Reklama

Reklama

Milion złotych dla mieszkańców. Bełchatowianie sami zdecydują na co wydać te pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Milion złotych dla mieszkańców. Bełchatowianie sami zdecydują na co wydać te pieniądze - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już niebawem rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. W 2023 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, mieszkańcy będą mogli zdecydować w jaki sposób zostanie wydany milion złotych.

Reklama

Znane są już szczegóły planowanego Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa na 2024 rok. Podobnie, jak w latach poprzednich, na ten cel magistrat przeznaczy milion złotych, z czego 100 tys. zł na tzw. projekty zadań „miękkich” oraz 900 tys. zł na zadania „twarde”.

Mieszkańcy, na specjalnie przygotowanych formularzach, będą mogli zgłaszać swoje pomysły na działania czy też inwestycje, jakie będzie można zrealizować w ramach budżetu.

W zarządzeniu prezydenta Bełchatowa podano już harmonogram budżetu obywatelskiego. Już 24 kwietnia rozpocznie się nabór projektów zadań, który potrwa do 19 maja. Od 8 maja do 16 czerwca nastąpi weryfikacja zgłoszonych przez mieszkańców pomysłów, a 7 lipca jej wyniki zostaną upublicznione, po czym mieszkańcy będą mieli tydzień na złożenie ewentualnych odwołań od ewentualnej decyzji o odrzuceniu projektu.

Magistrat upublicznienie ostatecznej listy projektów zadań, na które będzie można głosować, zaplanował na 4 sierpnia. Głosowanie odbędzie się od 28 sierpnia do 10 września, a ogłoszenie wyników zaplanowano na 15 września.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy