Reklama

Reklama

Koncern PGE GiEK potwierdził zmianę u sterów spółki. Kto zasiadł na fotelu prezesa?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Koncern PGE GiEK potwierdził zmianę u sterów spółki. Kto zasiadł na fotelu prezesa? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna oficjalnie potwierdził na stanowisku prezesa spółki. Kto zajął miejsce ustępującej Wioletty Czemiel-Grzybowskiej?

Reklama

Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwecjonalna oficjalnie potwierdziła, że w środę 30 czerwca z funkcji prezesa została odwołana Wioletta Czemiel-Grzybowska.

- Decyzją Rady Nadzorczej PGE GiEK, pełniącym obowiązki prezesa zarządu został Norbert Grudzień, Wiceprezes Zarządu ds. Wytwarzania i Zarządzania Majątkiem – poinformowała Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK. 

Kim jest pełniący obowiązki prezesa PGE GiEK? Norbert Grudzień to absolwent Politechniki Częstochowskiej, Wydziału Budowa Maszyn ze specjalnością Systemy, Maszyny i Urządzenia Energetyczne. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe w branży energetycznej i ciepłowniczej, w tym od ponad piętnastu lat piastuje stanowiska menedżerskie. W latach 1995-2007 był Dyrektorem Technicznym, Członkiem Zarządu oraz Prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej „Bugaj” w Starachowicach.  W latach 2003-2007 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Elektrociepłowni „Starachowice” będącej częścią amerykańskiej Grupy Caterpillar Power Ventures Corporation.

Później w latach 2007-2010, jako Dyrektor ds. Konstrukcyjnych w EDP Renewables Polska Sp. z o.o. uczestniczył w realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych związanych z energetyką odnawialną. W latach 2012-2015 pracował jako niezależny ekspert w zakresie oceny rentowności przedsięwzięć inwestycyjnych w sektorze energetycznym oraz doradztwa w procesach inwestycyjnych związanych z budową nowych mocy. Z PGE jest związany od 2016 roku, gdy zajął stanowisko dyrektora oddziału PGE Obrót w Skarżysku Kamiennej. Od maja 2017 r. pełnił funkcję dyrektora Oddziału Zespół Elektrowni Dolna Odra w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, gdzie odpowiadał m.in. za realizację projektów związanych z dostosowaniem Elektrowni Dolna Odra i Pomorzany do konkluzji BAT oraz projekt budowy nowych mocy w Elektrowni Dolna Odra.

Aktualny skład zarządu PGE GiEK prezentuje się następująco: Norbert Grudzień (pełniący obowiązki prezesa zarządu), Krzysztof Kuśmierowski (wiceprezes ds. operacyjnych), Zbigniew Fałek (wiceprezes ds. inwestycji i ICT), Zbigniew Kasztelewicz (wiceprezes ds. wydobycia) oraz Andrzej Kopertowski (wiceprezes zarządu wybrany przez załogę).

Wioletta Czemiel-Grzybowska funkcję prezesa PGE GiEK sprawowała od kwietnia 2020 roku. Wcześniej zasiadała w zarządzie Polskiej Spółki Gazownictwa. Związana z gazownictwem była jednak znacznie dłużej, bo od 2007 roku. Wcześniej była dyrektorem Oddziału Zakładu Gazowniczego w Warszawie. 

Co mogło być przyczyną odwołania szefowej spółki? Więcej na ten temat piszemy w artykule pt. Nieoficjalnie: prezes PGE GiEK odwołana! ''Kadrowe tsunami'' na szczytach koncernu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy