Reklama

Reklama

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Spontaniczna akcja na cmentarzu [FOTO]

Opublikowano: sob, 7 maj 2022 18:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy postanowili wziąć sprawy cmentarza w swoje ręce. W sobotę (7 maja) zebrali się na terenie nekropolii, by wspólnie uporządkować zaniedbane miejsce.

Reklama

Mieszkańcy gminy Zelów spotkali się, by wspólnie zadbać o stary cmentarz ewangelicki w miejscowości Zabłoty. Zaopatrzeni w łopaty, sekator czy szczotki, podczas sobotniej akcji oczyścili teren nekropolii oraz zachowane jeszcze płyty nagrobne.

- Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszej akcji. Tradycyjnie w porządkach pomagali nam pracownicy firmy Urządzanie i Utrzymanie Terenów Zieleni Andrzej Kilańczyk – przekazują urzędnicy z gminy Zelów.

Porośnięty lasem cmentarz powstał w XIX wieku. Do dziś na jego terenie zachowało się kilkanaście nagrobków. Są zdewastowane i w złym stanie, wciąż można jednak odczytać inskrypcje na płytach. Część z nich sporządzono w języku niemieckim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy