Reklama

Reklama

Załoga spółki zależnej PGE doczekała się w końcu znaczących podwyżek. Ile otrzymają pracownicy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Załoga spółki zależnej PGE doczekała się w końcu znaczących podwyżek. Ile otrzymają pracownicy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Związki zawodowe porozumiały się z zarządem Elbest Security w sprawie wzrostu wynagrodzeń dla załogi. Jaką kwotę wynegocjowano?

Reklama

Pracownicy ochrony z Elbest Security w końcu doczekali się wzrostu wynagrodzeń. Załoga tej spółki jako jedna z ostatnich otrzymała podwyżki wśród spółek zależnych PGE w naszym regionie. W innych firmach negocjacje już dawno się zakończyły. W Elbest Security sprawa była przeciągana z tego względu, że władze firmy negocjowały umowę na świadczenie usług ochrony z PGE GiEK. W ostatnich dniach umowa została podpisana i zarząd spółki mógł usiąść do rozmów o podwyżkach płac dla pracowników.

Do spotkania ze związkami zawodowymi doszło w środę, 26 kwietnia. Po długich negocjacjach zawarto porozumienie płacowe.

- W wyniku długich, trudnych, ale merytorycznych negocjacji z obu stron, udało się osiągnąć kompromis, który niewątpliwie zadowoli pracowników Elbest Security – poinformowała Federacja Związków Zawodowych GK PGE.

Jak przekazali związkowcy, zakończony został spór zbiorowy na tle płacowym, w którym uczestniczyło sześć organizacji: MZZ „Odkrywka” w KWB Bełchatów, NZZG KWB Turów, MZZ PRC Elektrowni Turów, MZZ Pracowników Elektrowni Bełchatów, ZZIT Elektrowni Turów oraz ZZPRC Elektrowni Bełchatów.

Jakie więc podwyżki dla pracowników wynegocjowano? Wzrost wynagrodzeń od kwietnia wyniesie 800 zł na stawce zasadniczej.

- Podwyżkę otrzymają wszyscy Pracownicy zatrudnieni na dzień podpisania porozumienia, bez jakichkolwiek wykluczeń – informują związkowcy.

Podczas negocjacji uzgodniono, że w lipcu odbędą się dalsze negocjacje w sprawie porozumienia płacowego na drugie półrocze, które mają rozpocząć się do końca lipca.

Przypomnijmy, że wciąż nie została rozstrzygnięta kwestia zmian właścicielskich w Elbest Security. Obecnie właścicielem spółki jest PGE, która wcześniej sprzedała udziały w wielu spółkach zależnych, działających na terenie kopalni i elektrowni m.in. Betransie, Bestgumie czy Rambie, które od PGE odkupił koncern PGE GiEK. To właśnie ta spółka w najbliższych miesiącach ma być „integratorem” aktywów węglowych i podstawą do powstania Narodowej Agencji Bezpieczeństwa.  Natomiast w przypadku Elbest Security udziały miały zostać sprzedane do Polskiego Holdingu Obronnego. Takie rozwiązanie wzbudziło jednak sprzeciw pracowników, którzy obawiali się o miejsca pracy.

Czy po podpisanej umowie na usługi ochrony Elbest Security przejdzie pod skrzydła PHO? Tego jeszcze nie wiadomo, bo negocjacje ze stroną społeczną wciąż się nie zakończyły.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy