Reklama

Reklama

Miasto pomoże w opiece nad uczniami. O kolejności zadecyduje miejsce pracy rodziców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Miasto pomoże w opiece nad uczniami. O kolejności zadecyduje miejsce pracy rodziców - Zdjęcie główne

Bełchatów: koronawirus. Miasto pomoże rodzicom | foto belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rodzice dzieci uczących się w klasach 1-3, którzy nie mogą zapewnić im opieki podczas zdalnej edukacji, mogą skorzystać ze szkolnej świetlicy. Zdaniem urzędników ma to wesprzeć rodziców najmłodszych bełchatowskich uczniów.

Reklama

Od poniedziałku, 9 listopada w życie wchodzi decyzja rzadu, która wprowadza nauczanie zdalne również wśród uczniów uczęszczających do klas 1-3. Jak poinformował magistrat, w nowej rzeczywistości będzie musiało odnaleźć się 1722 młodych bełchatowian – a przede wszystkim ich rodzice.

Dlatego też urząd miasta postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców, uruchamiając zajęcia opiekuńcze. Świetlice wszystkich szkół podstawowych, a także Zepołu Szkolno – Przedszkolnego nr 9, będą otwarte dla najmłodszych uczniów. Rodzice, którzy nie mają możliwości zapewnienia dziecku opieki, powinni zgłosić się do szkoły, w której uczy się ich pociecha. Szczegółowe informacje będą pojawiać się na stronach internetowych placówek.

Co ważne, urzędnicy zaznaczają, że pierwszeństwo w obięciu opieką będą miały dzieci rodziców, którzy są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE