Reklama

Reklama

Załoga głosowała w wyborach do PGE GiEK. Związkowiec z kopalni wygrał, ale...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Załoga głosowała w wyborach do PGE GiEK. Związkowiec z kopalni wygrał, ale... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Waldemar Lutkowski, szef jednego z największych kopalnianych związków zawodowych, zdobył najwięcej głosów w wyborach przedstawiciela załogi do zarządu koncernu PGE GiEK. Przewaga, jaką uzyskał nad innymi kandydatami, jest jednak niewystarczająca, dlatego w kwietniu odbędzie się druga tura. Kto będzie jego rywalem w walce o miejsce w kierownictwie koncernu?

Reklama

W szranki o fotel w zarządzie PGE GiEK wystartowało w sumie sześciu kandydatów. Po trzech z kopalni i elektrowni Bełchatów. Wybory, które miały wyłonić przedstawiciela załogi w kierownictwie spółki, trwały od poniedziałku do czwartku (24 marca). Wszystko wskazuje na to, że pracownicy głosować będą raz jeszcze. Główna komisja wyborcza podała wstępne wyniki, z których wynika, że żaden z kandydatów nie uzyskał potrzebnych ponad 50 proc. oddanych głosów. 

Najwięcej głosów zdobył Waldemar Lutkowski, wieloletni przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w KWB Bełchatów. Poparło go łącznie 2289 osób, oddając swój głos na jego kandydaturę. Drugi wynik uzyskał Mariusz Zając (1294 głosy), który pracuje na stanowisku głównego specjalisty w dziale robót inżynieryjnych w KWB Bełchatów. Działa też w samorządzie, obecnie jest radnym gminy Kluki.

Kolejne miejsca w wyborach zajęli: Jacek Fidala (887 głosów), Krzysztof Rybak (755 głosów), Maciej Pacholak (616 głosów) i Arkadiusz Sambor (228 głosów). Frekwencja w wyborach wyniosła 51,2 proc.

Wszystko wskazuje więc na to, że w drugiej turze wyborów, która odbędzie się w dniach 19-22 kwietnia, spotkają się Waldemar Lutkowski i Mariusz Zając. Zwycięzca będzie reprezentował załogę w zarządzie spółki do 2025 roku. 

 

  •  
  •  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy