Reklama

Reklama

Mieszkańcy powiatu chorowali nie tylko na COVID-19. Sanepid podał statystyki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Mieszkańcy powiatu chorowali nie tylko na COVID-19. Sanepid podał statystyki - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Blisko półtora tysiąca mieszkańców powiatu bełchatowskiego otrzymało w ostatnim miesiącu pozytywny wynik testu na COVID-19. Takie dane przedstawił bełchatowski Sanepid, który podał także statystyki odnośnie innych chorób zakaźnych.

Reklama

Sanepid w Bełchatowie przedstawił radnym najnowsze statystyki odnośnie sytuacji epidemiologicznej w powiecie bełchatowskim za ostatni miesiąc (od 24 grudnia do 23 stycznia). Jak poinformowano, pozytywny wynik testu na obecność Sars-CoV-2, stwierdzono u blisko półtora tysiąca osób (1,3 proc. mieszkańców powiatu). Najwięcej potwierdzonych przypadków COVID-19 odnotowano 22 stycznia, gdy sanepid otrzymał w sumie 240 pozytywne wyniki testów.

W przedstawionym radnym raporcie, opisano również zasady działania placówki w czasach pandemii. Informacja o wyniku dodatnim w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 (po wpisaniu przez laboratorium do systemu teleinformatycznego) wpływa do Systemu SEPIS, który obsługiwany jest przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Później pracownicy sanepidu kontaktują się telefonicznie z osobą z wynikiem pozytywnym i przeprowadzają wywiad epidemiologiczny. Informują o obowiązku odbycia izolacji, o jej zasadach i ustalają osoby z kontaktu.

- Osoba prowadząca wspólne gospodarstwo domowe z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 lub z nią zamieszkująca, od dnia uzyskania przez osobę, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2, pozytywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, jest obowiązana poddać się kwarantannie trwającej do upływu 7 dni od dnia zakończenia izolacji osoby, z którą prowadzi wspólne gospodarstwo domowe lub zamieszkuje – informuje bełchatowski sanepid.

W ostatnim miesiącu liczba osób objętych kwarantanną na terenie powiatu wynosiła od 493 do blisko 3,6 tys. mieszkańców. W tym okresie, wśród 39 zgonów osób z pozytywnym wynikiem testu, 9 zmarłych nie miało chorób współistniejących.

Sanepid poinformował, że poza zachorowaniami na COVID-19, w ostatnim miesiącu odnotowano również przypadki innych chorób zakaźnych. Najwięcej wśród zgłoszeń, bo aż 178 przypadków, było przypadków ospy wietrznej. Do placówki zgłaszane były też: wirusowe zakażenia jelitowe (3 przypadki), biegunki i zapalenia żołądkowo-jelitowe BNO (8 przypadków), płonica (1 przypadek). Zarejestrowano również 13 pokąsania i w 2 przypadkach podjęto szczepienie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy