Reklama

Kto zabrał fotoradar z ul. Piłsudskiego?

Opublikowano:
Autor:

Kto zabrał fotoradar z ul. Piłsudskiego? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fotoradar z ulicy Piłsudskiego zniknął, a wraz z nim niektórym kierowcom noga na gazie zrobiła się cięższa. Przez blisko 3 lata urządzenie w znaczący sposób wpływało na ostrożne zachowania kierowców.

Fotoradar na ulicy Piłsudskiego stanął we wrześniu 2015 roku, ponad tydzień temu został zdemontowany. Nie uszło to uwadze naszych czytelników.

- Ten fotoradar to w tym miejscu nie był przypadek. Sama pani widzi jak duży jest tu ruch. Z jednej strony firmy usługowe, z drugiej osiedle domów jednorodzinnych. Choć, dzięki obwodnicy TIRów jest o wi mniej, to ciągle jest tu niebezpiecznie, a droga kusi, bo i szeroka i równa - mówi nam nasz czytelnik, który od kilku dnia zwraca uwagę na zmianę zachowania kierowców. - Czują, się bezkarni, więc jadą szybciej. Komu to przeszkadzało? - dodaje poirytowany pan Tadeusz

Usunięcie radaru to efekt zmiany zarządcy drogi. Zanim powstała obwodnica Bełchatowa, droga w stronę Piotrkowa Trybunalskiego (czy w przeciwnym kierunku - Wrocławia) była w granicach administracyjnych miasta drogą krajową nr 74. Wraz z oddaniem do użytku obwodnicy ten status straciła i tak oto ulica Piłsudskiego przy której fotoradar stał przeszła w administrację Zarządu Dróg Wojewódzkich. ZDW z kolei nie zajmuje się obsługą fotoradarów, robi Inspekcja Transportu Drogowego. Niewykluczone, że ITD przeniesie urządzenie na inną ulicę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE