Reklama

Reklama

Pracownicy spółki zależnej PGE czują się pokrzywdzeni. "Udamy się pod siedzibę PiS na Nowogrodzką"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pracownicy spółki zależnej PGE czują się pokrzywdzeni. "Udamy się pod siedzibę PiS na Nowogrodzką" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Pracownicy Elbest Security domagają się podwyżek. Wzrost płac udało się wynegocjować już w większości spółek zależnych PGE. Załoga zakładu zajmującego się ochroną strategicznych obiektów m.in. kopalni i elektrowni Bełchatów, wciąż nie otrzymała wyższego wynagrodzenia. Wkrótce zaplanowano spotkanie z prezesem…

Reklama

Ochroniarze z Elbest Security domagają się wzrostu zarobków. Jak mówią, w innych spółkach zależnych PGE negocjacje płacowe już się zakończyły, a pracownicy otrzymali zazwyczaj około 600 zł podwyżki do stawki zasadniczej.

- Tymczasem w naszej firmie rozmowy utknęły i znowu traktowani jesteśmy po macoszemu – mówi jeden z pracowników.

Cierpliwość zaczynają tracić już związki zawodowe. Pierwsze spotkanie negocjacyjne odbyło się 7 marca, ale później rozmowy nie posunęły się do przodu już ani o krok. Związkowcy twierdzą, że prezes spółki milczy i wzywają go do spotkania w trybie pilnym.

- Nadmieniamy również, że w innych spółkach zostały już podpisane porozumienia na kwotę nie mniejszą niż 600 zł. Prosimy również o udzielenie informacji na jakim etapie jest sprawa podpisania umowy na ochronę obiektów PGE GiEK S. A ze spółką Elbest Security. Informujemy że brak wyznaczenia spotkania w najbliższych dniach spowoduje ze strony związków podjecie odpowiednich działań – napisał MZZ „Zjednoczeni” działający w Elbest Security.

O fiasku dotychczasowych negocjacji informuje też Federacja Związków Zawodowych GK PGE, która grozi protestami.

- Jeśli w najbliższych dniach nie zostaną wypłacone należności wynikające ze sporu zbiorowego z roku 2022 i nie zawarte zostanie porozumienie płacowe na rok 2023, Związki Zawodowe zrzeszone w FZZ GK PGE wraz z Pracownikami (Członkami Związku) udadzą się do Warszawy pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości na ulicę Nowogrodzką, w celu wyegzekwowania należnych pracownikom wynagrodzeń! - informuje Federacja Związków Zawodowych GK PGE.

Pod koniec ubiegłego tygodnia na wezwanie związków zawodowych odpowiedział prezes Elbest Security, który zaproponował termin rozmów na najbliższy wtorek, 28 marca. Zaznaczył jednak, że… na spotkaniu nie będą podejmowane żadne wiążące decyzje, co jest związane z przebiegiem dalszych negocjacji z PGE GiEK w sprawie przedłużenia kontraktu na usługę ochrony na kolejne 4 lata. Jak zaznaczył, związane są z tym kwestie finansowe, w których zawarte są wysokości planowanych podwyżek.

- Podwyżki nie są świadczeniem jednorazowym, lecz cyklicznym od dnia podpisania porozumienia i są również następstwem na lata przyszłe – informuje w piśmie do związkowców Andrzej Wojdała, prezes zarządu Elbest Security.

Jak dodaje, zarząd spółki poinformuje związkowców o zakończonych negocjacjach z PGE GiEK w momencie zawarcia umowy na usługę ochrony z koncernem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy