Reklama

Koronawirus ponownie w bełchatowskim DPS. Setka osób czeka na wykonanie testów

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus ponownie w bełchatowskim DPS.  Setka osób czeka na wykonanie testów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie zarażony koronawirusem. Pacjent przebywa aktualnie w szpitalu, nie wiadomo w jakim jest stanie. Zaplanowano testy dla pozostałych podopiecznych placówki oraz pracowników DPS-u.

O kolejnym przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w bełchatowskim DPS Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna poinformowała w piątek, 18 września. Zapadła też decyzja o przebadaniu wszystkich pozostałych pensjonariuszy oraz personelu – łącznie testy na obecność koronawirusa przejdzie 100 osób.

- Na bieżąco monitorujemy sytuację i czekamy na wyniki testów. Gdy już je poznamy, będziemy podejmować kolejne decyzje. W chwili obecnej pokój pacjenta z wynikiem dodatnim jest odizolowany. Nie wykluczamy jednak, że całą placówkę będzie trzeba zdezynfekować – informuje PSSE w Bełchatowie.

Bełchatowski sanepid apeluje przy tym do mieszkańców, by stosowali się do reżimu sanitarnego i ograniczeń – nowych przypadków koronawirusa przybywa codziennie, epidemia wciąż nie ustała, więc apelujemy o rozwagę – tłumaczą pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Bełchatowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE