Reklama

Reklama

Górnicy zorganizowali akcję, aby uratować życie. Aż 11 litrów krwi przekażą dla trzech osób

Opublikowano: śr, 13 paź 2021 08:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Ponad 11 litrów krwi oddali pracownicy bełchatowskiej kopalni podczas akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez Klub Powiatowego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi przy KWB Bełchatów. Zebrana krew zostanie przekazana do trzech potrzebujących osób.

Reklama

Krwiodawcy zrzeszeni przy bełchatowskiej kopalni zorganizowali kolejną zbiórkę krwi. Podczas akcji zebrano łącznie aż 11 litrów życiodajnego płynu, który został przekazany dla trzech osób walczących o życie.

- Krew ratuje życie i nie można jej niczym zastąpić. Bełchatowscy górnicy poprzez organizację już piątej w tym roku akcji potwierdzili swoją gotowość do ratowania zdrowia i życia najbardziej potrzebujących – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Jak informuje PGE GiEK, podczas tegorocznych zbiórek organizowanych przez klub HDK przy KWB Bełchatów zebrano łącznie 83 litry krwi.

Już 18 listopada odbędzie się wspólna akcja krwiodawców z kopalni, elektrowni i centrali PGE GiEK. Zbiórkę zaplanowano w siedzibie przy ulicy Węglowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 dni temu | ocena +0 / -0

  Wyrazy uznania dla dawców, ale to ...

  średnio jakiś mililitr na pracownika kopalni.

 • 12 dni temu | ocena +2 / -0

  Dobro, zawsze wraca.

  Brawo dawcy! Jesteście WIELCY !!!!!!

  • 10 dni temu | ocena +0 / -0

   Tadeusz z m-2

   Brawo Andrzej, tak trzymaj. Pozdrawiam, Tadeusz. Tylko społeczne działanie nas trzyyma w sile działaniu.