Reklama

Reklama

Księża w Bełchatowie święcą pokarmy na... świeżym powietrzu. Święconka w ogrodach przy ulicy Kościuszki [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ze względu na pandemię koronawirusa i obostrzenia w wielu bełchatowskich parafiach zdecydowano się na święcenie pokarmów na świeżym powietrzu. W parafii pw. Narodzenia NMP przy ulicy Kościuszki święconka odbyła się w ogrodach parafialnych.

Reklama

Według najnowszych rządowych obostrzeń, w kościołach wyznaczono limit wiernych, który wynosi obecnie jedną osobę na 20 metrów kwadratowych. W niektórych bełchatowskich parafiach w Wielką Sobotę zdecydowano się na "awaryjne wyjście" i tradycyjne święcenie pokarmów zorganizowano na świeżym powietrzu.

Tak było m.in. w parafii pw. Narodzenia NMP przy ulicy Kościuszki, gdzie ksiądz święcił koszyczki w ogrodach parafialnych. Święcenie odbywało się co kilkanaście minut w małych grupach wiernych. Każdy do duchownego podchodził osobno, a ten kropidłem święcił zawartość wielkanocnego koszyczka. 

Wielu bełchatowian po święceniu zdecydowało się na mały spacer po ogrodach, gdzie można było podziwiać zwierzęta z parafialnego "mini-zoo" m.in. osiołka i dwie lamy. Oczywiście największe zainteresowanie i radość wzbudzały one wśród dzieci, które chętnie robiły sobie zdjęcia. 

Na świeżym powietrzu święcono też pokarmy w parafiach na ul. Czyżewskiego i osiedlu Olsztyńskim. W pozostałych kościołach poświęcenie pokarmów odbywało z większą niż zwykle częstotliwością, tak by dostosować się do panujących obostrzeń. W wielu parafiach księża proponowali też wiernym, aby sami odmówili modlitwę w domach przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy