Reklama

Reklama

Wytoczono „potężne działa” przeciw strajkującym w Betransie. PGE GiEK podaje ogromne kwoty możliwych strat [FOTO]

Opublikowano: 29 marca 2021 10:44
Autor: Greg

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia PGE GiEK grozi, że „w najgorszym scenariuszu” akcja strajkowa może doprowadzić do wypowiedzenia Betransowi umów na świadczenie usług. Wylicza też, że jeden dzień strajku to 350 tys. zł strat, a także blisko milion złotych z tytułu kar umownych! Załoga spółki chce 320 zł podwyżki brutto. PGE „dla dobra pracowników” apeluje o powrót do negocjacji.

Reklama

Coraz bardziej napięta atmosfera w spółce zależnej PGE. Pracownicy Betransu rozpoczęli dziś strajk, bo domagają się podwyżek. Akcję protestacyjną zorganizowała „Solidarność 80”. Od wczesnych godzin porannych do pracy nie wyjechali kierowcy ciężarówek, a także „osinobusów” dowożących załogę do pracy we wkopie. Protestują także pracownicy spółki, wykonujący zadania na terenie kopalni, gdzie pracują jako operatorzy, kierowcy czy mechanicy.  Według szacunków związkowców w strajku bierze udział około 600 osób.

Co na to spółka PGE GiEK? Poinformowała, że zarząd Betransu „wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników” w sobotę (27 marca) zawarł z trzema związkami zawodowymi porozumienie płacowe, w którym zobowiązuje się do wypłaty podwyżek średnio o kwotę 150 zł brutto na stawce osobistego zaszeregowania dla każdego pracownika od 1 kwietnia 2021 r. Podpisały je trzy związki zawodowe: NSZZ „Solidarność” KWB Bełchatów, ZZ Pracowników Ruchu Ciągłego KWB Bełchatów i ZZ Górnictwa Węgla Brunatnego KWB Bełchatów. Na taki krok nie zdecydowała się organizująca strajk KNSZZ „Solidarność 80”. Pod dokumentem nie podpisały się również prowadzące spory zbiorowe: MZZ „ODKRYWKA” i MK WZZ ''Sierpień `80''.

Koncern poinformował, że w ostatnich miesiącach zarząd spółki przeznaczył znaczne środki na dodatkowe zabezpieczenie finansowe całej załogi. Pracownikom przyznano m.in. dodatkowe świadczenia w wysokości 600 zł w styczniu 2021 r., co kosztowało spółkę 900 tys. zł. Zdecydowano także o przyznaniu posiłków regeneracyjnych pracownikom zatrudnionym na stanowiskach kierowca i operator. Wyliczono, że w skali roku będzie kosztowało Spółkę ponad 400 tys. zł.

- Akceptacja roszczeń płacowych części związków zawodowych byłaby zaciągnięciem zobowiązań wykraczających ponad możliwości finansowe Spółki. W efekcie negatywnie wpłynęłoby to na stabilność i bezpieczeństwo miejsc pracy, których utrzymanie w dobie kolejnej fali pandemii jest dla zarządu Betransu najwyższym priorytetem. Zarząd Spółki apeluje do Pracowników o wstrzymanie akcji protestacyjnej z uwagi na niewspółmierność żądań do strat związanych ze strajkiem – mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK.

Zarząd Betransu przedstawił koszty podjęcia akcji strajkowej, na które składają się utrata przychodów oraz koszty nałożenia przez kontrahentów kar umownych. Szacunkowe straty przychodów za jeden dzień strajku to ponad 350 tys. zł, natomiast koszt jednego dnia strajku uwzględniający kary umowne to ponad 980 tys. zł. PGE grozi też, że wypowiedzeniem umów spółce Betrans, co w praktyce może odbić się na samych pracownikach.

- Zaprzestanie świadczenia usług przez Betrans na skutek akcji strajkowej w najgorszym scenariuszu doprowadzić może do wypowiedzenia Spółce umów, które stanowią jej główne źródła przychodów. Sytuacja taka będzie mieć daleko idące, negatywne skutki zarówno w sferze ekonomicznej jak i pracowniczej – mówi Sandra Apanasionek.

Jak podkreśla, kopalnie i elektrownie PGE GiE są przedsiębiorstwami o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego kraju i to dyrekcje poszczególnych oddziałów mają obowiązek zapewnienia ich niezakłóconego funkcjonowania.

- Strajk spółki zewnętrznej na terenie zakładów strategicznych dla bezpieczeństwa państwa spowodowałby m.in. zakłócenie wydobycia węgla, co przekłada się na wytwarzanie energii, a co za tym idzie na bezpieczeństwo energetyczne kraju – informuje Sandra Apanasionek.

Zaznacza również, że pracownicy Betransu obsługują m.in. procesy dostarczania kamienia wapiennego do kilku elektrowni PGE GiEK, a także maszyny, środki transportu i urządzenia w procesie wydobywczym. Według PGE, zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych niedopuszczalne jest zaprzestanie pracy na stanowiskach pracy, urządzeniach i instalacjach, na których zaniechanie zagraża „bezpieczeństwu państwa”.

- Kierujący strajkiem przy podejmowaniu swych decyzji zobowiązani są do zachowania zasady współmierności żądań do strat związanych ze strajkiem. W tym przypadku zasada ta została naruszona przez kierujących strajkiem, w szczególności poprzez organizację akcji strajkowej przez pracowników Betrans na terenie zakładu innego pracodawcy, którymi są oddziały PGE GiEK – twierdzi Sandra Apanasionek.

Jak dodaje, niezakłócona ciągłość działania aktywów PGE GiEK została zabezpieczona m.in. przez oddelegowanych pracowników oddziałów i pozostałych spółek. Zapewnia, że dzięki tym działaniom ciągłość produkcji energii elektrycznej i wydobycia węgla jest zachowana.

PGE GiEK apeluje do związkowców o powrót do rozmów i zapewnia, że „pracownicy stanowią największą wartość dla spółki”.

- Przez wzgląd na ich dobro, przedstawiciele Strony Społecznej i Pracodawcy powinni wrócić do merytorycznego dialogu i dołożyć starań, by wypracować wspólne stanowisko. Wymaga to od obu stron otwartości na obiektywne argumenty – mówi Sandra Apanasionek.

Według komitetu strajkowego akcja protestacyjna w Betransie jest legalna, bo poprzedziły ją wszystkie procedury, jakie są wymagane w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Strajk poparli pracownicy we wcześniej przeprowadzonym referendum. „Solidarność 80” żąda wzrostu wynagrodzeń o kwotę 260 zł do 360 zł brutto czyli średnio 320 zł brutto. Załogachce też większego dodatku za pracę w systemie pracy trzyzmianowej ciągłej i systemie pracy równ. do kwoty 25 zł/dzień od 1 stycznia 2021 roku. Wśród żądań pojawił się też postulat podniesienia dodatku stażowego i dodatku do pracy na odkrywce.

- Załoga jest zdeterminowana i będziemy protestować aż do skutku. Chciałbym podkreślić, że nasz strajk jest legalny, bo zgodnie z ustawą procedowaliśmy wszystkie etapy sporu zbiorowego. W referendum ludzie jednoznacznie wskazali za czym się opowiadają. Gdybyśmy przyjęli propozycję zarządu, to pracownicy byliby na nas wkurzeni, bo słychać już teraz, co mówią na temat związków, które podpisały to porozumienie. Dziś pokazaliśmy, że w ludziach jest siła – mówi Cezary Stasiak, przewodniczący KM KNSZZ „Solidarność 80”. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (176)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 15 dni temu | ocena +4 / -2

  Romanello

  Dali pracownikom po 600zl jednorazowo ,wooooow i jeszcze jakiś bonus i płaczą, że to ich kosztowało milion zł na rok. A straty dzienne to z karami milion dwieście tysięcy 😂😂😂gdzie jest sens, gdzie logika w myśleniu zarządu?. 2 zł/godzinę podwyżki,to takie ogromne żądania?. Brak słów, słów brak

 • 15 dni temu | ocena +5 / -8

  Bełchatowiok z krwi i kości

  W dupach się poprzewracało. Psioczą na kopalniaków a sami jako kierowca ( co to za zawód? ) siedzi pierdzi w fotel i góry by chcial zarabiać. Oni są panami kierowcami. Nie zwracaj mu uwagi nie wymagaj bo to pan kierowca. Co innego operatorzy sprzetu.

 • 15 dni temu | ocena +12 / -10

  Konfederata

  Zwolnić strajkujących i po kłopocie. Chętni do pracy na pewno się znajdą.

 • 16 dni temu | ocena +8 / -3

  wyborca

  Rzeczniczka klepie to samo jak strajkowało Epore. Nic nowego nie mówi.

 • 16 dni temu | ocena +17 / -8

  myjniak

  Jeszcze tydzień temu czytałem że kopalnia nawet jeden dzień nie funkcjonuje bez spółki. Jakoś wszystko się kręci i można prowadzić wydobycie, napewno są jakieś utrudnienia ale nie zakłócą normalnej pracy. Oznacza to że ktoś dobrze nie przemyślał czy strajk napewno przyniesie oczekiwany efekt. Trzeba było zmniejszyć żądania i później walczyć o resztę

  • 16 dni temu | ocena +11 / -1

   Wszystko w temacie

   Świadczy to że planowanie w Betransie nie istnieje i jest ogromna nadwyżka wolnych mocy. Leasingi za auta trzeba płacić a auta stoją i nie zarabiają na siebie. A potem płacz że nie ma na podwyżki. Zarząd do więzienia za niegospodarność.

 • 16 dni temu | ocena +11 / -8

  Nikoś

  Czy przywódcy strajku i strajkujący myślą że nagle znajdą się pieniądze na podwyżki? Wszyscy dobrze wiedzą że ci sami ludzie ze związku nie raz brali udział w rozmowach z prezesem i słyszeli że na razie nie ma środków na wzrost wynagrodzeń. To co, nagle z powodu strajku znajdą się pieniądze. Jeszcze bardziej zadłużacie swoją firmę a wtedy tylko krok od upadłości.

 • 16 dni temu | ocena +14 / -15

  Piott

  Brak wsparcia że strony pracowników PGE i reszty mniejszych spółek nie świadczy o nich dobrze. Dbają o własne koryto kosztem innych. W każdym cywilizowanym kraju z wolnymi związkami zawodowymi taka sytuacja nie mogła by mieć miejsca😵 Trzymajcie się !!!

  • 16 dni temu | ocena +7 / -8

   majster

   Trzeba mieć normalne żądania a nie wygórowane, wtedy macie nasze poparcie.

 • 16 dni temu | ocena +13 / -7

  Xyzq

  Trzymajcie się. Pokażcie

 • 16 dni temu | ocena +4 / -5

  Aleksander

  kojarzy ktoś starego grubawego wariata, wzrost ok. 170cm z niebieską maseczką co w kaufie prowokacje robi? ...jak go spotkacie to wylejcie mu na głowę coś ... ;]

  • 16 dni temu | ocena +6 / -2

   klient

   to stary komuch jest

 • 16 dni temu | ocena +8 / -41

  Romek

  Warto sobie zadać pytanie kto opłaca tych ludzi i kto ich podburza przeciwko najlepszym rządom w tym kraju... Nikt jak PiS nie zrobił tyle dobre dla zwykłego obywatela. A zgraja wyrostków opłacana przez lewaków sieje zamęt.

  • 16 dni temu | ocena +6 / -3

   Romek idiota

   Romek ty taki głupi sam od siebie jesteś czy jakiś ********* z PiSu tobą steruje ????

  • 16 dni temu | ocena +6 / -3

   Kibic

   Walnij się w czoło ale tak porządnie, aby klepki się na nowo poukładały. Jeśli wogóle jakieś tam są!!!!!

  • 16 dni temu | ocena +13 / -4

   Ja

   Co ty wciągasz człowieku??!!

  • 16 dni temu | ocena +23 / -6

   brutalna prawda

   Co takiego zrobił? Podsumujmy oglądaczy TVP info + obniżenie wieku emertytalnego + powiedzmy 500 plus + zablokowanie inwazji islamistów i to na tyle a na minus - likwidacja energetyki i górnictwa dziesiątki tysięcy tych zwykłych obywateli bez pracy - dopierniczone nowe podatki, o których pewnie nie zdajesz sobie sprawy - lockdown, który rozłożył firmy na łopatki a dostań się teraz do lekarza - kasa na rydzyka oczywiście w szczytnych celach - utrzymywanie sasina i miliony wyrzucone w błoto, te pieniądze mogłyby pomóc choćby małemu Wiktorkowi - gigantyczna inflacja - w TVP o tym nie powiedzą - ogromny nepotyzm i hipokryzja (100x większa jak w platformie) wszyscy wiemy jak zatrudnia się w państwowych spółkach wymieniać dalej skuchy tych nieudaczników ? -

   • 16 dni temu | ocena +17 / -3

    aaaaaaaaaaa

    a Obajtek ma nadal za mało, nadal za mało nakupił mieszkań i działek za bezcen...no ale lepszy sort może ukraść na kilka chałup, a zwykły obywatel ma tu tyrać za 2.500/m-c i jeszcze się szarpań o 320 zł podwyżki, gdy ceny rosną szybciej niż trawa...

    • 16 dni temu | ocena +6 / -3

     Kibic

     Ale na miskę ryżu masz! I tyraj jak Pinokio mówi bo jesteś nie z tego sortu!!!!!

    • 16 dni temu | ocena +7 / -10

     brutalna prawda

     Ś.P. Adamowicz krystalicznie czysty, Sławomir N. kilkaset tysięcy euro brudnych pieniędzy w mieszkaniu, biedny Grabarczyk co w oświadczeniu majątkowym nic nie miał i wisienka na torcie alimenciarz Marcinkiewicz wyskakujący przez okno przed komornikiem. Na deser TW Bolek wygrywający notorycznie w totka. Pisałemdo niego, aby podzielił się sekretem jak to robi... no i cisza...

    • 16 dni temu | ocena +1 / -5

     aaawgaciesraaa

     Zgłłoś to do prokuratury lewacki prowoastorze. A jeśli się boisz , bo srasz w gacie miernoto , to podaj imięi nazwisko na forum

     • 16 dni temu | ocena +5 / -2

      XCC

      Maciarewicz - znów Ci podłączyli Internet w psychiatryku...

    • 16 dni temu | ocena +2 / -9

     bbbb

     nie to żeby bronić obajtka, ale co ty byś zrobił/a mając możliwości? To samo i nie pisz, że nie... Poza tym jak ukraść? to wziął sobie to mieszkanie i wyniósł ?

     • 16 dni temu | ocena +12 / -2

      TW Balbina

      Te możliwości dało mu państwo bezprawia. I złodzieje z PISu poobsadzani w rządowych ławach, CBA i gdzie się tylko da. Pamiętaj że nie każdy złodziej to pisowiec ale każdy PISowiec to złodziej

      • 16 dni temu | ocena +4 / -9

       ha śmiech na sali

       TW Balbina podobnie jak PO - bądźmy obiektywni Grabarczyk minister, który nie miał majątku HAHAHA no i Nowak też biedak, który uczciwie się dorabiał

       • 16 dni temu | ocena +11 / -3

        śmiech na dworze

        Bądźmy obiektywni: PIS ... PO jedno zło.... z taką różnica że PIS więcej kradnie w zasadzie to tylko kradnie. Przez 6 lat nawet kibla nie wybudowali. Po Tusku chociaż drogi i stadiony zostały. Po złodziejach z PISu nawet tych dróg nie będzie bo nikt ich nie remontuje. nawet trawy w rowach nie koszą

        • 16 dni temu | ocena +1 / -8

         xcx

         Drogi - najdroższe w Europie (np. A2) i pod prywatnym zarządem (żal.pl), stadiony które teraz przynoszą straty i trzeba je utrzymywać za gigantyczne pieniądze, ale to taki mało istotny szczegół. Donkowi też w Gdańsku pobudowali, żeby haratał w gałę, gdzie z punktu widzenia sportowego i ekonomicznego nie miało to sensu. Ale jak się bawić tak się bawić

        • 16 dni temu | ocena +7 / -1

         Śmiech z PO

         Bądźmy obiektywni: są drogi w budowie np: gierkówka, eski, przekop mierzei itd. ale trzeba być omamiony tvnem żeby tego nie widzieć, a prawda jest taka, że PiS zniszczył energetykę i górnictwo nie dając nic w zamian. A nie sorry, centrum kompetencji. Masakra co trzeba mieć w głowie, żeby takie rzeczy robić???

   • 16 dni temu | ocena +6 / -9

    zdroworozsądkowy

    zawsze w państwowych spółkach pracowali po znajomości za PO ile osób pozatrudniano , wypłata po 30 tysia w PGE , posprawdzaj sobie a za SLD podobnie było.. nic nowego, teraz się budzisz, bo tobie od koryta odeszło?!

    • 16 dni temu | ocena +2 / -3

     Ebe

     Durny wpis za SLD obowiązywała tzw ustawa kominowa i nie było takich kominów płacowych,oczywißcie za PO ustawę zlikwidowano dla swoich

     • 16 dni temu | ocena +10 / -1

      Jak piszesz to podawaj całą prawdę a nie tylko wycinek z ustawy.

      Ustawę kominową zreformował PIS - obniżył max. pensję zasadniczą to prawda. Ale PIS zniósł zapis o premiach i odprawach. Małego tego utajnił je. W efekcie w zeszłym miesiącu jeden złodziej z PiSu w PGNiGe z 9 dni pracy !!! skasował ponad 900 tys. odprawy!!!

    • 16 dni temu | ocena +8 / -1

     xcx

     nie pij tyle, miała być to DOBRA ZMIANA a oznacza to poprawę, a nie że wybieramy to samo. PO już było SLD już było, teraz oczekiwaliśmy sprawiedliwości i co?... i wielka kupa? Generalnie słabe jest pisanie, że za PO było tak samo. Opowiadanie jacy to jesteśmy propolscy, jacy sprawiedliwi, zrobimy porządek i co? i kupa

  • 16 dni temu | ocena +4 / -4

   Michał

   mało tego robią prowokacje i ludzi zaczepiają po sklepach twierdząc, że niedzielki wezwie wojsko :) i udają, że wyznają kowidianizm

 • 16 dni temu | ocena +10 / -3

  Michalina

  Niech się niektórzy z b- transu wezmą do pracy. Chociażby kierowca Michał M. Tak wiecznie podrywa na prawo i lewo🤦

  • 16 dni temu | ocena +9 / -1

   Diana

   Ciebie tez wydmuchal??

   • 16 dni temu | ocena +4 / -0

    Michał ruchacz B-transu Dmuchacz

    Nie wy pierwsze i nie ostatnie wydmuchane...

 • 16 dni temu | ocena +13 / -10

  gonzo

  wszystkie spółki do strajku bez wyjątku.w kupie siła!

 • 16 dni temu | ocena +31 / -7

  KWB

  Przede wszystkim to tworzenie spółek w ramach KWB było już wielkim osiągnięciem menadżerów ówczesnej epoki. Proszę przeanalizować powstanie wszelkich spółek. Po co tworzono spółki - bo chciano jeszcze wtedy wyciągnąć maksymalnie co się da z kopalni Już niejaki były dyrektor chciał podzielić pomiędzy menadżerów kopalnianych wszelką działalność KWB ale Rada pracownicza prawie została wywieziona na taczkach i ten co mówił nie bo nie i w ogóle popłynął. Jak mozna było dopuscić do podziału pomiędzy KWB a spółkami to ci sami ludzie i to samo wykonują a płaca niestety inna. Popieram Betrans - nie powinno być różnic - kierowca KWB jest takim samym kierowcą jak Betransu i koniec. Podziekujcie nie PIS-owi lecz poprzednikom a niektórzy jeszcze pracują w KWB za to do czego dporowadzili. Pozdrawiam BETRANS, RAMB, BESTGUM, jesteście dobrymi kolegami i walczcie o równość. Dość spółek, prezesów z koziej wólki itd.

  • 16 dni temu | ocena +25 / -6

   Taka prawda

   Akurat BERTRANS i RAMB powstał za czasów AWSu teraz to się PiS nazywa

   • 16 dni temu | ocena +2 / -7

    Jarek K.

    AWS to nie PIS ! Głupot chłopino nie gadaj !

    • 16 dni temu | ocena +7 / -1

     Głąbie:P

     No prawda PiS stworzył sam Bóg. A Boga sam Jarosław

   • 16 dni temu | ocena +14 / -0

    Xd

    Betrans za SLD

    • 16 dni temu | ocena +12 / -0

     Taka Prawda

     Betrans 01.07.2002 - data rejestracji spółki. masz rację to już SLD.

 • 16 dni temu | ocena +20 / -7

  Bez maski

  Strajkować wszyscy bo to z nas ludzi mają te obroty finansowe, walić te ich straty nawet jak prądu nie będzie.

 • 16 dni temu | ocena +26 / -5

  Betrans

  Koledzy z Bełchatowa Bogatynia jest z wami

 • 16 dni temu | ocena +5 / -24

  Lewak

  Słyszałem że po pierwszym dniu protestu już wywalczyli po 500 zł, i tak po każdym dniu protestu mają dostawać. Jednak warto strajkować. Czym dłużej będzie protest to będą większe podwyżki. No dawać, im większa ilość protestujących tym lepiej dla spółki. Pieniądze biorą się ze strajków. Naprawdę w to wierzycie?

 • 16 dni temu | ocena +9 / -11

  Moj nick

  Ciekawe czy przewodniczacy Cezary to nie robi tego umyslnie aby betrans wykurzyc z kopalni, moze jakas inna firma ostrzy sobie zabki na miejsce po betrans a pan Cezary spelnia ich plan hmm...

 • 16 dni temu | ocena +22 / -7

  Simek

  Ciekawe kto i kim zastąpi ludzi jak wypowiedzą umowę 😉 strachy na lachy szantaż...

 • 16 dni temu | ocena +7 / -4

  Sabaton

  40:1

 • 16 dni temu | ocena +7 / -9

  Ramp

  Strajkujcie strajkujcie nadwadze miejsce podwykonawcy robotę zrobią i szybciej i taniej

  • 16 dni temu | ocena +5 / -3

   Maćko

   Tak tak, już ich widzę i Ukraińcy tylko oni nie negocjują a Łeb u tyłka ś......ą(Wołyń 1943)

  • 16 dni temu | ocena +20 / -3

   Sramb

   A wy nie strajkujcie i dawajcie się nadal dymać miernoty!

 • 16 dni temu | ocena +34 / -4

  ***** ***

  Prezesiny biedatransu bardziej powinni się obawiać że kopalnia wypowie umowy, bo my za takie pieniądze szybko znajdźmy prace, a takich stanowisk za 30tys to za dużo PISUARY nie mają. ***** ***

  • 16 dni temu | ocena +5 / -9

   Ja

   Skoro tak szybko znajdziecie to dlaczego nie szukacie i nie zmieniacie tylko tutaj sie produkujecie

 • 16 dni temu | ocena +16 / -3

  Joł

  w mediach ogólnopolskich cisza o was zupełnie NIC wasz strajk jest nic nie znaczacy dla pge, jak gornicy ze sląska strajkuja to az deski w kiblu w sejmie pękają tak jest o nich głosno

  • 16 dni temu | ocena +16 / -5

   joł joł

   w tvp3 już mówią, a jutro jak dołączy Opole i Bogatynia to jeszcze media Czeskie i Niemieckie powiedzą.

 • 16 dni temu | ocena +14 / -3

  kadrowy

  Jezeli ktos pisze ze jezdzi patelnia majac c+e i zarabia 2500 brutto to albo robi sobie jaja albo kłamie albo jest niespełna rozumu i cud ze wogole mu płacą! Pensja minimalna od 1.01.2020 roku to 2600 bytto a od 01.01.2021 2800zl brutto NIE uwierze ze w takiej firmie pzowolili by sobie na takie wałki! przeciez to jest kryminał inspekcha pracy itp to jest po prostu niemozliwe nawet przy rozliczeniach z zus itp by sie ktos do nich ********** Wyjscie jestr tylko jedno nie robisz koles na pełen etat, zajrzyj do umowy lepiej! a to ze robisz wiecej niz etat to takie sa praktyki we wszystkich supermarketach ludzie ta msa zatrudnieni na niepełny etat a pracuja po 250h w miesiacu ale nie maj placone tego jako nadgodziny bo takie jest prawo

  • 16 dni temu | ocena +3 / -3

   Xd

   Jak nie znaszpłac w tej firmie to się nie wymondrzaj mają chłopaki nowo zatrudnieni 2500 brutto tylko do tego jest jeszcze premia i pokrywa najniższą krajową

  • 16 dni temu | ocena +3 / -2

   Ja

   Będzie trzeba wrzucimy skan aneksów .. sami się przekonacie

  • 16 dni temu | ocena +13 / -3

   BCE

   Jeszcze chwila i bidulki napiszą ze dopłacają betransowi aby mogli tam pracowac...

   • 16 dni temu | ocena +1 / -4

    Xd

    Jaki ty oświecony jesteś

 • 16 dni temu | ocena +15 / -8

  Anty betrans

  Jeśli chodzi o pójście po podwyżkę to odważnych nie ma tylko zbiorowo....a jak są protesty przeciw PiS to pojedyncze osoby się pojawiają. To pokazuje jakimi cieniasami jesteście. Po podwyżkę z kolegami albo z mamą :D ja szanując siebie zmieniłbym pracę gamonie

  • 16 dni temu | ocena +9 / -14

   Fan

   Gamoń to Cię zrobił i pewnie żałuje do dzisiaj, dobrze że jest internet to możesz pokazać światu jakim jesteś debilem. Pozdro

 • 16 dni temu | ocena +24 / -22

  Wojtek

  Mam nadzieję że PGE wypowie umowę dla betransu. Jakim prawem wy protestujecie skoro podpisaliście umowę o pracę na jasnych warunkach. Jeśli pracodawca nie może dać podwyżki a to nie spełnia waszych oczekiwań to zmieńcie pracę!!!

  • 16 dni temu | ocena +4 / -6

   Cf

   Mam nadzieję że przestaniesz się wymondrzać bo nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz.

  • 16 dni temu | ocena +7 / -8

   Lukas

   A co ty sędzia jesteś? Nie znasz tych umów to się nie wypowiadaj!

   • 16 dni temu | ocena +7 / -4

    Wojtek

    Nie muszę ich znać....problem ze widocznie ludzie z betransu ich nie znają skoro je podpisałi a teraz zdziwienie że 2800 :D

 • 16 dni temu | ocena +26 / -6

  Tw

  BRAWO CHŁOPAKI- NIE ODPUSZCZAĆ.

  • 15 dni temu | ocena +0 / -1

   100% Poparcia

   TAK JEST !!!! Nie odpuszczać !!!!! i srać na Wojtków i jemu tu podobnych imbecyli

 • 16 dni temu | ocena +25 / -6

  Jutro więcej

  Jutro dołącza Opole i Bogatynia oraz Ci, którzy dziś nie strajkowali i jest im wstyd - jutro się zrehabilitują. Będzie nas więcej. Do skutku!!

 • 16 dni temu | ocena +11 / -13

  Rambus

  Strajkujta se do śmierci i o jeden dzień dłużej. Jak w 2014r strajkowaliśmy w rambie to się z nas śmialiście. Nie chcieliście nas zawieść na Piaski to teraz morda w kubeł.

  • 16 dni temu | ocena +3 / -4

   ......

   To że Wasi "dyspozytorzy i kierownicy" nam zakazali to nie znaczy, że nie woziliśmy po cichu...... Krótką masz pamięć Rambusu

  • 16 dni temu | ocena +16 / -2

   To

   Szkoda że Betrans jest jedyną spółka co ma jaja nie to co ramb wieśniai spod sklepu ******** co dzień 🤣

  • 16 dni temu | ocena +6 / -9

   Gsg

   Do nauki się weź robisz w rambie bo jesteś bez szkoły patolu 🤣

   • 16 dni temu | ocena +6 / -5

    Misiek

    A ty pewnie wyksztalciuchem po studiach zaocznych

 • 16 dni temu | ocena +10 / -3

  etam

  nie piszcie głupot! kolega ta mrobi ma samo prawko kat.b i jezdzi tylko busem i ma 3 tysie ne reke wiec nie piszcie bzdur ze macie tyle uprawnien i macie najnizsza krajowa bo najnizsza krajowa to 2000zl na reke

  • 16 dni temu | ocena +1 / -2

   Xd

   I zapomniałeś dodać ile lat pracuje bo npewno nie rok

  • 16 dni temu | ocena +9 / -3

   wcale nie etam

   nikt nie chce wierzyć, ale pensja w betransie nie jest zależna od uprawnień więc Twój kolega jeżdżąc busem może zarabiać więcej od nas.

   • 16 dni temu | ocena +8 / -1

    Timi

    Dla ludzi z C+E jest roboty wszędzie pod dostatkiem. Tylko robiąc po 8 godzin nie można oczekiwać wypłaty 6000 zł jak kierowcy co dymają od poniedziałku do piątku po 12-15 godzin

 • 16 dni temu | ocena +11 / -6

  vvv

  Patelniorz czemu jeszcze tam pracujesz skoro stac cie na wiecej do prywaciarza pojdziesz to poznasz smak prawdziwej pracy teraz to ty masz przedszkole hej

  • 16 dni temu | ocena +15 / -7

   betransiok

   A co Ciebie to obchodzi gdzie on pracuje? Jego sprawa - będzie chciał to zmieni pracę. A strajkować mamy prawo, żeby pokazać siłę. Nie będziemy niewolnikami po to żeby bogaci pławili się w luksusach! Zarząd nie strasz, nie strasz....

 • 16 dni temu | ocena +26 / -6

  J E B A Ć P I S

  J E B A Ć P I S

  • 16 dni temu | ocena +5 / -13

   haaa

   tak bo lewica albo Po to wam nawal iakzsiory! gdzie wasz guru z solidarnosci tw bolek? czemu wałesa nie stanie po wasze jsronie? czem uzaden polityk PO, KO nie zainteresuje sie wami nie poprze was hmmm? pomysl bo ciebie ez ***** inni

   • 16 dni temu | ocena +12 / -5

    Język Polski

    Ach wyborcy pis, nie wypowiadajcie się publicznie, ani nie piszcie komentarzy, bo ortografia w oczy kole!

   • 16 dni temu | ocena +20 / -4

    J E B A Ć P I S

    A na jakiej podstawie stwierdziłeś, że jestem zwolennikiem PO, KO lub Lewicy? Ja po prostu oceniam partię aktualnie rządzącą i efekty jej rządów. Partia, która miała być tak lepsza od innych, taka prawa i sprawiedliwa - okazała się być jeszcze gorszym złodziejem i okupantem!

 • 16 dni temu | ocena +22 / -4

  Michał

  Nie dajcie się zastraszyć śmiesznym komunikatom ze strony PGE, walczcie o swoje!

 • 16 dni temu | ocena +9 / -3

  W<>W

  były starosta sobie poradzi z palcem w nosie z takimi tematami, już nie jedno z Antkiem załatwił ...

  • 16 dni temu | ocena +8 / -4

   Buchachacha

   Może tym razem zawierzy spółkę Matce Boskiej???

 • 16 dni temu | ocena +15 / -1

  Wytoczono „potężne działa” przeciw strajkującym

  Straszą pracowników, że firma zapłaci kary?

 • 16 dni temu | ocena +28 / -1

  Prezesik

  Przecież spółki są dla prezesów i innych rad, a nie dla pracowników... Strajkować, to zamkną, prezesikow wywala na ryj, a pracowników wezmą, gdzie indziej, bo i tak ktoś to musi robić i tak...

  • 16 dni temu | ocena +27 / -1

   Święte słowa

   Pracownicy znajdą pracę, bo mają kwalifikacje i doświadczenie, a prezesiki są z nadania partyjnego.

 • 16 dni temu | ocena +4 / -8

  janusz okolice

  niech strajkujom, może takto mnie przyjmom do roboty na kopalni do spułki jak to załoge zwolniom. beda wolne etaty wtedy

 • 16 dni temu | ocena +10 / -4

  PKSB-tów

  zapraszamy mechaników i kierowców do pks-u takich fachowców nam potrzeba 2800zl brutto czeka

  • 16 dni temu | ocena +2 / -2

   maćko

   Że spółki kopalnianej do spółki miejskiej Tak samo zarządzanej .z deszczu pod rynnę

  • 16 dni temu | ocena +4 / -4

   Dfhhh

   Oo pewnie Barczyński ma coś do powiedzenia hehe nie udacznik społeczny 🤣🤣

 • 16 dni temu | ocena +13 / -2

  I tak powiem..

  Skoro PGE grozi że umowy rozwiąże to po jaki ch..j zakładali te spółki a po 2 jak są tacy mądrzy to jak cały czas kasa płynęła do warszawki było oki może teraz niech oni się zezygaja tymi pieniędzmi ********* będzie kraj koniec kropka .

 • 16 dni temu | ocena +7 / -9

  Pozdro

  A w Bestgumie nikt nie ma zamiaru strajkować i fajnie się pracuje.

 • 16 dni temu | ocena +19 / -1

  Pio

  "niedopuszczalne jest zaprzestanie pracy na stanowiskach pracy, urządzeniach i instalacjach, na których zaniechanie zagraża „bezpieczeństwu państwa”" ???? A wygaszanie kopalń i elektrowni czym jest jak nie zagrożeniem dla bezpieczeństwa energetycznego kraju? Ale co się dziwić politykom... mieszkańcy niew pracujący w kopalni czy elektrowni nie mogą patrzeć na tych, którzy znaleźli tam zatrudnienie. Nie rozumieją, że gdy zamkną te zakłady to razem z nimi stracą firmy zaopatrujące te firmy w min. paliwa, kable, stal, części zapasowe do sprzętów i masę innych towarów. Także znikną spółki. Brawo chłopaki, jestem całym serduchem z Wami

 • 16 dni temu | ocena +7 / -24

  zxz

  Jak wam nie pasuja zarobki to do prywaciarza tam zobaczycie co to znaczy pracowac po 10godz dziennie plus kazda sobota

  • 16 dni temu | ocena +5 / -3

   Xyz

   Tylko jaki prywaciarz by zatrudnil tych nierobow..

  • 16 dni temu | ocena +3 / -1

   nicpoń

   Jak masz tak źle, to zmień pracę!

  • 16 dni temu | ocena +9 / -5

   Patelniorz

   Kolego. Pracuje tu wożąc węgiel. Robie tą samą robote co u prywaciarza, pracuje po 12-13 h ubrudze sie tu jak wieprz przy tej robocie a do domu wracam tylko po to by spać 6 godzin. Na umowie mam 2.500 brutto. U prywaciarza dostał bym lepszą stawke za to co robie teraz, więc nie ucz ojca dzieci robić chłopcze. Firme oczywiście i tak zmieniam w czerwcu mimo strajku bo stać mnie na więcej niż na to co proponują. Pozdrawiam

  • 16 dni temu | ocena +14 / -1

   Zxc

   Sporo z nas dorabia po godzinach więc nie musisz nic mówić o ilości godzin

 • 16 dni temu | ocena +5 / -5

  Vasyl

  Czy wiadomo coś na temat czy będą przyjmować do spółki pracowników że wschodu?🤔

 • 16 dni temu | ocena +21 / -2

  Betrans

  Skoro pracuje na stanowisku ważnym dla bezpieczeństwa energetycznego kraju to dlaczego tak mało? I bez dodatków

 • 16 dni temu | ocena +32 / -4

  Andszeh

  Bardzo dobrze, strajkować aż ten twór zbankrutuje i pracowników wezmą wcielą do kopalni! Skoro kopalnia płaci za pracownika betrans tyle co za swojego to jakim cudem pracując razem obok siebie betrans owiec zarabia sporo mniej?!

 • 16 dni temu | ocena +22 / -7

  Powodzenia

  dla tych którzy myślą, że fajnie jest tu być mechanikiem za 2300. Zmienić pracę? Oby wam kiedyś brakło prądu w domach i biurach. Z przyjemnością będę patrzył na wasz płacz i lament. Betrans walczyć!

  • 16 dni temu | ocena +6 / -3

   Heniek z PKSu

   Boszzze jaki jesteś wspaniały. Dzięki Tobie żyjemy

  • 16 dni temu | ocena +4 / -3

   niom

   mozesz sie przeniesc do pks b-tow wlsasnieszukamy mechaniuka 2800zl brutto czyli o 2300 mzoesz pomarzyc

 • 16 dni temu | ocena +14 / -2

  ....

  Najpierw ludzi okradają a potem mają pretensję, że niewolnicy strajkują, jeszcze oddychać swobodnie zabraniają niewolnikom

 • 16 dni temu | ocena +18 / -1

  Obajtek

  Jednodniowa strata PGE wynosi prawie tyle co podwyżki dla wszystkich pracowników Betransu przez rok. Nie mam pytań...

  • 16 dni temu | ocena +11 / -4

   jestem z Wami !

   tylko PiS-owski zarząd tak potrafi liczyć, lepiej ludzi zgnoić jak dać godziwie zarobić, trzymać sie chłopaki !

 • 16 dni temu | ocena +15 / -2

  Dacie radę

  Spokojnie dacie radę Skoro przestuj tyle strat przynosi to nie Beda dlu go czekać i zgodzą się na wasze warunki

 • 16 dni temu | ocena +29 / -1

  Video

  Każdy ma prawo do strajku... Matka kopalnia wydzieliła sobie spółki sądząc że ludzie nie będą strajkować .. w takim dużym molochu A tutaj myk spółka wydzielona i też można się buntować i Strajkują .... Każdy chce żyć...!!!

 • 16 dni temu | ocena +37 / -4

  Beniamin

  Sandra niech nie będzie taka mądra, niech powie ile jej płacą za to ściemnianie, 20 tysięcy czy więcej? Wstyd. Ale w pisie nie ma wstydu, etyki czy ludzkiego współczucia. To grabarze wszystkiego.

  • 16 dni temu | ocena +11 / -1

   exbełchatowianin

   Jakie ściemnianie? Ona tylko przekazuje oświadczenia zarządu, bo jest rzecznikiem prasowym :D

   • 16 dni temu | ocena +2 / -2

    Pawcio

    Ona pokazuje oświadczenie PGE, a nie swoje czy zarządu. Ona nie jest rzecznikiem betransu tylko PGE. A betrans jest pod PGE. Wielkiej filozofii tu nie trzeba..

 • 16 dni temu | ocena +11 / -9

  Zombi

  Ja się boję zwolnień i nie strajkuję. Nie jest źle, za tyle godzin pracy to i tak dobrze płacą. Nadmieniam że przyszedłem od prywatnego.

  • 16 dni temu | ocena +4 / -3

   Kierowca

   Zdrajca i tak cię wywalą.

  • 16 dni temu | ocena +10 / -3

   Kierowca

   Najniższa krajowa nie jest źle. Śmiech na sali.

   • 16 dni temu | ocena +4 / -2

    Jdj

    Przecież to prowokacja

 • 16 dni temu | ocena +36 / -7

  ochrona to koledzy lutkowskiego !

  elebest securisty , nie dawno protestowaliście a dziś nie wpuszczaliście ludzi BETRANSU do pracy ? taka jest wasza solidarność z kolegami z innych spółek ? dostaliście polecenie jak milicjant rozkaz i już wykonujecie je jak posłuszny piesek ? to zapamiętacie to sobie jak będziecie znów w potrzebie ! GNOJKI !!!

 • 16 dni temu | ocena +26 / -4

  Stefan

  Jak tak gieksa dba o pracowników i zależy jej na nich to niech podniesie bardzo niskie płace. Jak misiewiczom z pis to płaci po 20 tysięcy i więcej na miesiąc, w biurach napchane ludzi do oporu. Ktoś mnie kiedyś zapytał ilu ludzi pracuje w spółkach, powiedziałem,że połowa. Chyba nie przesadziłem. Chłopaki trzymajcie się. Jak teraz nie wywalczycie to nigdy. Tylko siły się boją a wy ją macie.

 • 16 dni temu | ocena +31 / -3

  XYZ

  Pani Apanasionek niech nie straszy. Zakłócenie wydobycia węgla, ma sie nijak do zakłócenia bezpieczeństwa energetycznego kraju. Polska, jak już nie raz pokazano, może zakupić przecież tą piękną, ekologiczną i tanią energię z zachodu. Prawda Pani Apanasionek? Poza tym do tej pory Zarząd PGE jakoś zdaje się nie widzieć problemu bezpieczeństwa energetycznego kraju, zezwalając na likwidację sektora energetycznego opartego o węgiel, a Pani Apanasionek opowiada jakieś bzdury i straszy zagrożeniami dla Państwa Polskiego.

 • 16 dni temu | ocena +19 / -2

  Obiektywny

  Spoko że walczą o swoje ale trochę chyba za późno. Powinniście to zrobić rok, dwa lata temu, kiedy jeszcze węgiel był na topie. Dziś w epidemii, kiedy wiadomo że PGE zaraz nie będzie i wiadomo że nie ma kasy bo opłaty za CO2 zżerają całe zyski, ciężko jest wyrwać jakąkolwiek kasę. Przespaliscie swój moment. Mimo wszystko powodzenia

 • 16 dni temu | ocena +21 / -7

  norman

  aż się czytać nie chce nie których wpisów , jak można wysuwać takie bzdury , że nie powinni strajkować , bo gdzieś jest gorzej...że gdzieś ktoś stracił prace....ale to ich wina ? to ich wina że NIErząd zamyka przez rok ,kolejne branże i je dusi ? ludzie ogarnijcie się !!! każdy może walczyć , każdy może się przeciwstawić !!! chcieliście wolnego rynku , chcieliście swobody....unie Europejskiej ...to teraz nie mówicie że jest źle . bo tak prawdę ten zamordyzm wprowadza nam rząd razem z tymi komuchami z unii ! a wy na to pozwalacie !!! nie buntujecie się i dlatego jest coraz większy zamordyzm wprowadzany i będzie większy bo nie ma oporu !!! pozwólcie ludziom strajkować jeśli mają jaja i mają odwagę w przeciwieństwie do piszących tutaj bzdury maluśkim ludzikom !

 • 16 dni temu | ocena +32 / -7

  Betrans walczy !

  Brawo BETRANS !!! Strajkować do skutku !!! ps.nie czytajcie głupich wpisów , bo to są ludzie pokroju Lutka ! sprzedawczyki i hejterzy !

 • 16 dni temu | ocena +35 / -3

  zzz

  Innymi słowy: żadna ze spółek PGE nie ma prawa strajkować bo jest to "fima strategiczna dla bezpieczeństwa państwa" i zapieralać za drobne i się nie odzywać

  • 16 dni temu | ocena +2 / -1

   I tak powiem.

   ******** masz łeb już dawno pewnie się zwolniles kilka lat temu z myślą że będziesz miał dobre perspektywy ale ci nie wyszło i się wyzywasz kozak be necie pizda w świecie cześć jak czapka heh

  • 16 dni temu | ocena +3 / -9

   Zzzz

   Czytanie ze zrozumieniem się kłania Przecież nikt nie zabronił im strajkować u siebie albo na ulicy. Mieli ich wpuścić na koparkę i zatrzymać pracę? No tak, szoł byłoby lepsze. Nie wyszło

   • 16 dni temu | ocena +9 / -0

    Czekamy...

    A kto chcial zatrzymywać koparka masz na to jakies dowody ?? A gdzie betrans na koparce co ty wgl piszesz

   • 16 dni temu | ocena +5 / -3

    zzz

    Według PGE, zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych niedopuszczalne jest zaprzestanie pracy na stanowiskach pracy, urządzeniach i instalacjach, na których zaniechanie zagraża „bezpieczeństwu państwa”. Każde stanowisko można pod to podciągnąć bo tak to jesteś tam nieprzydatny

    • 16 dni temu | ocena +6 / -4

     Zzzz

     Ja tam się nie znam na kruczkach prawnych i nie mnie to rozstrzygać. Ale wstrzymywać jakaś maszynę bo nie chcą mi dać 250 zł tylko 150 to chyba lekka przesada. Chociaż pewnie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

 • 16 dni temu | ocena +19 / -2

  żółte związki na powązki !

  rucholce jak zwykłe ludzi dymają !!! wypisujcie się od tych sprzedawczyków !!!

 • 16 dni temu | ocena +14 / -13

  Olej arz

  Ojojoj... Tyle strat że w Betransie do końca świata już podwyżek nie zobaczą. Ale będą jaja jak się okaże, że można ich zastąpić innymi pracownikami i będzie można zlikwidować spółkę. Brawo panie Adamie. Jak zwykle mistrzowska robota

  • 16 dni temu | ocena +21 / -4

   Amigo

   Ojojoj kogoś zabolało ,że BETRANS ma jaja się postawić i walczyć.

 • 16 dni temu | ocena +12 / -6

  Lola

  Tej pani na zdjęciu też nie pasuje? Przecież tyle jest ogłoszeń o pracę w marketach a ona poszła do spółki. Zapraszam na kasę, pełne 8 godzin pracy i zapominasz o strajku. Nikt nie docenia tego co ma.

  • 16 dni temu | ocena +8 / -4

   George

   Barbóreczka , wczasy , 13 - Są tacy co doceniają :)

 • 16 dni temu | ocena +21 / -5

  Ktos

  Brawo Operatorzy ! Brawo Kierowcy! Wreszcie , ile to można. Pracownik ze stażem i wszystkim uprawnieniami ma na start tyle co ochrona marketu a z czasem wcale nie jest lepiej. Brak szkodliwego za prace na węglu , brak przelicznika. Wszystko drożeje, wynagrodzenie bez zmian. Tak trzymać !

  • 16 dni temu | ocena +6 / -13

   Przyszły górnik

   Nikt nikogo na siłę nie trzyma. Są tacy że chętnie się zamienią. Pierwszy!

 • 16 dni temu | ocena +9 / -14

  Robol

  Czyli jak zawsze. Banda krzykaczy ze znanych zz. Tyle strat. Pogratulować i po prywatnych kieszeniach obciążyć. Ile by nie dali zawsze jest mało. Co by nie zrobili zawsze jest źle. Zapraszamy na normalny rynek pracy. On nauczyłby was życia

  • 16 dni temu | ocena +4 / -4

   ?

   A normalny to jaki?

  • 16 dni temu | ocena +11 / -5

   Adam

   Chłopcze, ja strajkuje, bo z tego rynku własnie wrócilem i sobie nie pozwole.

   • 16 dni temu | ocena +5 / -7

    Robol

    Trzeba było na tym wolnym rynku atakować jak ci tam było źle. Ciekawe czy tam by co ktoś dał cokolwiek. Musiałbyś się cieszyć że jeszcze pracujesz i za to Jezuska byś po drogach całował.

    • 16 dni temu | ocena +10 / -4

     Adam

     Jezuska w to nie mieszaj. Może Ty coś dostajesz... Ja przyszedłem pracować i zarabiać.

 • 16 dni temu | ocena +10 / -19

  What?!

  Ja prdl... Koronawirus, tyle ludzi traci pracę a wy jeszcze o kasę krzyczycie?! Ja rozumiem że może kolorowo nie jest... Ale jest! Ciekawe ile osób by się z wami zamieniło... Ja chętnie. Kto mi odda swój etat? Wymienię go na taki, w którym nie wiadomo, czy od kwietnia będzie jeszcze aktualny

  • 16 dni temu | ocena +7 / -3

   Tallla

   Bolą.. Takie komentarze.. W betransie pracuje mój narzeczony na umowie ma 2500 nawet nie najniższa krajowa... To jest sprawiedliwe? Jest operatorem na maszynie... Ciężka i odpowiedzialna praca. Na rękę ze wszystkimi premiami dostaje 2700 naprawdę chcecie się zamienić? Pracowawac w każde święta nocki itd za takie pieniądze.... 🤦‍♀️

  • 16 dni temu | ocena +12 / -6

   nol

   przez wirusa ludzie tracą pracę ? BUEHEHHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHE wcześniej wirusy aż takie mocne nie były HEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHE ogarnij się człowieku !!!! ludzie traca pracą przez polityków !!!! w 2017 roku mieliśmy tysiące zachorowań na grypę !!! na wirusa grypy !!!! rozumiesz ??? i nikt nie zamykał całego kraju !!!! zastanów się nad tym co piszesz bo jesteś żałosny !!!

   • 16 dni temu | ocena +6 / -5

    What?!

    Od tego hehehe serio się uśmiałem. Fakt jest taki że wiele branż ledwo ciągnie koniec z końcem. Gastronomia, hotelarstwo, usługi i wiele innych dostali w kość jak nigdy. Widać że jesteś odrealniony, pierdzisz sobie w stołek w kopalni kilka godzin dziennie i życia nie znasz

    • 16 dni temu | ocena +6 / -3

     What ogarnij się , skończ szkołę , wyjedź , weź kredyt...

     TO WINA WIRUSA ? ręce opadają ! Betrans kończcie strajk , bo jakiemuś tutaj mazepie jest źle i coś mu się nie podoba , ale jedynie co potrafi to wypisywać swoje żale na necie , a nie walczyć o swoje ! wirus mu zamknął gastronomie i hotele , nie rząd !!! tylko winny jest wirus !!! HA HA HA HA HA HA HA HA HA , ty się dziwisz że sobie nie radzisz w życiu jak ty jesteś taki beznadziejny ?

 • 16 dni temu | ocena +6 / -8

  Elektryk

  Więc ktoś jednak jest odpowiedzialny za strajk. Nie ważne że ktoś może stracić pracę z tytułu wypowiedzenia umów, nie ważne że spółka może stracić płynność finansową, nie ważne że spółka może zmniejszyć przychody, ważne że strajk jest legalny i wszyscy są zadowoleni. Na razie.

 • 16 dni temu | ocena +5 / -6

  PGKiK

  I bardzo dobrze. Podziękować wykonawcy za niedotrzymanie umowy. Tak jak dzieje się to wszędzie

  • 16 dni temu | ocena +4 / -6

   Karyna

   Popieram. Teraz za te straty skarb państwa zapłaci. Wstydźcie się

 • 16 dni temu | ocena +18 / -7

  walczcie do końca !

  wspieram strajk pracowników BETRANS !

 • 16 dni temu | ocena +20 / -3

  waw

  na co ludzie czekacie jeszcze ? zamordyzm , oszustwa , kłamstwa....a wy nadal siedzicie na dupach ? a te trzy związki to zwykłe parówy !!! sprzedały ludzi za 150 zł ! powinniście się z nich jak najszybciej wypisać !!!

  • 16 dni temu | ocena +3 / -8

   Betransowiec

   Lepszy rydz niz nic. Ja tam 150 do bazowej przytulę chętnie. Nie zmarnuje się

   • 16 dni temu | ocena +6 / -1

    Ja

    Gdyby nie to że ludzie strajkują to byś nic nie przytulił frajerze

   • 16 dni temu | ocena +2 / -5

    Szofer

    Ja też wolę realne 160 na stawce, to jest ponad 200 zł brutto co miesiąc dziś niż 700 zł obiecywane od roku, a nawet 260 od pół roku. Lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu...

    • 16 dni temu | ocena +0 / -1

     serol

     140-160 brutto

 • 16 dni temu | ocena +15 / -3

  nicpoń

  Zaczyna się zastraszanie, bo tylko to potrafią...

 • 16 dni temu | ocena +23 / -5

  Tr

  Bezpieczeństwu państwa i naszej energetyce zagraża UE i niemieckie eko lobby, a nie szaraki z Betransu ! Pani Sandra po wyższej szkole PISiarstwa strasznie stronnicze pitolenie uprawia, widać, że kasa się zgadza, a po wielkości tyłka wnioskuję że i na mięso ją stać. :)

  • 16 dni temu | ocena +4 / -0

   Jadłbym...

   Dziwne jakby mówiła inaczej. W końcu to rzecznik. A tyłek ma całkiem całkiem :) jadłbym

 • 16 dni temu | ocena +7 / -14

  betrans

  Puszki mięsne to jakaś kpina......

  • 16 dni temu | ocena +15 / -5

   bidok z betransu

   To idź do innej pracy i będziesz zapitał cały dzień bez michy. Dostajesz za darmo i jeszcze ci źle.

   • 16 dni temu | ocena +10 / -7

    betrans

    Tu masz rację. Dostają chlać za leżenie , jak Burek przy budzie. I tak samo się zachowują.Właściciel może go konąć a on i tak będzie mu lizał buty , bo nic innego nie potrafi

 • 16 dni temu | ocena +23 / -5

  JBĆ pseudozwiązki

  Parafrazując klasyka: Sandra już wie że słaba psychika PiSiorów właśnie wysłała maila do nadciągającej kupy że spotkanie jest spodniach. Trzymajcie się Betrans! Pozdrowienia z Ramb!

  • 16 dni temu | ocena +7 / -17

   JBĆ nierobów

   A dlaczego PiS ma utrzymywać nierobów, którzy nie sprzeciwili się sprzedaniu kopalni i elektrowni na spółki? I bardzo dobrze nauczcie się pracować a jak nie to zróbcie tak jak powiedział wasz góru Komoruski - ,,zmień pracę , weź kredyt''

   • 16 dni temu | ocena +18 / -2

    Szyderca

    PiS woli utrzymywać nierobów z rodzin i znajomych swoich członków a nie jakichś tam roboli z Betransu. Jak robi twój guru Obajtek, zapisz się do partii, zostań posłusznym wójtem, kręć lody na boku, a jak będziesz grzeczny to za parę lat będziesz miał 38 nieruchomości kupionych za bezcen i wyremontowanych za państwowe i będziesz prezesem państwowego giganta. Jak jeszcze dasz robotę Tymusiowi któremu w sutannie nie poszło bo za bardzo kopulować lubił, to będą cię bronić do upadłego w partyjnej TVP.

 • 16 dni temu | ocena +26 / -2

  123

  Dziękujemy załodze za jedność i strajk. Brawo tak trzymać👍

 • 16 dni temu | ocena +0 / -10

  Joker

  Do autora zanim coś napiszesz przeczytaj swoje wypociny 5 razy niema "solidarność 80" jest sierpień 80, nie myl nazw

  • 16 dni temu | ocena +9 / -2

   w&w

   Kolega Joker niech się douczy bo jest związek w Betransie Solidarność 80.

 • 16 dni temu | ocena +19 / -2

  Już były członek "S"

  Tak trzymać .polityczny zarząd Betransu jak nie ma pieniędzy na nędzne płace pracowników to niech sobie obniży wielotysięczne uposażenia

 • 16 dni temu | ocena +16 / -3

  Yo

  Chciałbym serdecznie życzyć smacznego Pani prezes :) pies nawet nie chce zjeść puszki mięsnej.

 • 16 dni temu | ocena +9 / -17

  ela

  jak kobiety chodziły po B-wie to był śmiech,drwiny i żadnej pomocy z waszej strony to teraz sie kiście sami ,a wiem że w solidarności siła więc pies z wami

  • 16 dni temu | ocena +17 / -7

   ela z obstrukcją

   Jakie kobiety? Po ulicy to chodzą k..wy i lesby

   • 16 dni temu | ocena +6 / -7

    Kamil

    Czyli twoja matka i żona ?