Reklama

Masz ten produkt w zamrażarce? Powinieneś go natychmiast wyrzucić!

Opublikowano:
Autor:

Masz ten produkt w zamrażarce? Powinieneś go natychmiast wyrzucić!  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urzędowa kontrola Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykazała, że w mrożonkach popularnej firmy przekroczony został poziom pozostałości chlorpiryfosu. Pestycyd może być niebezpieczny dla zdrowia.

Tym razem niebezpieczną substancję wykryto w mrożonych brokułach różyczkach firmy Hortex. Państwowa Inspekcja Sanitarna wykazała, że w produkcie przekroczony został poziom pozostałości pestycydu – chlorpiryfosu.

Na podstawie oceny ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny należy uznać, że przedmiotowy produkt może stwarzać potencjalne zagrożenie dla konsumentów" - czytamy w komunikacie GIS.

Chodzi konkretnie o mrożone brokuły pochodzące z paczek o wadze 450 gram, charakteryzujące się numerem partii LS1C2170620 8 B 1806201448. GIS jasno wskazuje, że nie należy spożywać tego produktu.

Czym jest środek wykryty w mrożonkach? Okazuje się, że jest to substancja owadobójcza do zwalczania szkodników, która w połowie kwietnia tego roku została zakazana przez Komisję Europejską.

Producent rozpoczął już powiadamianie odbiorców i klientów. Zablokowano też sprzedaż wskazanej partii brokułów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE