Reklama

Reklama

Prezes PGE GiEK został wiceprezydentem organizacji w Brukseli. Czym będzie się zajmował?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Prezes PGE GiEK został wiceprezydentem organizacji w Brukseli. Czym będzie się zajmował?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Andrzej Legeżyński, prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, został powołany na stanowisko wiceprezydenta Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego Euracoal. Co ta nominacja oznacza i czym będzie się zajmował?

Reklama

Euracoal to międzynarodowa organizacja przemysłu węglowego z siedzibą w Brukseli, która powstała w 2002 roku. Reprezentuje wspólne stanowisko europejskich producentów oraz importerów węgla kamiennego i brunatnego na forum Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Rady Europy. Dostarcza informacji o podejmowanych przez instytucje UE działaniach, mających związek z przemysłem paliw stałych oraz umożliwia angażowanie się w kształtowanie prowadzonej na forum europejskim polityki energetycznej oraz polityki w zakresie paliw stałych.

– W najbliższych latach niezbędne będzie określenie roli paliw kopalnych w kontekście europejskiej polityki Zielonego Ładu i aby móc odpowiednio zaplanować zmiany konieczne do przeprowadzenia w sektorze energetyki konwencjonalnej, niezbędne jest stworzenie płaszczyzny współpracy z pozostałymi przedstawicielami przemysłu węglowego – mówi Andrzej Legeżyński, prezes PGE GiEK.

Legeżyński szefem energetycznego koncernu został w sierpniu ubiegłego roku. Pracę w PGE GiEK rozpoczął w 2016 r. Rok później pełnił już funkcję zastępcy dyrektora w Elektrowni Bełchatów, gdzie odpowiadał za realizację procesów technologicznych wytwarzania energii elektrycznej. W latach 2019-2020 był dyrektorem Elektrowni Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy