Reklama

Reklama

Załoga elektrowni Bełchatów chce strajkować. Żądają większych zarobków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Załoga elektrowni Bełchatów chce strajkować. Żądają większych zarobków  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia W bełchatowskiej elektrowni zakończyło się referendum strajkowe. Załoga domaga się podwyżek i grozi protestami.

Reklama

Coraz bardziej napięta atmosfera w Elektrowni Bełchatów. W zakładzie po kilkunastu dniach zakończyło się referendum strajkowe, do którego doszło na skutek fiaska negocjacji płacowych i braku podwyżek dla energetyków. Pracownicy w głosowaniu opowiedzieli się za strajkiem. Swój głos na „Tak” oddało aż 99,3 proc. osób biorących udział w referendum, na „Nie” głosowało 0,44 proc. Natomiast głosy nieważne stanowiły 0,25 proc.

Komitet Protestacyjno-Strajkowy podjął decyzję o gotowości strajkowej i oflagowaniu elektrowni. Związkowcy, wobec groźby strajku, wezwali zarząd PGE jako zarządzającego całym koncernem do natychmiastowych rozmów.

- Jesteśmy zdecydowani do przeprowadzenia strajku, jeśli zajdzie taka konieczność. Mamy świadomość, że działamy w energetyce tak ważnej dla bezpieczeństwa kraju, ale jest to też odpowiedzialność PGE – mówi Andrzej Nalepa, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Elektrowni Bełchatów.

Jak twierdzi, energetyczny koncern gra na czas, aby negocjacje zrzucić na nowych prezesów po przeniesieniu elektrowni i kopalni do nowego podmiotu czyli Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego.

- W przypadku doprowadzenia do strajku, odpowiedzialnym za doprowadzenie do takiej eskalacji konfliktu będzie Zarząd PGE poprzez swoje nieodpowiedzialne lekceważące pracowników decyzje – twierdzą związkowcy.

Przypomnijmy, że organizacje związkowe domagają się podwyżek dla załogi, bo jak przekonują, na skutek szybującej inflacji ich zarobki tracą na wartości. Podczas negocjacji z pracodawcą zażądano 850 zł wzrostu wynagrodzenia zasadniczego średnio na osobę. Na taką propozycję nie zgodził się jednak energetyczny koncern.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy