Reklama

Reklama

Narkotyczne rośliny w centrum Bełchatowa. Już sama ich woń może powodować halucynacje!

Opublikowano: wt, 15 wrz 2020 12:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W centrum Bełchatowa pojawiła się narkotyczna roślina – mowa o bieluniu dziędzierzawa, który zwłaszcza wśród młodzieży, uchodzi za popularny narkotyk. Co ciekawe, ta niebezpieczna roślina nie widnieje w indeksie zakazanych, jak np. konopie indyjskie – często bywa ozdobą ogrodów czy balkonów.

Reklama

 

Spacerując po centrum Bełchatowa, a konkretnie ulicą Bawełnianą, można natknąć się na nietypową roślinę, która ma właściwości narkotyczne. Bieluń dziędzierzawa, czy też Datura wykazuje silne właściwości odurzające. Niebezpieczne związki (alkaloidy tropanowe) znajdują się przede wszystkim w nasionach "cygańskiego ziela", nazywanych "haszyszem Targówka". Ich spożycie, poza wywoływaniem halucynacji, słowotoku czy pobudzenia i agresji może prowadzić do wielu powikłań, a nawet zgonu. Jednak już sam zapach tej rośliny, potrafi wprowadzić człowieka w stan odurzenia.

Wśród objawów przedawkowania wyróżnia się wysypkę na skórze, mdłości, wymioty czy drgawki. W skrajnych przypadkach, zatrucie bieluniem może prowadzić do głębokiej śpiączki, a nawet śmierci. Objawy pojawiają się najczęściej do 4 godzin od spożycia rośliny i mogą trwać do kilku dni.

Trzeba jednak przyznać, że pochodząca najprawdopodobniej z Meksyku roślina wykorzystywana jest także w medycynie. W odpowiednich dawkach zaleca się go np. przy leczeniu rwy kulszowej, reumatyzmu czy obrzęków różnego pochodzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.