Reklama

Koronawirus w naszym regionie? Do łódzkiego szpitala trafiła pacjentka. Niedawno wróciła z Chin

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w naszym regionie? Do łódzkiego szpitala trafiła pacjentka. Niedawno wróciła z Chin - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do łódzkiego szpitala trafiła pacjentka z podejrzeniem koronawirusa. Wcześniej przebywała w jednym z hoteli na terenie Łodzi. Skarżyła się na wysoką gorączkę i grypopodobne objawy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kobieta niedawno wróciła z Chin. Lekarze uspokajają jednak, że jest to wciąż niepotwierdzony przypadek koronawirusa.

Do chorej karetka pogotowia została wezwana we wtorkowy wieczór. Jak informuje TVP 3 Łódź, ratownicy medyczni pojawili się w jednym z łódzkich hoteli. Kobieta uskarżała się na wysoką gorączkę i grypopodobne objawy. Została przewieziona do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Biegańskiego.

Według informacji podanych przez TVP 3 Łódź, kobieta została odizolowana od reszty pacjentów, a hotel, w którym przebywała podróżna, został objęty kwarantanną.


– To osoba z obcym obywatelstwem, u której wystąpiły objawy infekcji układu oddechowego. Pacjentka została przebadana na miejscu a następnie przewieziona do szpitala im. Biegańskiego. Podczas badania i transportu wdrożyliśmy specjalne procedury dotyczące chorób zakaźnych – poinformował Adam Stępka, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego.

Specjaliści jednak uspokajają, że to wciąż nie jest potwierdzony przypadek koronawirusa.

Na całym świecie natomiast wciąż rośnie liczba zakażonych oraz ofiar śmiertelnych. Zainfekowanych jest ponad 6 tysięcy osób. Zmarły 132 osoby. Większość zachorowań zanotowano w Chinach (5997 przypadków), reszta w pozostałych 14 krajach (m.in. w Niemczech, we Francji i w USA). . Aż 1239 osób jest w stanie krytycznym i jedynie 103 osoby wyzdrowiały i wyszły ze szpitali.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE