Reklama

Reklama

Przyjmują do pracy w bełchatowskiej kopalni. Na jakie stanowiska ogłoszono nabór?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Przyjmują do pracy w bełchatowskiej kopalni. Na jakie stanowiska ogłoszono nabór?  - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Koncern PGE GiEK ogłosił rekrutację do KWB Bełchatów. O przyjęcie do pracy mogą starać się m.in. osoby zatrudnione w spółkach zależnych PGE. Na jakie stanowiska ogłoszono nabór?

Reklama

Ogłoszenie przez koncern PGE GiEK rekrutacji wewnętrznej do bełchatowskiej kopalni jest o tyle zaskakujące, że od dłuższego czasu mówiło się w tym zakładzie raczej o ograniczaniu zatrudnienia niż o przyjmowaniu nowych osób do pracy. PGE planuje ograniczenie wydobycia węgla w ciągu najbliższych dziesięciu lat z obecnych niespełna 40 mln ton do ok. 8 mln ton w 2030 roku. Wszystko za sprawą planowanego wygaszenia bloków energetycznych, które ma rozpocząć się w 2030 roku. Według prognoz liczba pracowników kopalni w ciągu dekady ma zmniejszyć się z obecnego poziomu 4,6 tys. osób do 2,6 tys. zatrudnionych.

Od kilku lat przyjęć pracowników spółek zależnych PGE do pracy w kopalni domagały się jednak związki zawodowe, które twierdziły, że obsada na niektórych działach kopalnianych jest niewystarczająca, co może wpływać na bezpieczeństwo pracy. Załoga kopalni jest coraz starsza, wcześniej wielu górników skorzystało z Programu Dobrowolnych Odejść, a każdego roku kolejni odchodzą na emerytury. Wygląda na to, że apele związkowców w końcu zostały wysłuchane, bo w KWB Bełchatów ogłoszono właśnie... przyjęcia do pracy. Aplikować na stanowiska w ramach tzw. rekrutacji wewnętrznej będą mogli pracownicy spółek zależnych PGE.

Jak poinformował koncern PGE GiEK, przyjęcia zaplanowano na stanowiskach: górnik, elektryk, laborant w dziale laboratoriów, samodzielny referent w dziale geologicznym, mechanik, automatyk oraz inspektor w dziale bezpieczeństwa. Podanie o pracę oraz wymagane dokumenty należy złożyć do 30 czerwca.

Ile osób PGE planuje przyjąć do kopalni? Tego nie udało się ustalić, wciąż bowiem czekamy na oficjalny komentarz ze strony PGE GiEK. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy