Reklama

Mammobusy wracają do Bełchatowa. Kiedy można wykonać bezpłatne badanie?

Opublikowano:
Autor:

Mammobusy wracają do Bełchatowa. Kiedy można wykonać bezpłatne badanie?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po kilku miesiącach przerwy, w Bełchatowie znów pojawią się mammobusy. Kobiety mogą już zapisywać się na bezpłatne badanie – kiedy i gdzie pojawią się mobilne mammografy?

Z końcem czerwca Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję, że mobilne punkty mammograficzne mogą wznowić działalność, która z racji epidemii, była zawieszona na kilka miesięcy.

- Z ogólnopolskiego „Programu Profilaktyki Raka Piersi” ponownie skorzystać mogą panie w wieku 50-69 lat. Akcja dedykowana jest kobietom, które w danym momencie nie leczą się z powodu nowotworu piersi i przez ostatnie dwa lata nie miały wykonanej mammografii w ramach NFZ-u albo też otrzymały wcześniej zalecenie powtórzenia badania. Co ważne, uczestniczki programu powinny być ubezpieczone, ale nie muszą mieć skierowania od lekarza – informuje magistrat.

Bełchatowianki, które chcą skorzystać w tym miesiącu z bezpłatnego badania, mogą zdecydować się na jeden z kilku terminów. Pierwszy z nich wypada już 6 lipca. Kolejne 13, 14 oraz 15 lipca. Mammobus, tradycyjnie już stanie na placu Narutowicza.

Na badanie można zapisać się wcześniej pod numerem 42 253 64 10 lub 517 544 007, można też skorzystać z rejestracji online na stronie www.medica.org.pl.

- Wcześniejsze umówienie wizyty zapobiegnie tworzeniu się kolejek. W trakcie rejestracji potrzebne będą PESEL i numer telefonu – informują urzędnicy.

Panie, które nie przekroczyły 50 roku życia, mogą skorzystać z mobilnego badania za opłatą, która wynosi 80 zł. Więcej informacji w tym temacie uzyskacie pod nr tel 44 733 52 09.

Do Bełchatowa przyjedzie też mammobus LUX MED, który stanie na ul. Budryka 69. Badania będą tam wykonywane 23 lipca w godzinach od 10:00 do 17:00 oraz 24 lipca od 10:00 do 15:00. Również w tym przypadku, chętne kobiety mogą wcześniej zarejestrować się pod nr tel. 586 662 444 lub online na www.mammo.pl/formularz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE