Reklama

Reklama

Ksiądz z Bełchatowa wyjeżdża na misję. ''Będzie jedynym kapłanem z diecezji w tej części świata''

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wikary z parafii pw. Miłosierdzia Bożego na osiedlu Binków wyjeżdża na misję do Ameryki Północnej. Ksiądz Piotr Niciński będzie pełnił posługę kapłańską w placówce misyjnej na Alasce. Podczas pożegnalnej mszy świętej kapłana pożegnali parafianie.

Reklama

Ksiądz Piotr Niciński pożegnał się z parafią pw. Miłosierdzia Bożego na osiedlu Binków. Duchowny już za kilka dni ma rozpocząć posługę misyjną w Ameryce Północnej, a dokładnie na Alasce. Kapłana podczas niedzielnej mszy świętej pożegnali parafianie. 

- Wyjazd ten miał odbyć się wcześniej, ale pandemia pokrzyżowała te plany. Niedawno ks. Piotr otrzymał od arcybiskupa Grzegorza Rysia zgodę na wyjazd. Będzie jedynym kapłanem z diecezji łódzkiej, który duszpastersko posługiwał będzie na placówce misyjnej w tej części świata - poinformowała bełchatowska parafia.

Ks. Piotr w kościele na osiedlu Binków wikarym był stosunkowo niedługo. Do parafii przyszedł w sierpniu ubiegłego roku. Posługa w misji na Alasce będzie dla duchownego kolejną w tej części świata.  Ks. Piotr Niciński ma 35 lat, święcenia kapłańskie przyjął w  2012 roku w Łodzi. Wcześniej pełnił służbę w parafii Najświętszego Imienia Maryi w Łodzi, NMP Królowej Polski w Łodzi, św. Wawrzyńca w Gliniance, św. Stanisława w Rzgowie i Matki Boskiej Różańcowej w Łaznowie. Przez pewien czas był również kapelanem w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy