Reklama

Reklama

Pomysłowość pracowników PGE wyceniono na miliony. Zobacz, co wymyślili górnicy i energetycy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pomysłowość pracowników PGE wyceniono na miliony. Zobacz, co wymyślili górnicy i energetycy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Górnicy i energetycy ze spółki PGE GiEK w 2021 roku byli autorami aż 141 innowacji. Wartość wdrażanych rozwiązań koncern wycenił na ponad 2 mln zł. Jakie były najciekawsze pomysły?

Reklama

141 innowacji w 2021 roku zgłosili pracownicy koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, który podkreśla, że pomysły górników i energetyków znacząco usprawniają pracę kopalń i elektrowni, a także wpływają na minimalizowanie ich oddziaływania na środowisko. Władze PGE zaznaczają, że rozwiązania wdrażane dzięki pracownikom zwiększają też bezpieczeństwo pracy, a samej spółce przynosi to… wymierne korzyści. PGE GiEK wyceniło efekt ekonomiczny wdrożonych innowacji na 2,3 mln zł.

- Powstające innowacje są jedną z najważniejszych cech przedsiębiorstwa, a aktywność przedsiębiorcy innowatora i powstająca dzięki temu nowa wartość stymulują rozwój gospodarczy. W PGE GiEK od lat stawiamy na nowoczesne technologie, które wdrażane są we wszystkich oddziałach spółki, przynosząc wiele korzyści – mówi Andrzej Legeżyński, prezes PGE GiEK.

Jak dodaje, za przykład może posłużyć wdrożony w Kopalni Turów system pozwalający na automatyczną eliminację źródła ognia lub wczesne jego wykrywanie na przenośnikach taśmowych. Z kolei w Elektrowni Bełchatów wprowadzono wykorzystanie drona do przeprowadzenia inspekcji kotłów energetycznych, w których spalany jest zmielony węgiel.

Nowe propozycje rozwiązań pojawiają się każdego roku praktycznie we wszystkich oddziałach PGE GiEK. Jak informuje koncern, pomysły są opiniowane pod kątem merytorycznym, a następnie rozpatrywane i oceniane na podstawie zebranych opinii ekspertów, raportu z badań oraz przewidywanych efektów ekonomicznych.

Wśród innowacji zgłoszonych w 2021 roku znalazły się jeszcze m.in. istotna dla obszaru utrzymania ruchu i przynosząca zyski optymalizacja procesu uruchamiania kotłów Elektrowni Dolna Odra, modernizacja stanowiska obsługi alarmów technicznej ochrony mienia w Centrum Monitorowania Alarmów czy wizualizacja stanów pracy w kabinach operatów wykorzystana przy opracowaniu systemu sterowania olbrzymich koparek SRs 2000 w odkrywkach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy