Reklama

Reklama

Na tych ulicach w Bełchatowie jest niebezpiecznie. Gdzie było najwięcej wypadków i kolizji?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Na tych ulicach w Bełchatowie jest niebezpiecznie. Gdzie było najwięcej wypadków i kolizji?  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Według policyjnych statystyk w 2020 roku na ulicach Bełchatowa rzadziej dochodziło do wypadków i kolizji. Wskazano ulice, na których odnotowano najwięcej zdarzeń drogowych. W których częściach miasta kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność?

Reklama

Policja policzyła do ilu wypadków i kolizji doszło na ulicach Bełchatowa. W 2020 roku na terenie miasta odnotowano 32 wypadki drogowe, dla porównania w 2019 r. były to 53 takie zdarzenia. Drogówka rzadziej wyjeżdżała też do kolizji – 377 razy przy 413 przypadkach w 2019 roku.

Bełchatowska komenda wskazała też najbardziej niebezpieczne ulice w mieście. Gdzie zatem dochodzi do największej liczby wypadków i kolizji? Są to główne ciągi komunikacyjne w mieście, którymi biegną drogi wojewódzkie 484 i 476.

- Na liczbę zdarzeń drogowych w mieście ma wpływ przede wszystkim bardzo duże natężenie ruchu pojazdów i pieszych oraz infrastruktura drogowa, która nie jest adekwatna do obecnych wymagań komunikacyjnych – oceniła bełchatowska policja w raporcie przedstawionym miejskim radnym.

Do największej liczby wypadków i kolizji doszło na ulicach Czaplinieckiej i Wojska Polskiego (dw 484). W 2020 roku było to 9 wypadków i aż 91 kolizji (w 2019 – odpowiednio 11 wypadków i 97 kolizji). W ub. roku w tych zdarzeniach rannych zostało 9 osób. Kierowcy powinni zachować też czujność na ulicach, którymi biegnie dw 476 czyli Lipowej, Włókniarzy, Sienkiewicza i Piłsudskiego. Na tym odcinku doszło do 1 wypadku i 28 kolizji (w 2019 – 4 wypadki i 23 kolizje).

Aż dwukrotnie zwiększyła się liczba kolizji na alei Wyszyńskiego, na której w policyjnych statystykach odnotowano aż 28 takich zdarzeń przy 14 w 2019 roku. Na tym odcinku doszło w 2020 r. do 2 wypadków. Jeden z nich niestety miał ofiarę śmiertelną. Liczba kolizji zwiększyła się z 16 do 30 też na drodze powiatowej biegnącej przez ulice Czyżewskiego i Kwiatową. Na tym odcinku doszło też do 5 wypadków (przy 10 w 2019 roku). Wzrost zdarzeń drogowych odnotowano również w centrum miasta na odcinku od Pileckiego, przez Kościuszki aż do Pabianickiej – tutaj w policyjnych statystykach widnieją 23 kolizje (14 w 2019 roku). Doszło też do 4 wypadków przy 2 w 2019 roku.

Okazuje się, że bezpieczniej zrobiło się na odcinku na ulicach Staszica i Armii Krajowej. Tutaj do kolizji dochodziło zdecydowanie rzadziej, a ich liczba w ciągu roku spadła z 29 do 19. W 2020 roku nie doszło też tam do żadnego wypadku przy 5 takich zdarzeniach w 2019 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy