Reklama

Reklama

Magistrat zachęca do zgłoszenia się po żywność. Jaki jest warunek?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd miasta w Bełchatowie

Magistrat zachęca do zgłoszenia się po żywność. Jaki jest warunek?  - Zdjęcie główne

foto Urząd miasta w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do końca stycznia mieszkańcy mogą zgłaszać się do MOPS w Bełchatowie z wnioskiem o pomoc żywnościową. O tym, czy ktoś ją otrzyma, zdecyduje kryterium dochodowe.

Reklama

Mieszkańcy Bełchatowa już tylko do 31 stycznia mogą złożyć wniosek o pomoc żywnościową z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Decydować będzie kryterium dochodowe. W przypadku osób samotnych dochód nie może przekraczać 1 707,20 zł, natomiast w przypadku rodziny jest to 1 320 zł na osobę.

Jak informuje magistrat, o wsparcie z MOPS można poprosić na trzy sposoby. Skontaktować się telefonicznie z placówką pod numerem 44 635 51 07, bezpośrednio spotkać się z pracownikiem socjalnym lub pobrać ze strony internetowej skierowanie wraz z oświadczeniem i wrzucić je do skrzynki podawczej umieszczonej przy wejściu do budynku MOPS-u – zarówno przy ul. Staszica 18 jak i ul. Dąbrowskiego 2. 

Mieszkańcy, którzy zostaną zakwalifikowani do pomocy w ramach Banku Żywności, otrzymają paczki pełne różnych produktów spożywczych. Wśród nich m.in. makaron, kasza, mleko, a także artykuły mięsne, rybne i warzywne.

– Są to produkty, które mają długi termin ważności. Za każdym razem, a współpracujemy już z Bankiem Żywności od kilku lat, przekazywana żywność jest pełnowartościowa i bardzo dobrej jakości – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w bełchatowskim Urzędzie Miasta.

W 2021 roku z takiej pomocy skorzystało prawie 2,5 tys. mieszkańców. Każdy z nich otrzymał w sumie około 55 kg żywności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy