Reklama

Reklama

Pocisk na terenie kopalni Bełchatów. PGE zaalarmowała policję i saperów [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pocisk na terenie kopalni Bełchatów. PGE zaalarmowała policję i saperów [FOTO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Kopalnia i Elektrownia Podczas prac przygotowawczych na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów znaleziono pocisk artyleryjski. Na miejsce wezwano policję, a także saperów.

Reklama

Do zdarzenia doszło przed południem w piątek, 19 maja. Podczas przygotowania przedpola kopalnianej odkrywki w miejscowości Dębina znaleziono niewybuch pochodzący z czasów II wojny światowej. Niebawem na terenie bełchatowskiej kopalni pojawiła się policja.

- Na miejsce natychmiast wysłano policjanta z bełchatowskiej komendy, przeszkolonego z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Funkcjonariusz potwierdził, że we wskazanym miejscu znajduje się pocisk o długości 27 centymetrów – informuje Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy bełchatowskiej policji.

Patrol policji zabezpieczył miejsce wokół niewybuchu. Wkrótce na miejscu pojawili się saperzy z jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim, którzy wydobyli pocisk i wywieźli go z terenu kopalni. 

Jak informuje koncern PGE GiEK, niewybuch nie zagrażał pracy kopalni i nie miał wpływu na wydobycie węgla. 

Bełchatowska policja apeluje o ostrożność w przypadku znalezienia innych niewybuchów na terenie powiatu.

- Nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia lub życia. W przypadku znalezienia takich przedmiotów należy niezwłocznie powiadomić Policję, która sprawdzi czy znaleziony przedmiot jest wybuchowy i niebezpieczny, zawiadomi o tym fakcie jednostkę wojskową i zabezpieczy miejsce do czasu przybycia patrolu minerskiego – informuje Iwona Kaszewska.

Jak dodaje, niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odkryciu takiego znaleziska, niewłaściwe postępowanie wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie może doprowadzić do wielu niepotrzebnych nieszczęść, a nawet śmierci.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy