Reklama

Miały powstać trzy tężnie solankowe w Bełchatowie, ale...

Opublikowano:
Autor:

Miały powstać trzy tężnie solankowe w Bełchatowie, ale... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto planuje w tym roku budowę dwóch tężni solankowych na Binkowie i Przytorzu. W ogłoszonym przetargu zrezygnowano z trzeciej lokalizacji na osiedlu Dolnośląskim, którą wskazali wcześniej mieszkańcy w projekcie Budżetu Obywatelskiego. Jaki jest powód takiej decyzji i kiedy bełchatowianie będą mogli skorzystać z dwóch nowych tężni?

Nie trzy, jak pierwotnie planowano, a w sumie dwie nowe tężnie solankowe powstaną w tym roku na terenie Bełchatowa. Magistrat ogłosił właśnie po raz kolejny przetarg na budowę tężni solankowych. W przygotowanej specyfikacji zaznaczono jednak, że mają one powstać na osiedlu Binków w parku im. prof. Samujłły oraz na Przytorzu. Z tężni na osiedlu Dolnośląskim magistrat postanowił zrezygnować.

Przypomnijmy, że projekt "Po-tężny Bełchatów - zespół trzech tężni solankowych na terenie miasta Bełchatowa" był jednym ze zwycięskich w jednej z ostatnich edycji Budżetu Obywatelskiego. Na inwestycję zabezpieczono kwotę 550 tys. zł. W ubiegłym roku magistrat dwukrotnie ogłaszał przetarg. Jak tłumaczą władze miasta, oferty składane przez firmy znacznie przekraczały kosztorys inwestycji. Dlatego podjęto decyzję o rezygnacji z jednej z trzech wspomnianych lokalizacji i budowie tylko dwóch tężni.

Władze miasta taki wybór tłumaczą tym, że osiedle Dolnośląskie znajduje się najbliżej istniejącej już tężni solankowej w parku miejskim przy bełchatowskim Muzeum Regionalnym. Mieszkańcom Binkowa czy Przytorza do centrum miasta jest znacznie dalej.

Szacunkowy koszt planowanej inwestycji to 278 tys. zł. Przygotowana specyfikacja przetargowa zakłada, że prace przy budowie dwóch tężni mają zakończyć się do końca sierpnia. Oznacza to, że mieszkańcy będą mogli z nich korzystać najwcześniej jesienią.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE