Reklama

Reklama

''PGE bije rekordy''. Górnicy z KWB Bełchatów chcą podwyżek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

''PGE bije rekordy''. Górnicy z KWB Bełchatów chcą podwyżek - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Związki zawodowe z bełchatowskiej kopalni zapowiadają walkę o wzrost płac dla górników. To byłaby kolejna w tym roku podwyżka. Jakie swoją żądania argumentują związkowcy?

Reklama

Trzy związki zawodowe z kopalni: ZZPRC, Solidarność oraz ZZ Górnictwa Węgla Brunatnego, zapowiadają walkę o kolejne  podwyżki dla załogi. W kwietniu podpisano porozumienie w kopalni, ale jak zaznaczają związkowcy, na okres pierwszego półrocza 2022  roku. Porozumienia w sprawie podwyżek zawarto również w spółkach: Elbis, MegaSerwis, Elbest Hotele, Betrans, Bestgum oraz Elbest Security. Kompromisu nie osiągnięto jedynie w spółce Ramb, gdzie wciąż trwają negocjacje. 

Związki zawodowe zapowiadają, że ze względu na wysoką i "nieobliczalną" inflację, dalsze negocjacje płacowe będą prowadzone po 1 lipca. 

- PGE w ostatnich miesiącach bije rekordy wydobycia, produkcji energii elektrycznej i osiąganych zysków. A wszystko przy ograniczonych wydatkach na inwestycje i modernizacje oraz zredukowanej obsadzie kadrowej w kopalni i elektrowni. Dlatego uważamy, że przy tak dużych zyskach nie powinno być problemów z dalszymi i kolejnymi negocjacjami płacowymi i w konsekwencji osiągnięciem podwyżek dla pracowników, pokrywających przynajmniej wzrost kosztów utrzymania - informują związkowcy. 

Podczas negocjacji, które mają rozpocząć się już latem, związki zawodowe będą domagały się również podniesienia dodatku za dojazdy do pracy. Z kolei w spółce Betrans związkowcy zażądali dodatkowej premii dla pracowników z okazji 20-lecia istnienia spółki. 

- Sądzimy, że na wzór innych spółek i oddziałów, które w ostatnich latach obchodziły jubileusze,  spółka Betrans również przeznaczy środki dla swoich pracowników - czytamy w komunikacie związkowców. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy