Reklama

Reklama

Pracownicy spółki zależnej PGE skarżyli się na mobbing. Firma ma już nowego prezesa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Bestgum.pl

Pracownicy spółki zależnej PGE skarżyli się na mobbing. Firma ma już nowego prezesa - Zdjęcie główne

foto Bestgum.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Koncern PGE GiEK rozstrzygnął konkurs na nowego prezesa spółki Bestgum. Poprzedni zarząd został odwołany. Nieoficjalnie mówi się, że jednym z powodów miały być skargi pracowników i list, w którym pisano m.in. o mobbingu i zastraszaniu załogi.

Reklama

Załoga Bestgumu ma nowego szefa. Koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna rozstrzygnął konkurs na prezesa tej spółki. Został nim Grzegorz Raksa, który z zakładem jest związany od ponad sześciu lat. Wcześniej pracował na stanowisku dyrektora i głównego inżyniera ds. handlowych.

Przypomnijmy, że konkurs na nowego prezesa i jego zastępcę ogłoszono po odwołaniu poprzedniego zarządu w dniu 1 lipca. Jaki był powód takiej decyzji rady nadzorczej? PGE GiEK nie podało przyczyny, ale nieoficjalnie udało się ustalić, że wpływ na dymisję poprzedników miało wiele czynników, w tym również konflikt z częścią załogi. Pracownicy pod koniec czerwca wysłali list m.in. do związków zawodowych, rady nadzorczej firmy, a także do centrali PGE GiEK. Pisali w nim o poczuciu "zagrożenia egzystencji spółki" oraz obawie utraty miejsc pracy.

Załoga Bestgumu w liście wskazała również, że w firmie dochodziło do przypadków zastraszania, mobbingu psychicznego i oskarżeń pod adresem kadry kierowniczej.

- To wszystko było już nie do wytrzymania, dlatego zdecydowaliśmy się napisać ten list, aby ktoś wreszcie zwrócił uwagę na problem. Niektórzy pracują kilkanaście lat w firmie i nigdy nie spotkali się z czymś takim. Ludzie byli na granicy załamania nerwowego, straszeni byli zwolnieniem i wciąż słyszeli, że do niczego się nie nadają – mówiła jedna z pracownic spółki. 
Problem dotyczył co najmniej kilkudziesięciu osób. Głównie zatrudnionych w administracji i kierowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z prezesami. Po dymisji poprzedniego zarządu, wielu pracowników liczy na poprawę sytuacji w firmie.

- Ludzie odetchnęli z ulgą i powoli łapią powietrze. Liczymy, że będzie teraz lepiej – mówił kolejny z pracowników.

Nowy prezes Bestgumu zapowiada, że będzie chciał poprawić atmosferę w spółce i relacje z załogą. Czy mu się to uda? Przekonamy się w najbliższych miesiącach…

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy