Reklama

Reklama

Magistrat planuje inwestycję w bełchatowskiej szkole. Roboty ruszą już w wakacje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Magistrat planuje inwestycję w bełchatowskiej szkole. Roboty ruszą już w wakacje  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podjazd dla osób niepełnosprawnych powstanie przy budynku Szkoły Podstawowej nr 13. Inwestycja ruszy już w trakcie wakacji. Kosz to 113 tys. zł.

Reklama

Podstawówka na osiedlu Przytorze zyska nowe udogodnienie dla osób niepełnosprawnych. Już w wakacje ruszą prace przy budowie pochylni, po której do szkoły bez problemu będą mogły wjechać osoby na wózkach. W ramach inwestycji zaplanowano też budowę odcinka chodnika z kostki, łączącego trakt z budowanym podjazdem.

SP nr 13 jest placówką z oddziałami integracyjnym. W czteropiętrowym budynku zamontowana jest specjalna winda oraz platformy schodowe, aby ułatwić uczniom poruszanie się po terenie placówki. Jak informuje magistrat, podobne platformy znajdują się również w części sportowej i na klatkach schodowych. Także szkolne toalety zaprojektowane zostały z myślą o potrzebach niepełnosprawnych dzieci. Do całkowitego przystosowania budynku brakuje jedynie pochylni przy wejściu od strony boiska.

- Naszym obowiązkiem jest zapewnienie wszystkim dzieciom bezpiecznych warunków do nauki i pracy. Dlatego złożyliśmy wniosek do Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi o dofinansowanie budowy pochylni i został on zaakceptowany – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Koszt inwestycji to 113 tys. zł. Połowę kosztów pokryje miasto, a druga część zostanie sfinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy