Reklama

Mieszkanka Chabielic uczy języka przez zabawę. O swojej pasji opowiedziała już w Dzień Dobry TVN

Opublikowano:
Autor:

Mieszkanka Chabielic uczy języka przez zabawę. O swojej pasji opowiedziała już w Dzień Dobry TVN - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nauka języka obcego nie należy do rzeczy prostych i przyjemnych. Zwłaszcza, jeśli wiedzę próbujemy przekazać najmłodszym. Mieszkanka powiatu bełchatowskiego, Kinga Szafrańska znalazła jednak sposób, by pomóc maluchom w nauce – w tym wypadku języka francuskiego. Tworzy i publikuje w sieci filmy, dzięki którym dzieci łatwiej przyswają nowe słówka czy zwroty. Wspiera ją przyjaciel, Fryderyk oraz Jeżyk – pacynka, która jest głównym aktorem w nagraniach Kingi. Poza kilkoma setkami obserwujących w mediach społecznościowych, Kinga, Fryderyk i Jeżyk pokazali się już m.in. w programie Dzień Dobry TVN.

Kinga Szafrańska pochodzi z Chabielic. Jak sama mówi, na pomysł stworzenia Jeżyka wpadła, gdy zaczęła się epidemia, a szkoły zostały zamknięte. A kim jest Jeżyk?

- Jeżyk to wesoła maskotka, która uczy dzieci przez zabawę, daje uśmiech i rozrywkę. Jeżyk zyskał sympatię dzieci, ale również dorosłych, dlatego postanowiłam założyć maskotce własną stronę na FB, która dziś liczy ponad 300 fanów – mówi Kinga Szafrańska, twórczyni Jeżyka.

Wszystko zaczęło się od pomysłu nagrania filmu dla przedszkolaków – później przyszła pora na media społecznościowe, a w końcu na wizytę w ogólnopolskiej stacji telewizyjnej.

- Na początku nagrywałam tylko dla moich przedszkolaków, filmiki wrzucałam na grupę. Później, gdy nagrania robiły się dłuższe, publikowałam je na moim Facebook-u – mówi pani Kinga.

Kinga Szafrańska w trakcie rozmowy z Dzień Dobry TVN opowiedziała też, jak wpadła na pomysł zaproszenia gościa, swojego przyjaciela, Fryderyka do swojego show.

- Jeżyk tańczy, śpiewa, a nawet robi eksperymenty, ale pomyślałam, że fajnie by było zaprosić jakiegoś gościa dla Jeżyka. Od razu pomyślałam o moim przyjacielu, Fryderyku, który jest francuzem z polskimi korzeniami, często pojawia się więc w Polsce. Razem nagraliśmy już cztery odcinki – mówiła Kinga Szafrańska.

Filmiki Kinga Szafrańska tworzy we własnym domu, jak mówi, wszystko przygotowuje sama – nagrywa, podkłada głos i rusza pacynką. Poniżej znajdziecie jedno z nagrań z Jeżem Jeżykiem w roli głównej. Najnowsze filmy publikowane są na Facebook-u oraz YouTube.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE