Reklama

Reklama

Mieszkańcy pytają o otwarcie tężni w Bełchatowie. Magistrat nie ma dobrych wiadomości...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Mieszkańcy pytają o otwarcie tężni w Bełchatowie. Magistrat nie ma dobrych wiadomości...  - Zdjęcie główne

foto belchatow.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tężnie to jedna z miejskich atrakcji, którą upodobali sobie bełchatowianie. W związku ze stanem epidemii, pozostawały one zamknięte. Maj był jednak miesiącem, w którym w całym kraju poluzowano wiele obostrzeń – czy tężnie zostaną otwarte dla mieszkańców?

Reklama

Lato zbliża się wielkimi krokami, a co ważniejsze, z dnia na dzień sytuacja epidemiczna w kraju przedstawia się coraz lepiej.W całym kraju luzowane są kolejne obostrzenia i otwierają się kolejne branże. W miniony weekend w Bełchatowie można było już posiedzieć przy fontannach, a nawet spędzić wspólnie czas na imprezach plenerowych.

Wciąż jednak nie wszystkie miejskie atrakcje są dostępne dla mieszkańców. Wielu bełchatowian dopytuje się w szczególności o tężnie solankowe, które przez cały okres obowiązywania obostrzeń i reżimu sanitarnego były nieczynne.

- Wirus wirusem, ale wszędzie trąbią, że trzecia fala wygasa, luzują kolejne obostrzenia. Nie rozumiem, dlaczego możemy siedzieć przy jednym stole w ogródkach restauracyjnych, ale już nie w tężniach. Przecież zbudowali je dla mieszkańców – skarży się pani Dominika z Bełchatowa. 

O ewentualny termin otwarcia bełchatowskich tężni zapytaliśmy w urzędzie miasta i jak się okazuje... zwolennicy takiej formy wypoczynku będą musieli jeszcze poczekać.

- Z wytycznych sanepidu wynika, że gromadzenie się w miejscach takich jak tężnie może zwiększać ryzyko transmisji wirusa. Trzeba pamiętać, że nie ma tam dużej przestrzeni, a osoby najczęściej spędzają tam kilkadziesiąt minut. Dlatego na ten moment nie wskazujemy konkretnego terminu otwarcia bełchatowskich tężni – informuje Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Co ciekawe, od kilku dni działają miejskie fontanny, a ustawione przy nich ławki często służą bełchatowianom za miejsce spotkań.

Wszystko wskazuje więc na to, że miłośnicy słonego powietrza, na chwilę relaksu w bełchatowskich tężniach będą musieli jeszcze poczekać. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy