Reklama

Reklama

Mały Wiktorek wciąż w szpitalu. Kciuki za maluszka z Łękawy trzymają tysiące ludzi z całej Polski!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Mały Wiktorek wciąż w szpitalu. Kciuki za maluszka z Łękawy trzymają tysiące ludzi z całej Polski! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Poprawił się stan zdrowia Wiktorka Kruszyńskiego z Łękawy. Chłopiec trafił do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi w połowie lutego w ciężkim stanie. Małemu Wiktorkowi w walce o powrót do zdrowia kibicują tysiące osób w całej Polsce. Dzięki darczyńcom udało się zebrać ponad milion złotych na operację serca, która zostanie przeprowadzona w austriackiej klinice.

Reklama

Maluszek od dwóch tygodni leży w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, do którego trafił z dusznościami i wysoką gorączką. Wiktorek przebywał przez kilkanaście dni na oddziale intensywnej terapii, gdzie lekarze walczyli o jego życie. W ostatnich dniach stan zdrowia 20-miesięcznego chłopczyka poprawił się o czym poinformowali rodzice w mediach społecznościowych. Wiktorek został przeniesiony na kardiologię, gdzie powoli dochodzi do siebie. Jak informują rodzice, jego stan jest nadal ciężki. Chłopiec podłączony jest do specjalistycznej aparatury i musi przyjmować kroplówki i odżywki.

Historia małego Wiktorka Kruszyńskiego z Łękawy, który urodził się z wadą serca i zespołem Williamsa, poruszyła nie tylko mieszkańców Bełchatowa, ale też ludzi w całej Polsce. Zbiórkę wsparło ponad 20 tysięcy osób.  Organizowano liczne licytacje, na którą biżuterię przekazała nawet Para Prezydencka. Ostatecznie na operację udało się uzbierać ponad 1 milion złotych! Dzięki temu 20-miesięczny chłopczyk może być operowany w zagranicznej klinice.

Maluszek w styczniu trafił już do kliniki w austriackim Linz, gdzie miał już wykonane szczegółowe badania. Wstępny termin operacji ustalono na przełomie marca i kwietnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy