Reklama

Reklama

Pracownicy spółek zależnych PGE dostaną dodatkowy dzień wolny? ''Chcemy, aby było sprawiedliwie''

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Pracownicy spółek zależnych PGE dostaną dodatkowy dzień wolny? ''Chcemy, aby było sprawiedliwie'' - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Związki zawodowe z kopalni Bełchatów zawnioskowały do PGE o dodatkowy dzień wolny dla pracowników spółek zależnych PGE. Chodzi o wolne z okazji Dnia Górnika. Wiele osób z tych zakładów pracuje w kopalnianych odkrywkach, podobnie jak górnicy z KWB Bełchatów. Ci drudzy dzień wolny dostali. Pierwsi muszą iść do pracy. Czy koncern zmieni decyzję?

Reklama

Już za niespełna miesiąc górnicy z bełchatowskiej kopalni będą świętować Barbórkę. Wcześniej będą bawić się na tzw. karczmie piwnej, a później wezmą udział w uroczystej akademii. Dla wyróżniających się pracowników, podobnie jak w latach ubiegłych, zostaną wręczone medale. Z tego względu, że w tym roku Dzień Górnika przypada w niedzielę 4 grudnia, pracownicy Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie oraz Turowie otrzymali dzień wolny w poniedziałek, 5 grudnia.

Sprawa budzi emocje wśród pracowników spółek, którzy takiego dnia wolnego nie dostali. Wielu z nich w tzw. „wkopie” pracuje razem z górnikami, często wykonując praktycznie identyczną pracę.

-  Wiele osób ze spółek pracuje tak samo jak górnicy, a wolnego nie mamy. Chcemy, aby było sprawiedliwie – mówi anonimowo jeden z pracowników spółek.

Niewykluczone jednak, że być może pracodawca zmieni decyzję. O dodatkowy dzień wolny do zarządów spółek oraz władz koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wystąpiły trzy związki zawodowe z kopalni Bełchatów: ZZ Pracowników Ruchu Ciągłego, ZZ Górnictwa Węgla Brunatnego oraz MK NSZZ „Solidarność”. Związkowcy domagają się wolnego również dla pracowników spółek.

- Nasze wystąpienie zostało podyktowane tym, że wolny dzień od pracy został ustanowiony dla KWB Bełchatów i Turów z okazji przypadającego w niedzielę Dnia Górnika, tzw. Barbórki. Uważamy, że pracownicy Spółek powinni również, podobnie jak pracownicy Kopalń, skorzystać z dodatkowego dnia wolnego – czytamy w komunikacie związkowców.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy