Reklama

Reklama

Elektrownia Bełchatów otrzymała nagrodę. Za co została wyróżniona?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Elektrownia Bełchatów otrzymała nagrodę. Za co została wyróżniona?  - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Elektrownia Bełchatów nagrodzona Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy. Zakład należący do PGE GiEK został wyróżniony przez Centralny Instytut Ochrony Pracy.

Reklama

Bełchatowską elektrownię wyrózniono za skuteczne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy. Złote, Srebrne i Zielone Karty Liderów Bezpiecznej Pracy wręczane są podczas Forum Liderów Bezpiecznej Pracy. Kartami liderów bezpiecznej Pracy wyróżniane są firmy i instytucje, które prowadzą szczególnie aktywne i skuteczne działania w zakresie bezpieczeństwa pracy. Kryteria oceny dotyczą m.in. wskaźników wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz działań podejmowanych na rzecz wdrażania i upowszechniania osiągnięć z dziedziny bhp, w tym podnoszenie wiedzy i kultury bezpieczeństwa pracy.

- Dla PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna priorytetem jest dbałość o zdrowie i życie pracowników, stąd nasze działania, mające na celu tworzenie bezpiecznego środowiska pracy. Promujemy działania związane z BHP i zawsze poszukujemy takich rozwiązań organizacyjnych, które uwzględnią konieczność ochrony zdrowia i życia pracowników oraz zapewnią im godne warunki pracy – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE GiEK.

Jak informuje koncern, do Forum Liderów Bezpiecznej Pracy przyjmowane są przedsiębiorstwa i organizacje, dla których troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest naturalnym, nieodłącznym elementem codziennej działalności biznesowej. W praktyce oznacza to zapewnianie pracownikom takich warunków, które umożliwiają wykonywanie pracy w sposób bezpieczny i zgodny z psychofizycznymi możliwościami człowieka.

Obecnie do Forum Liderów należy około 160 głównie dużych przedsiębiorstw, które mogą być stawiane za przykład w kwestiach związanych z kulturą bezpiecznej pracy. Wśród oddziałów spółki PGE GiEK w gronie liderów oprócz Elektrowni Bełchatów są także Elektrownia Turów i Zespół Elektrowni Dolna Odra.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy