Reklama

Reklama

Koszmarny smród nad Bełchatowem. Skąd dochodzi ten fetor?

Opublikowano: śr, 26 cze 2019 14:20
Autor:

Koszmarny smród nad Bełchatowem. Skąd dochodzi ten fetor? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Bełchatowie śmierdzi i nie trzeba być szczególnie wrażliwym, by w powietrzu wyczuć szereg nieprzyjemnych woni. Jest upał ludzie, duszą się we własnych domach i mieszkaniach, bo zapachy jak to sami mieszkańcy określają "padliny, zgnilizny czy rozkładających się śmieci" mieszają się tworząc atmosferę nie do wytrzymania. O otwarciu okien mowy nie ma. Sytuacja utrzymuje się od kilku dni. Mieszkańcy wydzwaniają do redakcji i organizują się w protest, Wod. – Kan. wydaje oświadczenia, że to nie on winien, a Urząd Miasta zleca kontrolę...

Reklama

- Po nocy w takim smrodzie człowiek nie jest zdatny do jakiejkolwiek pracy – dzwoni zbulwersowany mieszkaniec Binkowa.

- W nocy było można się udusić smrodem palonej padliny... - pisze bełchatowianka.

- Żyjemy jak w klatce, przy szczelnie zamkniętych oknach, bo to co dostaje się do domu, kiedy choć na chwilę się je otworzy przechodzi ludzkie pojęcie. Wybudowałem dom i nie mogę korzystać z tarasu i podwórka, bo nie da się wytrzymać. Proszę mi poradzić, gdzie mam interweniować??? - pyta zdesperowany mieszkaniec.

Większość komentarzy do publikacji się nie nadaje, bo ludzie klną na potęgę w sprawie jakości powietrza. Pod szeregiem postów pojawia się wiele pytań o źródło tego smrodu. Wod. - Kan., który w ostatnich latach był głównym źródłem ataków za jakość powietrza zdecydowanie zaprzecza jakoby, to działalność spółki była winna fatalnej jakości powietrza.

- My z całą stanowczością i odpowiedzialnością stwierdzamy, że miejscem powstania tych nieprzyjemnych zapachów nie jest miejska oczyszczalnia. Nie są tam na tą chwilę prowadzone żadne prace, które powodowałby cykliczne i w pewnych godzinach wyczuwalne zapachy – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa i dodaje: - Warto też zauważyć, że na pewno jest to zapach inny niż był wcześniej, kilka lat wstecz, w czasie procesu technologicznego napełniania otwartych basenów fermentacyjnych.

Spółka 25 czerwca wydała stosowny komunikat, w którym jasno podkreśla, że to nie działalność Wod. - Kanu jest przyczyną bełchatowskiego fetoru. W dokumencie możemy przeczytać, że:

- Zakład Wodociągów i Kanalizacji „Wod. - Kan” sp. z o. o informuje, że określił siatkę punktów obserwacyjnych i w sposób ciągły monitoruje stan powietrza, prowadząc własne obserwacje stopnia intensywności i rodzaju intensywności i rodzaju odorów w różnych częściach miasta. Ponadto posiadamy aparaturę pomiarową służącą min. do badania siły i kierunku wiatru, która w dniu wczorajszym (tj. 24.06 – przypis red.) wskazała wiatr z kierunku północno – wschodniego i wschodniego, który nawiewał substancje złowonne z w/w obszar. W związku z czym uciążliwość złowonna nie pochodziła z oczyszczalni ścieków - czytamy w komunikacie spółki opublikowanym 25 czerwca.

Jeśli nie śmierdzi z oczyszczalni, to skąd? Urząd Miasta, podobnie zresztą jak niektórzy mieszkańcy chciałby określić źródło smrodu. We wtorek, 25 czerwca wieczorem Straż Miejska w związku z interwencją mieszkańców prowadziła patrol obywatelski na ulicy Przemysłowej, to właśnie tam zlokalizowane są dwa zakłady zajmujące się szeroko pojętą gospodarką odpadami.

- Musimy znaleźć źródło tego. W naszym przekonaniu fatalnych zapach pochodzi z ulicy Przemysłowej – zaznacza Dariusz Matyśkiewicz.

W podobnym tonie, wskazując "część zakładów zlokalizowanych przy ulicy Przemysłowej" wypowiada się za pośrednictwem komunikatu Wod. - Kan. Magistrat już wystąpił do piotrkowskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi i bełchatowskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej o przeprowadzenie kontroli gromadzenia, sortowania i utylizowania odpadów przez różne zakłady na terenie naszego miasta.

Inspektorzy WIOŚ już wczoraj wykonali pierwsze oględziny w naszym mieście, byli między innymi w oczyszczalni. Jak podkreśla Piotr Nowakowski, kierownik działu inspekcji WIOŚ, sprawa jest w toku i absolutnie trudno mówić o wiążących wnioskach, jest na to zbyt wcześniej. Ponadto jak podkreślają pracownicy jednostki na jednej wizycie w Bełchatowie się nie skończy, chociażby dlatego, że problem fetoru nie jest ciągły. Śmierdzi w określonych porach dnia, najczęściej problemy zaczynają się późnym popołudniem i wieczorem.

- Jeszcze co najmniej kilka dni będziemy obserwować, sami będziemy się chcieli przekonać co dzieje się w Bełchatowie. Jedyne co my możemy zrobić, to sprawdzenie czy firmy działają w ramach posiadanych zezwoleń – mówi Piotr Nowakowski, kierownik Działu Inspekcji delegatury Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Łodzi.

Inspektorzy podkreślają, że sprawa fetoru w Bełchatowie jest złożona – po pierwsze, w tej chwili trudno jednoznacznie wskazać jego źródło, po drugie zdecydowanie nie pomaga upalna pogoda, po trzeci pojawia się zagadnienie natury formalnej.

- Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska nie ma uprawnień, żeby podejmować decyzje na podstawie powonienia. W Polskim prawie nie ma czegoś takiego jak normy odorowe, nie ma też tak naprawdę metody do pomiaru odoru, więc tak naprawdę nie można określić przekroczenia. A „przekroczenie” jako słowo klucz jest istotne do tego, żeby Wojewódzki Inspektorat mógł podjąć działania, tutaj czegoś takiego nie ma. Nie ma norm, nie ma metody oceny. Inspektor nieraz czuje, że jest odór natomiast, tak jak wspomniałem nie jest na tej podstawie w stanie określić przekroczenia – wyjaśnia Piotr Nowakowski z WIOŚ.

Z takim oglądem sprawy nie zgadza się i to zdecydowanie wiceprezydent Matyśkiewicz.

- Pojawiły się sytuacje związane z wyrokami sądów dotyczących uciążliwości odorowych, jeśli ktoś dzisiaj mówi, że nie może sobie z tym nic poradzić, to proponuję mu zmienić miejsce pracy, bo w tym momencie nie jest osobą, która chce pomóc mieszkańcom. Jeśli ktoś już na „dzień dobry” zakłada, że nie ma możliwości skontrolowania i stwierdzenia, że są jakieś uchybienia, to gratuluje... My jako samorząd prosimy o sprawdzenie co i jak jest tam spalane czy przetwarzane. Pewne możliwości mają tylko organy upoważnione do sprawdzenia takich podmiotów, my jako Urząd Miasta takich uprawnień nie posiadamy – mówi Matyśkiewicz.

Pół roku temu, w grudniu 2018 w sądzie zapadł wyrok w sprawie uciążliwości odorowych. W połowie 2015 roku bełchatowianie - Przemysław Simiński i Damian Szymanek pozwali miejska spółkę Wod. - Kan. o naruszenie dóbr osobistych z powodu emisji przez oczyszczalnię ścieków w Bełchatowie zanieczyszczeń o charakterze odorowym.

Młodzi prawnicy oskarżyli miejską spółkę podkreślając w pozwie, że uciążliwości odorowe odbierają im prawo do spokojnego zamieszkania i czystego środowiska. Proces, który trwał grubo ponad 2 lata, był dość precedensowym i już od samego początku nastręczał sporej ilości kłopotów natury prawnej. Więcej na temat sprawy pisaliśmy w artykule: Mieszkańcy Binkowa pozwali Wod.-Kan. za smród i wygrali. Spółka zapłaci pokrzywdzonym?


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (154)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Kuń

  Tylko na te zapachy Rzepkowski z Pabianickiej 95 on to ma łeb.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Mieszkaniec

  Co trzeba mieć pod sufitem żeby obrażać drugiego człowieka

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Pinio

  Może t Pan Gryczka powie coś na temat smrodów tak wczoraj dyskutował łabądź.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  CvBn

  Dlaczego wyłączona jest fontanna w parku na Binkowie przychodzą do niej całe stada ptaków i zwierząt w mieście lane jest na beton a tu smród brud i brak wody tak bardzo potrzebnej!!!

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  PLUSPIS

  Smród jest wpisany w to miasto od czasu modernizacj oczyszczalni. Co nie zmienia faktu, że jest całkiem możliwe to iż wali teraz z innego źródła, lub kilku źródeł. Cokolwiek śmierdzi winę ponosi GARGAMEL i CÓRKA FARAONA oraz RADNI NIEPORADNI. Banda dyletantów która nie potrafi sobie poradzić od iluś lat ze smrodem w mieście.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  Rtg

  Każdy bada oczyszczalnie ścieków, a może sprawdzić schronisko dla zwierząt, skoro śmierdzi tak padliną?

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  Szuwarek

  Musi śmierdzieć... Tak ma być

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  EBE

  Pedał pedał pedał

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   EBE

   He He słowo P E D A Ł jest niepoprawne politycznie na tym portalu.

   • 2 lata temu | ocena +4 / -4

    pipa

    pisz homozboki

   • 2 lata temu | ocena +8 / -8

    EBE

    Sprzedam rower z pedałami

    • 2 lata temu | ocena +2 / -2

     Mariola

     I z siodelkiem ....

    • 2 lata temu | ocena +9 / -9

     EBE

     Sprzedam rower z gejami :) :)

 • 2 lata temu | ocena +21 / -21

  ***** mac

  smród w centrum miasta, jest godzina 5 rano a okna nie sie otworzyc,,,,,,,,

  • 2 lata temu | ocena +11 / -11

   Okrzei6

   ja mam cały dzien i cala noc otwarte i nic nie smierdzi

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  Jaśko

  Może należałoby kupić oczyszczacz powietrza na koszt urzędu miasta to wtedy by znaleziono winnego

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  Bazyl

  Może coś wam zasugeruję: rozejrzyjcie się gdzie jest najbliższa duża chlewnia. Kierunek macie mniej więcej określony. Podejrzewam, że jakiś rolnik wylewa gnojowicę, może nawet do jakiegoś cieku wodnego albo po prostu na łąkę.

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  prawda

  Teoria globalnego ocieplenia spowodowanego przez czlowieka ma za zadanie zniszczenie gospodarek rozwijajacych. W Europie szczegolnie wschodnich, aby nie byly konkurencja dla starych panstw, czlonkow UE. Nie po to niszczyli np. nasza gospodarke po 90r, zeby teraz sie odbudowala. Niestety, nasze sprzedajne "elity" uwierza we wszystkie bzdury, byle zasluzyc na miano"europejczyka

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  Mieszkaniec Bińkowa

  -Jako długoletni mieszkaniec Bińkowa do smrodu prawie już przywykłem, ale wczoraj ( czy na pewno) pojawiła się nowa atrakcja tą razą akustyczna czyli Plaża, łupali do 2 w nocy.

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   Młody mieszkaniec

   Proszę pana niech już nie będzie pan taki marudny. Chciałbym dodać w mieście dla młodych nic się nie dzieje. Miasto po godzinie 20 umiera.. co jest przykre. Uważam że takich atrakcji aby wyciągnąć młodych ludzi z domu jest potrzebna. I niech pan nie przesadza że łupali widziałem tam tylko dwie kolumienki wystawione. Sądzę że głośniej słucha pan telewizora :)

   • 2 lata temu | ocena +5 / -5

    .

    To łupanie ma być codziennie do końca wakacji.

 • 2 lata temu | ocena +32 / -32

  PisPlus

  Najnowszy komunikat z UM.... wyborcy pisu i plusa nie czują odoru.... NIGDY !!!

 • 2 lata temu | ocena +23 / -23

  Gosc

  Z urzedu miasta smierdzi

 • 2 lata temu | ocena +35 / -35

  Hell

  Do nono i okrzei pewnie pisiory i wam nic nie capi. Do tego smrodu już się przyzwyczailiście. Mózgi wam wypaliło.

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   okrzeinonon

   co ma do tego partia polityczna DEBILU ? mieszkam na okrzei i ci mowie ***** ze nic nie smierdzi ! sam idz do lekarza z nozdrzami deklu! smierdzi troche bna binkowie i przytorzu ze spalarni organow na przemyslowej i z wysypiska ekoregionu na [przemyslowej nie ma nic wspolnego ten smordo ktorego nie czuc nawet na okrzei z oczyszczalnia ****** ******

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  podly Stefan

  wiesniaki z Binkowa sie nie myja i capi w calym Belchatowie

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   z Binkowa

   podly Stefan --sprawdziłeś swoje pochodzenie ??? co robili twoi przodkowie i kim byli , a ty zadbaj o siebie te wypociny co udało ci napisać to nie pachniało od ciebie w tych temperaturach powietrza --- idź pod prysznic

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Kurka

  W abc eko pala martwe zwierzaki . Wali padlina na kilometr

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  jast

  Rzeczywiście na początku tygodnia śmierdziało padliną w Grocholicach jak nigdy przedtem. To nie był smród z oczyszczalni, bo ścieki "pachną" inaczej. Ekolodzy oprotestowali otwarcie ECO - abc, zgarnęli kasę i teraz już ich nie obchodzi. Spalarnia jest właściciela z Kanady.

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  sfora

  Ciekawe, śmierdziało za Chrzanowskiego to go pogonili. Na tym smrodzie wypłynęła Czechowska i Kopek bo miało nie śmierdzieć i co ? Wali dalej a może jeszcze intensywniej i co wybrali Czechowską, odzywa się Matyśkiewicz więc wali za Matyśkiewicza nie za Czechowskiej. Dobre .

 • 2 lata temu | ocena +41 / -41

  PRYK PRYK.....

  Pryk.... czujesz coś Darek ?? Pryk... pryk... nie ja nie, a ty Mariola ?? Prryyyyk... to nie my to ONI !!!

  • 2 lata temu | ocena +32 / -32

   niuch niuch

   Oni tego nie czują, bo nie mieszkają w Bełchatowie. Włodarze miasta...

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  Hell

  Pisiorkom. Literówka.

  • 2 lata temu | ocena +36 / -36

   stoplewactwu

   pedałku nie bierz juz tej medycznej marihuany Jak podaje m.in. "Super Express", we wrocławskiej fabryce Volvo na telewizyjnych monitorach w stołówce pracownicy mogli zobaczyć przygotowaną przez Volvo reklamę, która miała zachęcać, by zostać członkiem społeczności LGBTQ+ w Volvo lub zostać sojusznikiem tej społeczności. Część mediów opisała też przypadek pracownika IKEI, który miał stracić pracę, kiedy sprzeciwił się "zmuszaniu pracowników sklepu do udziału w akcjach promujących ruch LGBT"

   • 2 lata temu | ocena +25 / -25

    ateo

    Jestem za bojkotem IKEI. Ja ateusz, nie chodze do kościoła ale mieszkam w katolickim kraju i to szanuję! Za to że IKEA zwolniła bezprawnie polskiego pracownika, który nie chciał promować zboczen LGBT+BDSM jako katolik! Za to że w ten prosty sposób cała IKEŁA napluła nam Polakom w twarz. Nie kupię u nich nic, skończyło się. Niech sobie wsadzą w żopuu te swoje kolorowe gazetki w których nie ma ani jednej normalnej polskiej rodziny tylko same multikultasy! BOJKOT!!!!!!!!!!!

 • 2 lata temu | ocena +54 / -54

  Hell

  Nono posiorku malutki na Okrzei wali i 1 mają też.

  • 2 lata temu | ocena +20 / -20

   okrzei

   chyba od ciebie z domu, mieszkam na okrzei i nic nie śmierdzi! udaj sie do laryngologa przeczyści ci nozdrza

   • 2 lata temu | ocena +32 / -32

    Ebe

    No to chyba nie otwierasz okien na Okrzei skoro twierdzisz że nie śmierdzi wieczorem nie można było wytrzymać gdy tylko wiatr wiał od południa

    • 2 lata temu | ocena +10 / -10

     okrzei

     mam okna otwarte 21 godzin na dobe i nic nie śmierdzi na okrzei NIC czemu kłamiesz?

     • 2 lata temu | ocena +27 / -27

      Ebe

      W środę jak wiało od południa to w bloku nr6 na 8 piętrze było czuć więc chyba masz katar albo coś z węchem

      • 2 lata temu | ocena +10 / -10

       okrzei

       ciekawe bo mieszkam na okrzei w bloku nr 6 mozesie spotkamy? bo NIC nie smierdziało!

       • 2 lata temu | ocena +22 / -22

        Ebe

        Nie widzę problemu zapraszam jak tylko będzie cieplutko i wiaterek od południa

        • 2 lata temu | ocena +3 / -3

         okrzei

         kiedy i gdzie? zobaczymyym napinaczu internetowy w realu jaki jestes mocny

         • 2 lata temu | ocena +12 / -12

          Ebe

          Jak narazie to ty się spinasz uważaj żeby ci żyłka nie pękła bo i uważaj bo możesz przeliczyć siły na zamiary

         • 2 lata temu | ocena +20 / -20

          EBE

          Prdał z okrzei ma zamiar komuś przywalić bo ten ktoś ma lepszy węch od niego ......

        • 2 lata temu | ocena +5 / -5

         Taa

         Pewnie sam się skopcisz Haha XD

 • 2 lata temu | ocena +32 / -32

  Hell

  Posiorom jak słyszałem nie śmierdzi. Ten smród to lewacka propaganda. I jak zwykle wina Tuska .Hahaha.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   Mhmmm..

   ? Ja ty byś rządził to by pachniało Glejtem..?

  • 2 lata temu | ocena +69 / -69

   nono

   na okrzei, 1 maja, wolnos, tysiaclecia, centrum, olsztynskie, budowlanych, czapliniec, lipy, ludwikow, polowa dolnego nikt nigdy nie czul zadnego smrodu wiec nie pierdol w polowie miasta nic nie smierdzi, capi troche na binkowie, przytorzu, slonecznym bo to capi z przemyslowej i tyle LEWAKU bez mózgu

   • 2 lata temu | ocena +11 / -11

    ela

    Na Targowej śmierdziało.

   • 2 lata temu | ocena +25 / -25

    Pisdupa

    biegasz po mieście i sprawdzasz ???

    • 2 lata temu | ocena +9 / -9

     nono

     TAK jezdze rowerem ****** i nic nie smeirdzi! chyba tobie z majek i z sandalek bez skarpet jedzie

     • 2 lata temu | ocena +16 / -16

      GKS

      No to P E D A Ł uj dalej

     • 2 lata temu | ocena +37 / -37

      Troll ło lo ło lo

      Ale jak przejedziesz tym swoim bicyklem to tak wali , że wytrzymać nie można. Wnioski sam wyciągnij smrodku.

      • 2 lata temu | ocena +3 / -3

       okrzei

       sam jestes trollem smiecie mi zerem bo tylko zero ludzka kloaka i scierow po dodaniu komentarza robi sobie sama 20 lapek w gore tak jak ty spodlona skundlona szmato

       • 2 lata temu | ocena +26 / -26

        Anty ******

        Uwaga internetowy pedał (od pedałowania oczywiście) w natarciu. Słownictwo z Oxfordu, maniery z pałacu królewskiego, widać od razu ze to przedstawiciel nowej pisowskiej elyty. Taki sebix osiedlowy.

    • 2 lata temu | ocena +14 / -14

     nie pis

     Dawno temu był taki jeden prezydent czy burmistrz co tu biegał po mieście, sprawdzał co jest nie halo i działał, żeby to naprawić. Niedawno się okazało, że był be, bo komuch i nawet nazwisko mu z tabliczki na ulicy zabrali.

    • 2 lata temu | ocena +12 / -12

     Ebe

     Nie biega pracuje na oczyszczalni a wdomu śmierdzi mu jak z chaty trolla to już przywykł do zapachu

 • 2 lata temu | ocena +22 / -22

  Mieszkaniec

  Znowu jedzie na dolnym

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   tia

   zamknij kibel

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  Hans Koloss

  W okolicach Aushwitz też było czuć smrodek

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  Vcx

  Słuchajcie na Binkowie już od dwóch dni nie śmierdzi może ktoś się wreszcie przejął kontrolą może jeszcze ze dwa poważne artykuły a powietrze będzie czyste a ludzie odetchną

  • 2 lata temu | ocena +19 / -19

   ;)

   nie śmierdzi - bo wiatr się zmienił

 • 2 lata temu | ocena +12 / -12

  .

  Zapowiedzieli kontrole - czyli teraz przez kilka dni nie będzie śmierdziało.

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   !

   I do tego dni bełchatowa będą, to trzeba oczyszczalnię i spalarnię wyłączyć.

 • 2 lata temu | ocena +22 / -22

  oburzony

  A ja przeniósłbym wszystkie urzędy miejskie i gminne straż miejską i wszystkie służby w pobliże tego smrodu.tj na oś Bińków .Poradzili by sobie raz dwa a my byśmy wreszcie przestali wąchać.

 • 2 lata temu | ocena +43 / -43

  Troll ło ło lo lo

  Cokolwiek jest źródłem tego smrodu, w każdym przypadku winne są władze miasta. Jeśli to oczyszczalnia to wina UM. Jeśli eko-region to chyba tez UM zezwolił im na taką działalność w granicach Jeśli spalarnia to kto ją toleruje w granicach miasta ? Też UM. Dlatego proszę żałosnych klakierów aby zaprzestali zamieszczać swoje żałosne wpisy w stylu to nie oczyszczalnia to cos innego...... co by to nie było wali a miasto nie potrafi sobie z tym poradzić.

 • 2 lata temu | ocena +32 / -32

  Bleeeeeee !!!!!!

  Czy to ważne skąd śmierdzi ?? Kto wydaje pozwolenie na składowanie śmieci w mieście ??? Kto wybudował oczyszczalnie ??? Kto obiecywał ze w mieści nie będzie śmierdzieć ??? Nieudacznicy z Plusa i z PISu !!!! Cudowanie para prezydetów i radni nieporadni

 • 2 lata temu | ocena +38 / -38

  Bąk - KAN

  Spalarnia działa chyba z 20 lat nigdy z niej nie śmierdziało. Natomiast potężnego bąka puścił plus. Nowa władza miała przestać puszczać bąki, ale jak widać stary układ reprezentowany przez gargamela i nowa władza reprezentowana przez córkę faraona puszczają nadal śmierdzące bąki, teraz ramię w ramię, zespół w zespół......

  • 2 lata temu | ocena +20 / -20

   Jo

   Eko region też działa ponad 20 lat i smrodu nie było do momentu modernizacji oczyszczalni i od kiedy zaczęli podłączać co raz więcej domów

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Asesor

  Można zaprosić telewizję, może to coś przyspieszy, bo tu każdy umywa ręce.

 • 2 lata temu | ocena +19 / -19

  Justa

  Jak kontrola będzie w godzinach 8-16 to już to widzę jak coś stwierdzą. I jeszcze mnie zastanawia dlaczego Greenpeace się nie zainteresuje sprawą? Bo na smród nie da się przyłożyć opłat i kaska nie powędruje do Niemiec?

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  ....

  Śmierdzi nie tylko w Bełchatowie, na Mazurach nie da się wytrzymać.

 • 2 lata temu | ocena +24 / -24

  Henryk

  Kto wydał zezwolenie na działalność jakieś spalarni szczątków ludzkich, odpadów medycznych i leków na terenie miasta!? Przecież to istna trucizna, którą wszyscy wdychamy i do tego smród. Kpina z mieszkańców

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   ....

   Akurat greenpeace został założony w Kanadzie A obecnie wszystkie jednostki podlegają siedzibie w Amsterdamie więc skończ z tą nienawiścią do Niemiec.

   • 2 lata temu | ocena +21 / -21

    DDR

    Tylko że grynPIC „polska” ma niemiecki zarząd

 • 2 lata temu | ocena +12 / -12

  Wali jak w ruskim czołgu.

  Eko-region won do gminy kleszczów( mają 70% uudziałów). Eko-abc won z miasta ( Milicz też miał tenproblem z nimi). Odkąd Eko-abc jest w mieście poziom kurzu w domach jest na poziomie nie do zakceptowania. Eko-region też dokłada swoje gdyż mają produkcję paliw i kruszą wszystko co zbierają na wystawkach(szafy,wersalki,itp.) Co do oczyszczalni to jeśli zrealizujemy plan dotyczący "Eko" ( region, abc) to nie będzie mydlenia że Ci czy Tamci.

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  Kij wam

  Dobrze że w mediach uprzedzacie o kontrolach !!!

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Ryszard

  Oczyszczalka puszcza bąki ale z przemyslowej daje ze oczy wypala i na hafta zbiera.

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Johnny Rambo - to moja sprawa bambo.

  Mam pomysł jak to rozwiązać. Bliskie okolice oczyszczalni ścieków są bogate w pociski artyleryjskie, głównie Austro-węgierskie z okresu I wojny światowej. Stała tam artyleria która ostrzeliwała Góry Borowskie. Pociski kalibru głównie 80mm M8, ale leży też kilka grubszych kalibrów, ponad 100mm. Zamiast zawracać dupe saperom (co i tak nie nastąpiło, bo kto normalny tam chodzi) i to utylizowac na poligonie, proponuje wsadzić ten składzik w to gówno i go wyp... Zdetonowac na miejscu. Tak jak w pewnym polskim filmie zrobił Czarek Pazura. Oczywiście trzeba zrobić to tak, aby żaden człowiek ani zwierzak nie ucierpiał. Posmierdzi kilka dni i będzie spokój na zawsze. Władze będą zmuszone zbudować nową oczyszczalnie, najlepiej nieco dalej od miasta. Z kominem na przemysłowej postąpić analogicznie. Pozdrawiam

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   olol

   Troche dalej od belchatowa...czyli pod jakąs wies,której mieszkańcy będą wdychac nasze smrody. Idąc tym tropem zaraz w np Lodzi, powiedzą ze trzeba ich oczyszczalnie przenieść trochę dalej... pod Bełchatów... a co

 • 2 lata temu | ocena +20 / -20

  kumaty kumacz

  jak mówiłem że podkapca z Przemysłowej gdzie kremują ciała ludzkie to ludzie mnie wyśmiewali

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  armormant

  ładnie tam kopcą tą padliną na Przemysłowej

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   frin

   ano ,,ek-regon''wszystko dla środowiska.ktoś posmarował żeby was truć.

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  Gówno i paulin

  Olo czujesz? - tak, ale to nie gówno. To padlina. Jak taki zaczyna od kapowania to gdzie skoczy ?

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   Olo

   Na Powązkach.

 • 2 lata temu | ocena +26 / -26

  Jo

  ***** mają drony i będą badać powietrze kto pali śmieciami w piecu w domu a nie potrafią zbadać skąd się bierze fetor nad miastem żenada haha

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  Albert.

  Tak śmierdzi ********** rano o 5tej na Przemyslowej my pracownicy myślimy Eko Region ale gdzieś trzeba odpady składować.

 • 2 lata temu | ocena +10 / -10

  Rodo

  Wali padlina z przemyslowej ten maly kominek , ciekawe co tam pala

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  ONA 87

  Śmierdzi padlina i starym mięsem.... Rzygać się chce....

 • 2 lata temu | ocena +22 / -22

  ee

  Proponuję dziennikarzom przyjrzeć się spalarni odpadów medycznych na ul Przemysłowej. To nie z oczyszczalni śmierdzi tylko z tej spalarni ( palą tam ludzkie organy po amputacjach,operacjach).

  • 2 lata temu | ocena +19 / -19

   gorzkie dziewczę

   tam spalają groźne odpady zakaźne, medyczne jak i weterynaryjne, przeterminowane leki a my to wdychamy

 • 2 lata temu | ocena +73 / -73

  Bączek

  W miście wali okąd poprzednia władza „zainwestowała” w super oczyszczalnię. Nie zmienia to faktu że obecna władza nic z tym nie zrobiła. No a teraz mamy kuriozum Bełchatowem włada obecnie „DREAM TEAM” podwójnie odpowiedzialny za ten smród :) :)

 • 2 lata temu | ocena +37 / -37

  K

  Zgloscie to do programu UWAGA! Dziennikarze TVN na pewno wytropią skąd smrod i przycisną władze. :)

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  Ateista 2004

  A ja uważam że panuje zmowa milczenia, bo wszyscy wiedzą, że śmierdzi z kopalni i elektrowni, ale nikt o tym nie mówi. Czemu? Zamiast zamknąć prawdziwych winowajców to wy fałszywie oskarżacie innych, tacy właśnie są zakłamani katole pedofile!

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   Ja

   Jednej się w łeb debilu

  • 2 lata temu | ocena +10 / -10

   Henryk

   Duren, pieprzony prymityw lewacki.

  • 2 lata temu | ocena +16 / -16

   katol1964

   taka ***** jak ty POddałbym eutanazaji moze w gdansku niedlugo beda robic zapytam dulkiewicz czy by cie nie uspili scierwojadzie

   • 2 lata temu | ocena +38 / -38

    Pismaker

    Uwielbiam jak zbok w sutannie kłuci się z tęczowym zbokiem :* różni was tylko ideologia a w jednym i drugim łbie siano

    • 2 lata temu | ocena +6 / -6

     Henryk

     Kłóci nie kluci. Do szkoły zapraszam. Tyu zbokow dokola siebie masz? To pewnie ty takze...

     • 2 lata temu | ocena +14 / -14

      Yyy tzn łaskę...

      Heniek idź zrób laske proboszczowi......

 • 2 lata temu | ocena +40 / -40

  Wyborca

  Panie Matyśkiewicz wczoraj jechałem obok oczyszczalni i śmierdziało a pan mówisz że tam nie śMIERDZI?

  • 2 lata temu | ocena +24 / -24

   Vcx

   Śmierdzi z oczyszczalni z suszarni osadów.

  • 2 lata temu | ocena +21 / -21

   E

   Śmierdzi, tam zawsze śmierdzi i na Binkowie i na kolejowej ale gó***em a w całej reszcie miasta padliną

 • 2 lata temu | ocena +26 / -26

  Kwiatek

  Oczyszczalnia ścieków bez smrodu? Tylko głupi w to uwierzy. Tak jak w to, że ze składowiska odpadów pachnie fiołkami.

  • 2 lata temu | ocena +25 / -25

   hah

   no bo wlasnie ***** z odpadow na przemyslowej ewy tempe kolki uposledzone

   • 2 lata temu | ocena +8 / -8

    Buszmen

    Po co ta agresja? Z buszu pochodzisz?

    • 2 lata temu | ocena +14 / -14

     Aborygen ale w krawacie

     Nie obrażajmy buszmenów, to zeykły partyjny pajac któremu kazano głosić jedyną słuszną prawdę....

 • 2 lata temu | ocena +27 / -27

  Opal

  Gdyby rok temu, przed wyborami tak smierdziało jak dziś pewnie prezydentem byłby kto inny. Chyba w 2014 Plus i Chrzanowski przegrali wybory m.in. przez śmierdzące powietrze. Ciekawe czemu ten problem znowu się pojawił? Przez długi czas było w miarę ok.

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Kamil

  Ja na szczescie mam swieze powietrze na wsi , masakra zeby 21 wiek i takie problemy,zbierajcie podpisy petycje i moze cos sie uda z tym zrobic jak Wam miasto nie pomaga to wezcie to w swoje rece a nie pisac komentarze .....

 • 2 lata temu | ocena +21 / -21

  mieszkaniec

  a wg mnie to wali z wysypiska ekoregionu na przemyslowej za compra co eko region wywozi? smieciary przyjezdzaja i zrzucaja wszystko na koniec przemyslowej. masz jeden z drugim czas to podjedz se tam rowekkiem czy samochodem jak byl manhatan na koncu przemyslowej wysypsiko pelna gemba wszystko na otwartym powietrzu jest upal i jest smrod

  • 2 lata temu | ocena +11 / -11

   mieszkaniec

   jak smieciarki przejada wosjka polskiego w stroe wysypisjka to juz kolo rynku mozna umrzec a co dopiero ja kwszystkie zcale wojewodztwa przyjada i tu wypierdola zawartosc pomyslcie? nie wierzycie to sami jezdzcie i powachajcie jak wali na przemyslowej

   • 2 lata temu | ocena +2 / -2

    Ebe

    No to się przejedź na przemysłowa i poczekaj jak zaczną wywozić na wysypiska tam jest tylko sortownia a nie wysypisko!!!

    • 2 lata temu | ocena +25 / -25

     UFO

     A KTO K***WA MAĆ WYDAŁ ZEZWOLENIE NA TAKĄ DZIAŁALNOŚĆ W MIEŚCIE ??? Marsjanie ?????

    • 2 lata temu | ocena +7 / -7

     notaa

     moze i tak ale dzien w dzien od 11 do 15 wszystkie smieciary ekoregionu jada na przemyslowa i wywalaja cale to gowno i przez jakis czas dzien w dzien dowzone nowe wiec wlasciwie jest tam wysypisko w miescie to jest kpina

 • 2 lata temu | ocena +11 / -11

  Fuck

  Wsplolczuje wam drodzy belchatowianie , zostancie w miescie bo miasto daje szanse sie skusic.najbardziej mi szkoda tych lekarzy z binkowa co sie pobudowali . Pociesze Was od soboty znowu afryka a okna trza zamknac bo smrod....

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  tom

  Komin na przemysłowej musi być wyższy bo obecny sprawia iż mamy to co mamy.

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  mieszkaniec

  wod-kan zwala winę na eco-abc a ci mówią ze to nie oni tylko tamci :) i tak będą sobie piłeczkę odbijać jeszcze przez parę dobrych lat !!!!!! Jedni napiszą oswiadczenie ze ich systemy, filtry działająi i ze jest wszystko ok a drudzy napiszą oswiadczenie ze to ich systemy sa jeszcze lepsze, najnowsze z normami uni i bog wie co jeszcze...... papier wszystko przyjmnie

  • 2 lata temu | ocena +18 / -18

   Upss

   A wszystkim na działalność tego typu w granicach miasta zezwolił UM

  • 2 lata temu | ocena +13 / -13

   Tom 54

   A mi sie wydaje ze jedni i drudzy smrodza .....

 • 2 lata temu | ocena +19 / -19

  Tfu

  Wystarczy zrobić nie ogłaszane w mediach tygodniowe badania powietrza na przemysłowej i przy oczyszczalni i będzie jasne kto daje czadu. Nos zaprowadzi każdego do źródła. Tylko trzeba chcieć. Tak jak teraz smierdziało moim zdaniem dobrych kilka lat temu

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  @[email protected]

  Wystarczy dziś się przejechać do Zdzieszulic i można wąchać zapachy z oczyszczalni bo wiatr jest z zachodu.

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   ohahajajahaha

   bo jedzie z komina z przemyslowej tempa strzało

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  :D

  Jak przystało na gów…. za 1 2 3 4 bach mamy gówno burzę :D :D

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  .....

  Eko Region wywodzi odpady codziennie na wysypisko oddalone od naszego miasta o 50 km .

  • 2 lata temu | ocena +11 / -11

   jacha

   codziennie to przyjezdza 50 smieciarek z calego wjewodztwa i zwala smieci u nas na przemyslowej kolego i to wszystko fruwa i lezy na ziemi pod chmurka

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   receopadaja

   nie ten eko nie przemysłowa 14 tylko przemysłowa 7

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  słabo

  widzę, że kultura w komentarzach na wysokim poziomie. ale jakie miasto takie komentarze ;)

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  Cytrynka

  Jaki sens mają zapowiedziane kontrole o których trąbi się w mediach

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  kolarz

  ECO-ABC Przemysłowa 7 fiu fiu fajna firma taka "pachnąca"

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  Bełchatowiak

  Śmierdząca sprawa :D

 • 2 lata temu | ocena +18 / -18

  robol

  BANDO KRETYNÓW SMIERDZI ZE SPALARNI Z KOMINEM NA PRZEMYSŁOWEJ WY TEMPE DEKLE

  • 2 lata temu | ocena +11 / -11

   hihihi

   utylizacja opadów medycznych i macie padline czy w oczyszczalni pali sie padline czy w spalarni na przemysłowej resztki ludzkie ? zgadnijta?

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   wiedzacy

   ten sam smród c oze spalrani w danielowie/szpinalowe kolo gory kamiensk to nie ma nic wspolnego z oczyszczalnia tylko spalarnia odpadow pajace hehehe

   • 2 lata temu | ocena +10 / -10

    olol

    tam jest tez wysypisko smieci

 • 2 lata temu | ocena +24 / -24

  Kamil

  Matyskiewicz to niech przestanie pier... Dolic bo wszyscy wiedzą że wali z oczyszczalni. Mają układy z wod kanem. Jeżeli wios dopatrzy się że wali z oczyszczalni to sam osobiście przy ludziach wytkne mu te kłamstwa. Nie głosowałem na niego ale wielka szkoda że jednak udało mu się wejść do urzędu!

  • 2 lata temu | ocena +9 / -9

   tata

   glupi jestes patrz co nieaniwsc robi z mozgiem? wali z przemyslowej pajacu i co glupio ci teraz pizdo?

   • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Kamil

    Pizda i pajac to cie frajerze zrobił. Miękka fajo. I pewnie ci do łóżka wchodził. Gwiazda w necie pizda w świecie dzbanie!

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  pol

  Skoro miasto nie umie zlokalizować problemu to niech pokrywa koszty uciążliwości tego fetoru do czasu ustalenia jego przyczyny. Cały Binków powinien złożyć pozew w tej sprawie.

  • 2 lata temu | ocena +12 / -12

   aaaaa

   czemu tylko Bińków. 2 dni temu tak waliło , że na POW nie dało się okna otworzyć, trzeba było się kisić w mieszkaniu przy temp.powyżej+30C

   • 2 lata temu | ocena +7 / -7

    aaaaa

    jak tam smierdzialo co jest na binkowie 3x tyle

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Wali z oczyszczalni

  Jak można tak kłamać, że to nie oczyszczalnia?

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   ...

   glupi jestes zajrzyj na przemyslowa klamco

   • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Buszmen

    Po co ta agresja? Z buszu pochodzisz?

    • 2 lata temu | ocena +2 / -2

     Eeee

     To pewnie prezes wodkanu :)

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  Ss

  Przecież IE Eko Region z przemysłowej za miasto gdzieś i juz

 • 2 lata temu | ocena +12 / -12

  Baśka

  Ja się osobiście dziwię mieszkańcom zwłaszcza osiedli gdzie ten ferie jest najbardziej dokuczliwy, że nie protestuje, nie składają pism, przecież to bardzo zaniża komfort życia i funkcjonowania we własnym m4. Dajecie Państwo przyzwolenie to i śmierdzi i śmierdzieć będzie, dopóki nie nie weźmiecie spraw w swoje ręce.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  prawda

  Dobra przestancie o tym pisac ciagle kazdy o tym gada.. jak bysmy nie wiedizeli ze smierdzi.. zajmijcie sie innymi sprawami ..

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  Don don

  Matyskiewicz jak każdy polityk kłamie... Z oczyszczalni daje aż miło, dokładnie z suszarni resztek ścieków

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   antydebil

   chyba od ciebie z japy

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  na co by tu ponarzekać?

  A w Bełchatowie śmierdzi. Dlaczego nikt o tym nie napisze? Aaaa napisali... hmmm no to w takim razie: Kiedy w końcu będzie parking pod 315 na Dolnośląskim?

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   JA

   Parking będzie jak najbardziej...jak śmierdzieć przestanie

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   ,

   A może to mieszkańcy smierdza, bo nie mogą się umyć z powodu braku wody?

   • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    .

    Coś ostatnio jest z tą wodą... tak przy okazji to ostatnio do przychodni zgłasza się więcej osób ze sraczką...