Reklama

Koronawirus znów w bełchatowskim szpitalu. Zarażony lekarz przyjmował pacjentów w dwóch placówkach

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus znów w bełchatowskim szpitalu. Zarażony lekarz przyjmował pacjentów w dwóch placówkach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeden z lekarzy, który na co dzień pracuje na oddziale chirurgii w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie jest zarażony koronawirusem. W placówce podjęto już odpowiednie działania – trwa ustalanie osób, które mogły mieć kontakt z chorym na COVID-19.

Koronawirus ponownie pojawił się w bełchatowskim szpitalu. Jeszcze w czerwcu informowaliśmy o zamknięciu oddziału wewnętrznego – możecie o tym przeczytać w artykule Koronawirus w bełchatowskim szpitalu. Zarażeni pacjenci i personel

Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Bełchatowie potwierdziła dziś kolejny przypadek SARS-CoV-2. Tym razem chodzi o lekarza, który pracował na oddziale chirurgicznym – zarówno w szpitalu, jak i Bełchatowskim Centrum Medycznym. Wiemy też, że lekarz na kilka dni przed pojawieniem się objawów przyjmował pacjentów.

Jak informuje bełchatowski sanepid, lekarze oraz pacjenci przebywający na oddziale chirurgii są już po badaniach wymazowych – ich wyniki poznamy wkrótce. Dodatkowo, przeprowadzane są wywiady epidemiologiczne, dzięki nim uda się ustalić osoby, które zostaną objęte kwarantanną – nie znamy jeszcze ich dokładnej liczby.

Sanepid poinformował też, że kontaktował się z chorym na COVID-19 lekarzem. Odczuwa on pewne objawy chorobowe, na chwilę obecną czuje się jednak dobrze, przebywa na domowej izolacji i nie wymaga hospitalizacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE