Reklama

Reklama

Powstaną nowe mieszkania w Bełchatowie. Znamy wstępne lokalizacje dla planowanych bloków

Opublikowano: sob, 8 maj 2021 07:40
Autor:

Powstaną nowe mieszkania w Bełchatowie. Znamy wstępne lokalizacje dla planowanych bloków - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Spółka, którą utworzy miasto Bełchatów wraz Krajowym Zasobem Nieruchomości oraz innymi samorządami, pozwoli na budowę nowych mieszkań. Na początek magistrat otrzyma 3 mln zł z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Znane są już pierwsze wstępne lokalizacje dla nowych bloków mieszkalnych.

Reklama

Realnych kształtów zaczyna nabierać rządowy projekt Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, do której przystąpił bełchatowski samorząd. Radni podjęli uchwałę w sprawie powołania spółki SIM, którą wspólnie utworzą Bełchatów wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Głównym jej zadaniem będzie budowa tanich mieszkań na wynajem. Mechanizm SIM zakłada bowiem dofinansowanie sięgające nawet 35 proc. kosztów budowy lokali społecznych oraz 80 proc. kosztów budowy mieszkań komunalnych. Udziałowcami zostaną też pozostałe samorządy, jakie zdecydowały się na zaangażowanie w rządowy pomysł. Spółkę utworzy w sumie 9 średnich miast w Łódzkiem, które według wstępnych założeń, wybudują łącznie blisko 1 tys. mieszkań.

- Zdajemy sobie sprawę, że przed nami dużo pracy, zrobimy jednak wszystko, aby w naszym mieście powstały kolejne mieszkania. To wymierne korzyści dla bełchatowian, którzy w ramach umowy partycypacji pokryją co najmniej 20 proc. kosztów budowy lokalu. W relatywnie krótkim czasie będą oni bowiem mieć szansę dojścia do własności bez konieczności zaciągania kredytu – podkreśla Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Gdzie więc mogłyby powstać nowe mieszkania w Bełchatowie? Znane są już wstępne lokalizacje dla planowanych nowych bloków. Pierwsza z nich to tereny przy ulicy Podmiejskiej, gdzie miałby stanąć blok na 16 mieszkań.

- Obecnie mamy opracowany projekt budynku wielorodzinnego wraz z pozwoleniem na budowę – mówi Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy magistratu. - Będzie to jedna z propozycji, którą miasto przedstawi spółce Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Łódzkie – dodaje.

Nieoficjalnie udało się ustalić, że kolejna lokalizacja, która może zostać zaproponowana, to tereny przy ulicy Czaplinieckiej. Nowy blok mógłby powstać na miejscu dawnego schroniska dla bezdomnych. Siedziba placówki w tej lokalizacji ma zostać w niedalekiej przyszłości zlikwidowana, dlatego miasto rozważa postawienie bloku na tej działce. Warto przypomnieć, że obok prywatny inwestor stawia już jeden blok mieszkalny.

- Ostateczne decyzje dotyczące zarówno lokalizacji, wielkości obiektów, ilości mieszkań czy kosztów zostaną wypracowane wspólnie ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową Łódzkie, która również może przedstawić własne propozycje i projekty. Dlatego w tej chwili jest jeszcze za wcześnie, by wskazywać ostateczną lokalizację nowego budynku i ilości wybudowanych mieszkań – mówi Kryspina Rogowska.

Jak dodaje, miasto w projekcie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej widzi możliwość wybudowania nowych mieszkań, bez ponoszenia kosztów z budżetu. Podczas ostatniej sesji miejscy rajcy upoważnili też prezydenta Bełchatowa do złożenia wniosku o 3 mln zł wsparcia ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na pokrycie udziałów w spółce. Kwota ta ma posłużyć na sfinansowanie części bądź całości wydatków niezbędnych do rozpoczęcia inwestycji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (32)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -1

  Co Ty piszesz wrona

  Kogo to czlowieku obchodzi jakiś kruk leciał i zrobił klocka

 • 5 miesięcy temu | ocena +4 / -2

  Ajj

  Napiszcie gdzie bezdomni będą teraz rezydować??????

 • 5 miesięcy temu | ocena +6 / -0

  Aj

  Może w nawiązaniu do artykułu napiszecie, gdzie przenoszą schronisko dla bezdomnych????

 • 5 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  Aaa

  Bełchatów, tak jak nigdzie indziej nie ma takich układów składników!!!

 • 5 miesięcy temu | ocena +7 / -7

  srovid

  Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionce na Covid tylko z jednego dnia 07.02.2021r. NOP nr 7512 07.05.2021 kujawsko- pomorskie pow. inowrocławski K zawał mózgu pod postacią porażenia połowiczego prawostronnego i afazji całkowitej. hospitalizacja - ZGON! NOP nr 7526 07.05.2021 lubelskie m. Lublin K omdlenie z utratą świadomości ok. 7 minut po szczepieniu Gorączka do 38.3 st. C po szczepieniu. Bolesność miejsca wkłucia. NOP nr 7529 07.05.2021 lubuskie pow. gorzowski K ból kończyn , szczególnie nóg, bóle w klatce piersiowej, problemy z oddychaniem, osłabienie, krwawienie z nosa przez 2 dni, wylew na ustach, zaburzenia widzenia w lewym oku NOP nr 7531 07.05.2021 lubuskie pow. żarski K wstrząs anafilaktyczny NOP nr 7558 07.05.2021 mazowieckie m. Warszawa M autoimmunologiczne zapalenie mózgu NOP nr 7559 07.05.2021 mazowieckie pow. węgrowski K nasilony odczyn o średnicy 3 - 5 cm oraz nastąpiło zasłabnięcie z utratą przytomności NOP nr 7560 07.05.2021 mazowieckie pow. węgrowski M wystąpiły wymioty, senność, osłabienie i temperatura do 40,4°C, utrzymująca się do 24h. NOP nr 7562 07.05.2021 podkarpackie pow. przeworski K utrata przytomności, kolkowe bóle brzucha, objawy tężyczkowe, NOP nr 7563 07.05.2021 podlaskie m. Białystok K ok. 15 minut po szczepieniu utrata przytomności oraz drgawki, hospitalizacja NOP nr 7564 07.05.2021 podlaskie m. Łomża K zmiany zakrzepowo-zatorowe w naczyniach palca lewej dłoni, pacjentka hospitalizowana NOP nr 7569 06.05.2021 pomorskie pow. kartuski K wysypka, świąd na całym ciele. NOP nr 7571 07.05.2021 pomorskie m. Gdynia K stan zapalny skóry i tkanki podskórnej do 15 cm, powiększone węzły chłonne pachowe po stronie lewej, gorączka 39,2 st. C przez 48 godz NOP nr 7581 07.05.2021 śląskie m. Myszków K duży rumień na 5 cm w miejscu wkłucia, obrzęk i ból, powiększony węzeł chłonny pod lewą pachą, gorączka 38,5 C, bóle głowy, mięśni, płytki oddech, bezsenność, drgawki emocjonalne, poty w nocy. NOP nr 7585 07.05.2021 śląskie pow. myszkowski K 2 krotna utrata przytomności z drgawkami, zasinienie wokół ust, napięcie mięśni wzmożone, bradykardia NOP nr 7592 06.05.2021 świętokrzyskie pow. kielecki K gorączka z max temp. 38,0-38,4 st. C, utrzymująca się do 24 godz., wysypka różyżkopodobna, wymioty. Nawracające od zaszczepienia wysypki twarzy i szyi, leczone dermatologicznie. Nawracające porażenie nerwu okoruchowego z opadaniem powieki po lewej. Okresowo zaburzenia koncentracji. NOP nr 7603 06.05.2021 zachodniopomorskie m. Szczecin K bradykardia 48-51/min z dusznością, gorączka (39°C),drgawki niegorączkowe. źródło: gov.pl/web/szczepimysie/niepozadane-odczyny-poszczepienne

  • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -0

   gonzo

   u ciebie nop objawił się wtórnym debilizmem

  • 5 miesięcy temu | ocena +7 / -4

   Boe

   Co w związku z tym, bo nie rozumiem ?

  • 5 miesięcy temu | ocena +12 / -3

   Buchachacha

   Mi tam po szczepieniu wacek urósł do 27 centymetrów i od zeszłego tygodnia gram w niemieckich filmach porno....

  • 5 miesięcy temu | ocena +5 / -4

   Czołem płaskiej Polsce

   O szur w akcji 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

   • 5 miesięcy temu | ocena +5 / -4

    antyszmotek

    wypuscili cie z psychiatryka? jak tam twoje upławy na mordzie? te krosty te robaki na ryju pod maseczka? jutro 24 stopnie we wtroek 27 a ty w szmacie na gembie robaki chodujesz buahahahaaa

 • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -5

  Piaskownica

  Raczej bloki to już konkretna hodowla . Ja wolę nie być uzależniona od takich PGMow dlatego podstawa to mieć swoje alternatywne źródła energii i dach nad głową .

  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Elektryczek

   Alternatywne źródła energii? Czyli rozumiem że PV ale bez połączenia z systemem krajowym.bez baterii ani rusz a zimą? Agregat?

 • 5 miesięcy temu | ocena +12 / -3

  agata

  wszyscy którzy roztaczaja jakieś czarne wizje nad przyszłością Bełchatowa niech popatrzą na Piotrków.Tomaszów Pabianice itp itd tam też większość zakładów padła po transformacji.a miasta się jakoś nie wyludniły.nie bedzie kopalni i elektrowni powstaną inne firmy może dużo mniejsze ale będą

  • 5 miesięcy temu | ocena +11 / -1

   no name

   Popatrz na mapę gdzie leża tamte miasta. Radomsko, Tomaszów, Piotrków, Radomsko leża przy głównych polskich drogach. Jak zastanawiano się gdzie ma leżeć S8, żaden polityk z Bełchatowa nie walczył by droga szła obok naszego miasta. Pozwolono aby dziwnie się zagięła i skierowana została pod Łódź. Jak można było to tak oddać bez walki. Bez walki oddano Złoczew i w nagrodę wybrano PiS...

   • 5 miesięcy temu | ocena +3 / -1

    cuma

    w pierwszym wariancie S8 przechodziła przez Bełchatów, niestety sam Prezes obiecał w Łodzi Prezydentowi Kropiwnickiemu , że S8 przesuną pod Łódź. Tak niestety się stało , a Bełchatów z wdzięczności za tą decyzję zagłosował na PIS

   • 5 miesięcy temu | ocena +4 / -1

    buba

    a co powiesz o Kleszczowie leży z dala od ważnych dróg a potrafił przyciągnąć kilka sporych firm

  • 5 miesięcy temu | ocena +12 / -3

   lokator

   Agata, tylko, że w wymienionych przez ciebie miastach mieszkają głównie rdzenni mieszkańcy, a Bełchatów to 70% naleciałości z Polski pod konkretną inwestycję Kopalnio-Elektrownię. Odległościowo Pabianicom nie daleko do Łodzi, Piotrków był i będzie miastem emerytów i sypialnią dla pracowników w dużych miastach, a bliskość autostrady może to tylko spotęgować. I masz całkowitą rację, istnieje taka możliwość, że jak kopalnia padnie to powstaną kolejne zakłady, tylko ktoś musi nad tym zapanować i tych inwestorów ściągnąć, a kroki w tym kierunku powinny być podjęte przez włodarzy miasta już z 10 lat temu. A tu ani 10 lat temu ani dzisiaj nic w tym kierunku się nie dzieje. Więc nie ma co się dziwić, że młodzi ludzie nie widzą tutaj przyszłości dla siebie. To po co te inwestycje w bloki? żeby powstała kolejna spółka z etatami politycznymi dla nierobów..

 • 5 miesięcy temu | ocena +5 / -4

  Xxx

  O głupotach piszą , a o emili banaszczyk NIC .PREZES BETRANSU.Nie mają kasy dla strajkujących , a na odprawy są.

  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Mieszkaniec

   Sam napisz.

 • 5 miesięcy temu | ocena +2 / -1

  Szkoda kasy

  Szkoda tej kasy Teraz będą mieli po 11 mieszkań i domów a nie po 10 buhhhaaa

 • 5 miesięcy temu | ocena +10 / -5

  Likwidatorzy regionu

  Każdy sty bloków z dykty powinien mieć imiona: chytrej z era, pampersowej, piotrkowskiego stworka a apartamentowiec powinien nosić imię szalonego Antka.

 • 5 miesięcy temu | ocena +10 / -6

  Piotrkowski stworek

  Ale po co ? Za 9 lat zamykany Rogowiec. Antek i ja do tego czasu wybudujemy wam drugą obwodnicę z planu odbudowy (będziecie ją spłacać pewnie z 30 lat) abyście mogli spokojnie wyjechać w dowolnym kierunku.

  • 5 miesięcy temu | ocena +3 / -1

   stworek do Tworek

   a kto cię tak okłamał ? Antek kłamał w sprawie Złoczewa a ty nie lepsze farmazony wypisujesz

 • 5 miesięcy temu | ocena +12 / -9

  Maniek2

  Nie będzie Elektrowni i Kopalni to i mieszkania będą puste,będzie jedna wielka dziura, żadnej przyszłości w Bełchatowie!!!

  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Era kamienia łupanego

   Plus jest taki, że mieszkania potanieją😁

  • 5 miesięcy temu | ocena +4 / -2

   gonzo

   oj maniek jaki ty durny

 • 5 miesięcy temu | ocena +15 / -6

  Do przodu

  Wbrew pozorom Bełchatów jest bardzo fajnym miastem do zamieszkania, wszędzie blisko, można naprawdę wszystko załatwić w krótkim czasie, ale pod jednym warunkiem, praca zdalna

 • 5 miesięcy temu | ocena +4 / -2

  Banaś

  To będzie tani wynajem na godziny?

 • 5 miesięcy temu | ocena +12 / -8

  Lolas

  Tylko po co ? za Kilkanście lat bedzie mozną kupic m2 za 1500zl

 • 5 miesięcy temu | ocena +14 / -3

  Xdt

  A przed wyborami miała być jedną spółka miejska .stanowiska dla swoich

 • 5 miesięcy temu | ocena +24 / -4

  Lokator

  I kolejna spółka z etatami dla swoich. Najpierw był PGM, później powstał TBS, teraz SIM. Wszystkie trzy spółki to ile będzie łącznie etatów politycznych? A za wszystko zaplaca mieszkańcy. Tanie to te mieszkania będą tylko z nazwy.

  • 5 miesięcy temu | ocena +10 / -2

   Strażak Sam

   Masz rację Lokator,żadnej spółki "Powiedziały jaskółki że niedobre spółki".A my znamy to z autopsji i mówimy BASTA