Reklama

Reklama

Związkowcy: zapadła decyzja o strajku w spółce. Prezes ugnie się i przyzna załodze podwyżki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Związkowcy: zapadła decyzja o strajku w spółce. Prezes ugnie się i przyzna załodze podwyżki?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Zapadła decyzja o przeprowadzeniu strajku w spółce Epore. To efekt braku porozumienia w sprawie podwyżek. Związkowcy poinformowali, że akcja protestacyjna zostanie przeprowadzona w terminie do… 20 marca. Czy to czas na spełnienie żądań załogi?

Reklama

Działacze związkowi oficjalnie poinformowali, że na posiedzeniu zarządu postanowiono o przeprowadzeniu strajku w spółce Epore. To efektu braku porozumienia płacowego i fiaska negocjacji „ostatniej szansy” w bełchatowskim oddziale spółki.

- Pracodawca o dacie strajku zostanie poinformowany w terminie ustawowym – napisał w komunikacie Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego w Elektrowni Bełchatów.

Co ciekawe, związkowcy zaznaczyli, że strajk zostanie przeprowadzony w terminie do… 20 marca. Niektórzy z pracowników zastanawiają się, czy miesiąc na przeprowadzenie akcji protestacyjnej w spółce to nie za długi czas? Niewykluczone, że w ten sposób związki zawodowe chcą „zmiękczyć” pracodawcę, aby ten jednak przyznał podwyżki, jakich oczekuje załoga.

Epore to spółka, która zajmuje się obsługą młynowni i magazynów w bełchatowskiej elektrowni, a także np. załadunkiem popiołu czy czyszczeniem urządzeń na dziale odpopielania. Sami pracownicy przyznają, że praca do łatwych nie należy i często odbywa się w trudnych warunkach, dlatego chcą wzrostu wynagrodzeń.

Związkowcy poinformowali, że średnia wynagrodzenia w Epore to nieco ponad 4 tys. zł (brutto) czyli o ponad tysiąc złotych mniej niż przeciętne wynagrodzenie sektora przedsiębiorstw w Polsce, które obecnie jest na poziomie 5,4 tys. zł (brutto).

Koncern PGE GiEK, który jest właścicielem Epore poinformował, że pracodawca wciąż prowadzi dialog ze związkami zawodowymi. Deklaruje też „dobrą wolę w rozmowach”.

- W trakcie rozmów Pracodawca wskazywał, że w grudniu 2020 r. Pracownicy otrzymali dodatkowe premie i wypłaty z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Przekazano ponadto, że dalsze rozmowy o sytuacji finansowej mogą być podjęte po zakończeniu roku obrotowego - poinformowała Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy