Reklama

Księża i parafianie z Grocholic przebadani. Sanepid poznał wyniki testów na koronawirusa

Opublikowano:
Autor:

Księża i parafianie z Grocholic przebadani. Sanepid poznał wyniki testów na koronawirusa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Żaden ze 120 mieszkańców Grocholic, którzy zostali poddani kwarantannie, nie miał pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa. Sanepid w Bełchatowie skierował na kwarantannę księży i parafian, którzy brali udział w procesji Bożego Ciała w parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach i mogli mieć kontakt z zarażonym członkiem miejscowej orkiestry. Na szczęście obawy związane z kolejnymi zarażeniami nie potwierdziły się.

Przypomnijmy, że na kwarantannę bełchatowski sanepid wysłał łącznie 120 osób, które brały udział w procesji Bożego Ciała w parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach. Odizolowano również księży. Okazało się, że zarażony koronawirusem był członek orkiestry dętej z Grocholic, która zajmowała się oprawą muzyczną całej uroczystości. Sanepid na kwarantannę wysłał muzyków i członków chóru, ich najbliższą rodzinę, a także osoby, które mogły mieć bliższy kontakt z zarażonym.

Wszyscy zostali poddani testom na obecność koronawirusa, aby wykluczyć dalsze zarażenia. Sanepid wystąpił do wojewody łódzkiego o zorganizowanie w Bełchatowie mobilnego punktu „drive thru”. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bełchatowie otrzymała już wyniki badań 120 osób z procesji Bożego Ciała.

- W żadnym z badanych przypadków nie stwierdzono pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa – poinformował sanepid w Bełchatowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE