynosi starty? No jak na dyrektora zatrudnia się lebiode, która dużo gada a mało robi to czego oczekujecie. Zamiast wywalić na zbity pysk to w nagrodę były dyrektor wawrzkowizny został dyrektorem Hotelu Solina. Jak w tym Elbescie ma być dobrze. Jak zarząd jest i ślepy i głuchy. A Rada nadzorcza też udaje, ze nadzoruje.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

   Małomiasteczkowy

   A dyrektor pracownikom obiecywał gruszki na wierzbie Pracownicy są przenoszeni do innych obiektów,a takie były obietnice. Pozdrawiamy Pana Dyrektora, teraz Soliny :)

 • 2 lata temu | ocena +6 / -0

  Tyg

  Marcin biznesmen z tłustymi włosami nie chce czasem kupić?

 • 2 lata temu | ocena +15 / -9

  Bełchatowianin

  będzie to samo co ze słokiem, upadek Bełchatowa już trwa, od przyszłego roku zwolnienia, wygaszanie kopalnii, będą obcinać dodatki i przywileje. Pieknie PiS wyrolował i oszukiwał mieszkańców

  • 2 lata temu | ocena +20 / -2

   Darek

   Czemu twierdzisz ,że Bełchatów to przedewszystkim kopalnia i elektrownia? Upadek bełchatowa? Ilu z tych mieszkanćów pracuje na kopalni, skoro weług danych jest tam ok 4,5 tys pracowników, a jak się jedzie to same blachy Radomsko i EPJty. Wyjdź z tej swojej piwnicy i zobacz jak miasto upada. W lokalach nie ma gdzie usiaść po 20, pod parasolami late... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +0 / -2

    Belchatowianin

    99% to Ebe a ty widzisz inne blachy tylko jak by Złoczew ruszył to wtedy nikt z Belchatowa nie powinien pracować tylko wszyscy od stron y Wielunia ?????? Dziwny masz rok myślenia

   • 2 lata temu | ocena +8 / -4

    hahaha

    W lokalach nie ma gdzie usiaść po 20 - nowobogacka gównażerai dzieci kopalnioków elektrownioków wieczni studenci itp kasa od tatusia leci to sie bawią w pubach a sam isobą nic nie prezentuja i jak sie skonczy kasa od rodziców to pojda na kase do tej biedry

  • 2 lata temu | ocena +14 / -7

   Ferdek

   A dlaczego nie ma protestów pod domami pisowskich decydentów. Z pisiorami można jak widać tylko wygrać siłą. Jak Bełchatów poparł pis w wyborach to tak się odwdzięczają, po prostu wyborcze oszustwo. A przed oszustami trzeba się bronić siłą. Wawrzkowiznę zaczęli topić pisiory, szczególnie Krzysiu od Pieluchy, prezes Elbestu. Oj bawili się wtedy n... Rozwiń