Która z bełchatowskich szkół średnich cieszy się największą popularnością?

Opublikowano:
Autor:

Która z bełchatowskich szkół średnich cieszy się największą popularnością? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakończył się nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Przeanalizowaliśmy wyniki w szkołach powiatu bełchatowskiego. Które szkoły i kierunki cieszą największą popularnością wśród bełchatowskich gimnazjalistów?

Łącznie naukę w pierwszych klasach szkół ponadgimnazjalnych rozpocznie nieco ponad siedmiuset uczniów. Wśród liceów najliczniejszy nabór przeprowadzono w II Liceum Ogólnokształcącym im J. Kochanowskiego. W tej szkole zostanie w nadchodzącym roku szkolnym 2018/2019 utworzonych sześć pierwszych klas, a naukę w nich rozpocznie stu trzydziestu dwóch uczniów. Nieznacznie mniej, bo sto dwadzieścia osób wybiera się do popularnego "Bronka". W I Liceum Ogólnokształcącym utworzono pięć oddziałów. W Samorządowym Zespole Szkół Ogólnokształcących im. A. Mickiewicza do pierwszych klas przyjęto siedemdziesięciu jeden uczniów, utworzono dla nich trzy klasy.

Najliczniejsza grupa absolwentów gimnazjum - dwieście osiemnaście osób - rozpocznie naukę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Warto jednak podkreślić, że w "Energetyku" nabór prowadzono do trzech rodzajów szkół - IV LO, Technikum Energetycznego i Szkoły Branżowej I stopnia. W dwóch klasach liceum, wojskowej i policyjnej naukę rozpocznie dwudziestu pięciu uczniów. Na technikum postawiło stu czterdziestu jeden uczniów, wśród siedmiu oferowanych przez placówkę kierunków najpopularniejszy jest technik elektryk (czterdziestu trzech uczniów), sporo bo po ponad dwudziestu uczniów wybrało profil technik informatyk i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Po kilkanaście osób będzie się uczyć na kierunkach technik: budownictwa, mechanik, pojazdów samochodowych, a zaledwie pięciu na techniku elektroniki.

Jeśli chodzi o Branżową Szkołę I stopnia (niegdysiejsze zawodówki) w ZSP nr 3 do placówki przyjęto pięćdziesięciu dwóch uczniów - najwięcej z nich, bo dziewiętnastu będzie się doskonalić na kierunku monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Niewiele mniej, bo siedemnaście osób poszło na mechanika pojazdów samochodowych. Ta szkoła oferuje także kierunki elektryk i monter urządzeń sanitarnych.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, naukę w dwóch typach szkół - Technikum Ekonomiczno - Hotelarskim i Branżowej Szkole - rozpocznie stu pięćdziesięciu uczniów. Najliczniejsza grupa wybrała kierunek technik logistyk (trzydzieści dwie osoby), sporo osób zdecydowało się na kierunek technik żywienia i usług gastronomicznych (dwadzieścia cztery). Reszta uczniów będzie się kształcić w kierunkach technik: geodeta, ekonomista, usług fryzjerskich, hotelarstwa, organizacji reklamy. W Szkole Branżowej ruszają dwie pierwsze klasy na kierunkach kucharz i fryzjer, w obu będzie po piętnastu uczniów.

Najliczniejsza grupa uczniów Szkoły Branżowej rozpocznie naukę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie. Na tamtejszych kierunkach: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, mechanik maszyn rolniczych i ogólnozawodowym naukę podejmie czterdzieści osiem osób. W zelowskim Technikum Mechanicznym na dwóch profilach - pojazdów samochodowych i informatycznym będzie się uczyć dwudziestu ośmiu uczniów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE