Reklama

Reklama

Drogowcy działają ''na piątym biegu''. Wiceprezydent zapewnia: tempo jest wysokie

Opublikowano: pt, 6 maj 2022 15:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa budowa ważnej dla mieszkańców drogi. Miasto zapewnia o szybkim postępie prac i prawdopodobnym wcześniejszym zakończeniu budowy.

Reklama

O budowie łącznika między osiedlami Okrzei i Dolnośląskim pisaliśmy w marcu, już wtedy wykonawca mówił o możliwym wcześniejszym zakończeniu prac. Właściciel firmy zajmującej się tą inwestycją wspominał również o przeszkodach, jakie wywołuje wojna na Ukrainie, okazuje się jednak, że mimo tych problemów, prace przebiegają sprawnie i wciąż jest szansa na wcześniejsze ich zakończenie.

- Tempo prac jest naprawdę bardzo wysokie, co nas ogromnie cieszy. Zgodnie z umową na wybudowanie drogi wykonawca ma czas do września przyszłego roku, ale wspólnie z wykonawcą robimy wszystko, by inwestycję zakończyć jak najszybciej – mówi wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

Obecnie udało się prawie ukończyć kanalizację deszczową oraz sieci wodociągową i sanitarną. Od strony Okrzei, gdzie prace są na bardziej zaawansowanym etapie, drogowcy wykonali nasyp, wzmocnili podłoże, położyli podbudowę oraz wykonali krawężniki wokół przyszłej jezdni. Trwa również budowa chodników po obu stronach nowej ulicy.

Jednocześnie prowadzone są pracy przy budowie mostu na Rakówką. Zamontowano już ścianki szczelne oraz wykonano żelbetonowe fundamenty pod ściany czołowe. Drogowcy prowadzą również prace przy stabilizacji gruntu od strony targowiska.

Łącznik jest inwestycją, na której ukończenie czeka wielu mieszkańców Bełchatowa. Ma on poprawić komunikację w tej części miasta. Zgodnie z projektem ma tam powstać jezdnia o zmiennej szerokości od 6 do 8 metrów, chodniki oraz oświetlenie.

Głosy mieszkańców były jednak podzielone, oprócz tych pozytywnych pojawiały się te negujące budowę nowej drogi, biegnącej w sasiedztwie terenów zielonych i placu zabaw. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy