Reklama

Reklama

Kierowcy od dawna czekają na remont dziurawej drogi. Niestety nie mamy dobrych wieści...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kierowcy od dawna czekają na remont dziurawej drogi. Niestety nie mamy dobrych wieści... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Droga powiatowa pomiędzy Kurnosem a Nowym Światem pilnie potrzebuje gruntownego remontu. Starostwo starało się o rządową dotację. Niestety inwestycja trafiła na listę rezerwową...

Reklama

Kierowcy podróżujący drogą powiatową pomiędzy Nowym Światem i Kurnosem od dawna narzekają na stan nawierzchni. Wyboista droga, pełna dziur i "asfaltowych placków", to prawdziwy koszmar dla samochodów. Przez ostatnie lata zarządca drogi ograniczał się jedynie do bieżących drobnych remontów i doraźnego łatania kolejnych dziur. Mieszkańcy bezskutecznie apelowali o gruntowny remont drogi. 

W ubiegłym roku starostwo złożyło wniosek o dofinansowanie przebudowy jezdni z Rządowego Funduszu Polski Ład. Zakres robót miał objąć m.in. rozbudowę i przebudowę drogi, a na części odcinka miała powstać ścieżka rowerowa, ciąg pieszo-rowerowy oraz chodnik. Według zapowiedzi starostwa, jezdnia miała zostać również poszerzona, a także zyskać pobocza i odwodnienie. 

 Przygotowano już kosztorys. Według szacunków przebudowa drogi kosztować ma 14 mln zł. Ponad połowa tej kwoty miała zostać pokryta z przyznanej dotacji.  Okazuje się, że inwestycja trafiła jednak na listę rezerwową. Czy jest jednak jeszcze szansa na pieniądze?

- Jest to niezwykle ważna inwestycja, dlatego złożyliśmy projekt o dofinansowanie. Liczymy na pomoc marszałka Macierewicza i parlamentarzystów, aby wsparli tę niezwykle ważną i potrzebną dla mieszkańców powiatu inwestycję - mówiła Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, podczas ostatniej wspólnej konferencji prasowej z szefem okręgu PiS w regionie Antonim Macierewiczem.

Wygląda więc na to, że kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i... czekać. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy