Reklama

Reklama

PGE planuje kolejną inwestycję w pobliżu kopalni. ''To będzie główny magazyn''

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE Energia Odnawialna

PGE planuje kolejną inwestycję w pobliżu kopalni. ''To będzie główny magazyn'' - Zdjęcie główne

foto PGE Energia Odnawialna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia PGE Energia Odnawialna uruchomi centrum serwisowe farm wiatrowych i fotowoltaiki. Inwestycja planowana jest w miejscowości Piaski w pobliżu bełchatowskiej kopalni.

Reklama

Centrum serwisowe ma powstać już na przełomie 2021 i 2022 roku na półhektarowej działce w Piaskach, gdzie obecnie znajduje się wielka hala magazynowo-produkcyjna wyposażona m.in. suwnicę pomostową, która ułatwia transport ładunków ciężkich i wielkogabarytowych. To z pewnością pomoże przy serwisie olbrzymich części wiatraków. Prace serwisowe będą przeprowadzać pracownicy spółki PGE Energia Odnawialna.

- Dzięki specjalistycznemu wyszkoleniu kilkudziesięciu ludzi konsekwentnie uniezależniamy się od usługodawców zewnętrznych w zakresie napraw i utrzymania turbin wiatrowych. To rozwiązanie pozwala na szybsze działanie w sytuacji awarii, jest też korzystne ekonomicznie, bo jesteśmy w stanie samodzielnie wykonywać wiele zaawansowanych technicznie prac na głównych komponentach – mówi Marcin Karlikowski, prezes PGE Energia Odnawialna.

Jak podkreśla PGE, za rozpoczęciem inwestycji w pobliżu Bełchatowa przemawia też lokalizacja. Z miejscowości Piaski jest zaledwie 11 km do autostrady A1. Centrum ma stać się głównym magazynem części zamiennych dla wiatraków i farm fotowoltaicznych w PGE. Przechowywane będą w nim m.in. przekładnie, generatory, transformatory, a nawet tak duże elementy jak łopaty wiatraka.

Centrum serwisowe w Piaskach będzie również zapleczem dla inwestycji, które PGE zamierza realizować w ramach transformacji energetycznej w regionie bełchatowskim. Wśród planowanych inwestycji wymienia się m.in. instalacje fotowoltaiczne o mocy 600 megawatów, które staną na blisko 500 hektarach. Jedna z farm słonecznych stanie w sąsiedztwie składowiska odpadów paleniskowych elektrowni Bełchatów, kolejna na terenie zwałowiska zewnętrznego Pola Szczerców. W planach jest też budowa wiatraków o łącznej mocy 100 megawatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy