Reklama

Reklama

Montują fotowoltaikę na osiedlu Dolnośląskim. Skąd taki pomysł?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd miasta w Bełchatowie

Montują fotowoltaikę na osiedlu Dolnośląskim. Skąd taki pomysł?  - Zdjęcie główne

foto Urząd miasta w Bełchatowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Spółka PEC postanowiła zainwestować… w fotowoltaikę. Panele pojawiły się już na osiedlu Dolnośląskim. Montowane są na budynkach węzłów cieplnych. Instalacje w przyszłości pozwolą na oszczędności.

Reklama

Montaż paneli fotowoltaicznych planowany jest w sumie na czterech budynkach węzłów cieplnych na osiedlu Dolnośląskim przy blokach 315, 316, 333 oraz 341, a także na budynku PEC przy ulicy Ciepłowniczej. Spółka podkreśla, że głównym celem jest zmniejszenie zapotrzebowania na prąd ze źródeł konwencjonalnych, a tym samym ograniczenie emisji CO2.

Jak informuje PEC, budowa instalacji na budynkach PEC pozwoli na wyprodukowanie 82,95 MWh/rok energii elektrycznej na potrzeby własne spółki, co przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2, SO2, NOx, CO i pyłu przy produkcji prąddla ww. lokalizacji o ok. 41 proc. Zaprojektowana instalacja będzie pracowała w trybie on-grid, czyli w bezpośredniej współpracy z lokalną siecią elektroenergetyczną.

Grzegorz Zegarek, prezes PEC zaznacza, że wytworzony prąd zostanie wykorzystany na potrzeby własne spółki i pozwoli na obniżenie kosztów energii elektrycznej. Roczne zapotrzebowanie na prąd w budynkach przemysłowo-biurowych PEC wynosi ok. 150 MWh. Energia pozyskana ze słońca zmniejszy roczne zapotrzebowanie na energię o ok. 35 proc.

- Nadwyżka energii, która powstanie w okresie letnim, będzie wykorzystana do pracy systemu w okresie zimowym. W planach mamy również kolejne instalacje PV. Docelowo chcemy produkować ok. 150 MWh, co pozwoli na całkowite pokrycie naszego zapotrzebowania na energię elektryczną – mówi Grzegorz Zegarek.

System fotowoltaiczny jest wyposażony w system monitoringu i wizualizacji pracy instalacji. Pozwoli to pracownikom na bieżąco dowiedzieć się, ile energii ze słońca zostało wyprodukowanej w ciągu dnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy